Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes slimnīca netiek likvidēta 21

Dzirdot un redzot plašo rezonansi, kas virmo sabiedrībā Gulbenes slimnīcas jautājumā, vēlos sniegt savu komentāru notiekošajā.

Pirmkārt - slimnīca netiek likvidēta. Gulbenes slimnīcā varēs ārstēties stacionārā (ne tikai vienu dienu, bet pēc nepieciešamības), saņemt ambulatoro izmeklēšanu un konsultācijas pie speciālistiem, kuru skaits tiks papildināts (tiks piedāvāti vairāk pakalpojumi nekā līdz šim), no jaunā gada tiek plānotas gultas ilgstošai ārstēšanai, ar laiku - papildus rehabilitācija. Un, protams, steidzamā medicīniska palīdzība 24 stundas diennaktī.


Neatliekamā palīdzība tiks piedāvāta Balvos (tur nebūs dienas stacionāra, medicīniskās aprūpes gultu, infekcijas nodaļas, arī ambulatoro pakalpojumu klāsts ne tik plašs). Saprotiet, ka Gulbenē saņemt medicīnisko palīdzību varēs lielāks skaits pacientu, no visiem pacientiem tikai apmēram 20 % tiek nogādāti slimnīcā, kur nepieciešams sniegt neatliekamo palīdzību. Arī balveniešiem ir neērtības - arī viņiem būs jābrauc uz Gulbeni.


Kāpēc neatliekamā medicīniskā palīdzība (NMP) Balvos? Pirmkārt, lai nav jābūvē jauns korpuss klāt Gulbenes slimnīcai, Balvos slimnīca ir lielāka, tur ir reanimācijas nodaļa, kas samērā nesen izbūvēta par ļoti lielu naudu. Šajos laikos, kad iedzīvotāju skaits strauji samazinās, laikam tomēr nav prātīgi būvēt jaunu korpusu. Jo vairāk tāpēc, ka cīņa par NMP lokālajās slimnīcās nebūt nav beigusies.

 

"Latvijas Avīzē" pavisam nesen bija Veselības ministrijas viedoklis par to, ka NMP slimnīcas tomēr vajag samazināt. Tas nozīmē, ka nav skaidrs, cik ilga būtu jaunā korpusa lietderība. Otrkārt, Balvos NMP tāpēc, ka valde uzskata - Gulbene ir labas satiksmes krustpunktā, tas ir svarīgi, lai pacienti varētu nokļūt uz plānoto ārstēšanos slimnīcā un ambulatoro nodaļu.


Bez izmaiņām turpināt slimnīcas darbu nebija iespējams. Kādu laiku mēs, slimnīcu apvienības kapitāldaļu turētāji, klausījāmies iepriekšējās valdes skaidrojumos par to, kā plāno atrisināt finanšu problēmas, pamatojoties uz to, ka ministrija samaksās pārstrādātās kvotas, ka visām slimnīcām trūkst naudas. Ministra kabinetā sapratām, ka tas gluži neatbilst patiesībai, jo ministrija segt parādus negrasās, un ka tik smaga situācija nebūt nav visām lokālajām slimnīcām. Pieņēmām lēmumu rīkoties - bija jāievēl valde, kas tiek galā ar uzņēmuma stabilizāciju.


Esmu daudz domājusi, vai lēmums par apvienības izveidošanu ir bijis pareizs: vai tā bija kļūda tik ilgi tērēt resursus, mēģinot pierādīt, ka Gulbenē nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Lai kā arī nebūtu, rezultāts būs tas pats - neliela kompakta lokālā slimnīca (tikai apvienības izveidošanas rezultātā varēsim veikt ievērojamu remontu) ar kvalitatīviem pakalpojumiem un laipnu personālu, kas ir pats svarīgākais. Tad nebūs pacientam tik svarīgi, kur glābj viņa dzīvību - Gulbenē vai Balvos - galvenais profesionāli un iejūtīgi.


Izvērtējot situāciju, manuprāt, šīs pārmaiņas vajadzēja uzsākt agrāk, pieprasot auditoru palīdzību jau gada pirmajā pusē.


Tikos ar kolēģiem no Talsiem un Aizkraukles, kuri ir izdzīvojuši šādas reorganizācijas savās slimnīcās. Tagad viņi to atceras kā ļoti grūtu periodu, bet šodien slimnīcas abās pilsētās darbojas, pacienti ir apmierināti, mediķu ir pietiekami. Pajautājiet mūsu slimnīcas darbiniekiem, kuri arī tur bijuši!
Pārdzīvoju par cilvēkiem, kuri zaudē darbu - tāda ir skarbā realitāte...


Pašlaik visgrūtākais ir nodrošināt ārstus slimnīcu apvienībā abās slimnīcās. Jādara viss, lai šīs jukas ātrāk beigtos. Viss sakārtosies, atgūsim mieru, tad arī spriedīsim, ko esam vai neesam zaudējuši.
Par dzemdību nodaļu - ja nedēļā tiek pieņemtas tikai divas dzemdības, nevar to nodrošināt abās slimnīcās. Normatīvie akti paredz, ka nav pieļaujama ginekologa dežurēšana mājās, jānodrošina speciālisti diennakti nodaļā, tas iespējams tikai neatliekamās palīdzības blokā.

Vēlreiz vēršos pie sabiedrības - būsim iecietīgi un sagaidīsim pārmaiņas, kas nevar notikt vienā dienā! Slimnīcas reorganizācijas ir pakāpenisks process. Mēs visi vēlamies, lai jau rīt ir atvērta moderna klīnika un strādā visi speciālisti. Tā noteikti būs, tikai jāļauj, lai lietas kārto šīs jomas pārzinātāji. Mums ir jābeidz savstarpējie apvainojumi un nepatiesas informācijas izplatīšana, kas pie vēlamā rezultāta ātrāk nepievedīs. Svarīgākais - slimnīca būs!

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Gulbis

Vajag iet un pārbaudīties katru gadu, iziet visas analīzes, kas mums pienākas un ir valsts apmaksātas, tikai ārsti par to nemīl runāt. Jo vairāk mēs izmantojam to, kas mums pienākas, jo mazāk gada beigās mūsu ģimenes ārsti saņem naudas par neveiktajiem izmeklējumiem.

pirms 8 gadiem, 2011.11.14 10:14

nu un kas tajā tikšanās reizē?izskaloja smadzenes?

pirms 8 gadiem, 2011.11.13 09:15

Atkal kādi "gudrinieki". Vajadzēja aiziet uz tikšanos.

pirms 8 gadiem, 2011.11.12 23:11

.

Slimnīcai ir krusts un āmen-Gulbenē nav un tuvākajā laikā nebūs.Ja nu gribat,meklējat privāt māsiņas-apčubinās pēc visiem standartiem.Katrā ziņā lētāk,kā dienas stacionārā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.12 22:33

krustiņš

Labi,ka nereformē morgu,citādi līķus vajadzētu vest uz Valmieru,vai kur tālāk.Pēc reformu uzsākšanas,cilvēkam kādā no Gulbenes veikaliem palika slikti ar sirdi,"ļoti apdomīgi" reformētā ātrās palīdzības brigāde spēja sniegt neatliekamo med.palīdzībību tikai tad,kad pēc viņa līķa jau bija atsteigusies apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju transports!Tādu gadījumu,diemžēl, būs arvien vairāk.Protams, jāseko līdszi savai veselībai,jāapmeklēārsti,u.t..Tikai par kādu naudu?Vai deputātu u.c.reformatoru "pieticīgajām"aldziņām?

pirms 8 gadiem, 2011.11.12 20:40

tā ir!

ka ar kuru galu domāja,vajadzētu visas rajona bijušos un esošos misenes un mišus --ņemt aiz pakaļām un saukt pie atbildības,jo šādu darbību ir papilnam ---ne tikai slimnīcu gadījums,bet nelikum,ības ik uz soļa!!!

pirms 8 gadiem, 2011.11.12 11:52

zalais

Ar kuru galu par slimniicu domaja iepriekseejaas rajona un pilsetas galvas.loti slikti straadaja,tagad ir redzams vinu darba sliktais rezultats.

pirms 8 gadiem, 2011.11.11 21:22

Ko var gribēt, ja miljonu parādā. Labi, ka vispār neaizslēdza, bet izglābs slimnīcu.
Starp citu, Gulbenes slimnīcā guļ vairāk nekā 20 pacienti. Un būs vēl.
Par naudu. Kvota notērēta, kas tad var samaksāt šobrīd? Nākamā gada kvotu lietos prātīgi un nebūs viss par naudu.
Bet medicīnā viss ir tā samudžināts. Laikam speciāl, lai pacients nesaprastu, cik un kad jāmaksā/

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 19:14

Maiga to taisnīgums

zinio ,dārgā ,neskaiti manu naudu.Paldies Dievam,varu atļauties izbraukāt ārstus arī citur.Bet melot cilvēkiem tiešām nav labi.Aizies cilvēks ar ģim.ārsta nosūtījumu,bet maksās pilnu reizi par visu.Cilvēki,ņemiet vērā to!Citādi jau tā tukšie maciņi kļūs vēl plānāki!Izlasiet vērīgi šo rakstu,darīsim,rosināsim....u.t.t viss vēlējuma formā.Tikai paciešaties!Tikmēr jau jaunās vēlēšanas.nu nekas,kaut kā būs termiņš noļurkāts...bet tas tak neklas ,ko?nekā personīga....

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 18:46

urbim

nemaz jau Daudziņai neveicas ar to mierināšanu,citādi jau neaizsviltos te ...Hi!Tauta dumja,bet ne jau tik ļoti .Visi saprot ,kas te notiek.nav ko Daudziņai daudzināt.Tāpat viss padēts,kas vien padējams.Cilvēki jau vēl līdz galam nav sapratuši,ko nozīmē dienas stacionārs.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 18:36

urbis

Nu nevajag blefot, Daudziņas k-dze! Slimnīca normālā izpratnē ir likvidēta. Palicis palīdzības punkts un dienas stacionārs, kas faktiski ir maksas gultas, jo jāmaksā par visiem izmeklējumiem, ko tur veic. Es jau te kaut kad rakstīju, ka vajag runāt taisnību, nevis kā Bībelē sludināt pacietību. Tad nu atbildiet- vai visu šo reformu rezultātā, kuras sākās jau dažus gadus atpakaļ, tautai medicīna ir kļuvusi pieejamāka? Reformām it kā vajadzētu strādāt tautas un valsts labā, bet kas šite ir iznācis? Rezultātā tautai šī reforma nozīmē taisīt maku vaļā un maksāt. Tad jautājums- par kādu cenu? Kas tālāk būs ar tiem atlaistajiem darbiniekiem? Vai tas viss valstij neizmaksā pārāk dārgi, ko? Un kā ir ar tautas ticību un uzticību Jums? Kā tas nāk, ka bankrotējušā slimnīcā notiek remonti, jumtu maiņas par lielu naudu? No kurienes tā? Un telpas jaunas jau nu arī nav vajadzīgas, Gulbenē telpu atliku likām un arī dižie remonti nav nepieciešami. Un kam Kazinovskis pārdevās-atdevās? Pa lielam jau nu arī, Jūs, Daudziņas k-dze, te neko nevarējāt izdarīt, vienkārši Jūs iemidzināja un viss notikās. Tauta jau vienkārši nesaprot, ka te ir pavisam cita spēle ar lielām likmēm. Vienu varu teikt- nākošās vēlēšanās esošie pie varas šeit var necerēt ne uz ko. Pagaidām lai Jums veicas ar tautas mierināšanu un pacietības sludināšanu.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 17:37

ne jau par daudz !!!!

Vajadzējauzreiz cilvēkiem teikt kaut kādu taisnību,ne melot arī tagad Daudziņa tikai atrunājās kur vi,na bija agrāk.Nu ieies vēsturē kā slimnīcas likvidatore.Abi kopā ar Blūmu,un nevajag aizstāvēt un piesaukt agrākos laikus.M/es vēl vecīši gribam dzīvot kādu laiciņu.Aizbrauciet un paskatieties ko šīs pārmaiņas devuās Balviem.Nu nekā.Apvienības direktore kā saka "Balvos Vānes kundze laikam nav bijusi poliklīnikā,tad redzētu kas tur notik.Aī no Balviem labākos daktrus palūdznu protams samazinot slodzi aiziez.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 15:58

nu jau par daudz!!!

Izlasot komentārus patiešām izliekas, ka daudzi vēl dzīvo rozā brillēs! Attopieties un paskatieties uz dzīves realitāti! Ja kādam ir makā 20 lati, tad vai viņš var veikalā iepirkties par 50 latiem? Jāsaprot ir šīs dienas dzīves realitāte. Pareizi saka, ja mēnesī piedzimst 2 bērniņi (un šeit nav ko vainot citam citu, tāda ir reālā situācija visur Latvijā! ne tikai Gulbenē!), tad tomēr nodaļas darbiniekiem ir jāmaksā alga par visām dienām, ko viņi strādā(atrodas darbā gaidot, kad kādai dzemdētājai būs vajadzīga viņu palīdzība). Tātad, ja paredzēti viņu darbam piemēram Ls 100(tas ir tikai ciparu piemērs!), bet mēnesī sanāk algās Ls 400(atkal uzsveru, ka tie ir no gaisa pagrābti skaitļi, tikai piemēram!!!)tad kurš no jums samaksās iztrūkstošo summu???? Tante uz soliņa? slimnīca?(kura ar katru mēnesi tikai zaudē un zaudē?), ministrija? Alūksnē jau sen nav dzemdību nodaļas...vai tādēļ nedzimst bērni? Dzimst Balvos, Madonā, dzima Gulbenē....bet Alūksnes slimnīca dzīvo...visur ir grūti, bet nav vairs tie sviesta un krējuma laiki, kad naudu neviens neskaitīja:)))tagad ir jādomā! Un jādomā visiem! Ak. cik viegli ir vainot citus, jo no malas jau viss labāk redzams! Bet ja tie vainotāji paši būtu vainojamo vidū? Vai paši visu laicīgi pamanītu? Galvenais ir ka slimnīca ir saglabāta!!! Domājiet, lai būtu labāk! Lai būtu speciālisti! Lai būtu kvalitāte! Nevis malt tukšus salmus un visus apvainot! Un vienreiz vajadzētu saprast būtiskāko-katrā vietā ir vadītājs, kurš atbild par konkrēto darbu, kuram ir jāatbild par konkrēto darbu, ja nevar vadīt-lai iet projām, bet nevis vainot visus kuri tik ienāk prātā! Agrāk Latvijas laikos bija 'VIRS UN VĀRDS! tagad kā tikai samelot, sablefot, novelt vainu uz citiem...vadītājs atbildēja par konkrēto slimnīcu-un viņam bija skaidri jāpasaka-esam dimbā-esam pārtērējuši naudu! Jāprasa padoms, nevis jāgaida pārbaudes u.t.t. Tad protams novada dome un kas tikai nav vainīgs...kādēļ tā? Vai tad ja Elzas tante nebaro govi un neslauc to, par to atbild pagasta pārvalde???? Tādēļ arī Latvijā kopumā esam tik tālu, ka NEVIENS NE PAR KO NEATBILD! Ak, skaistie Ulmaņlaiki ar bekonu un katra latvieša kārtīgi padarīto darbu! Attopieties un nevainojiet citus, bet kopīgi risiniet problēmu, kura nu ir jārisina! Lai mums visiem veicas šajā grūtajā darbā un galvenais lai ir rezultāts!!!

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 14:57

taisnigums

Maiga, ar Tevi viss ir kartiba?
Tu tiesham savos pensijas gados vairs neredzi un nesaproti neko!
Tantem kaa Tev ir jasezh uz solinja nevis jaapvaino cilveks, kurs velas tikai labak prieksh visiem, ari prieksh solinja stutetajam!
Bet Tu jau laikam nesaproti, ka ne tikai Tev ir macins tukshs, bet ari pilsetai nav to - neierobezhoto lidzeklju, cik mes daudz veletos!

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 12:58

Tante

Otrkārt, Balvos NMP tāpēc, ka valde uzskata - Gulbene ir labas satiksmes krustpunktā, tas ir svarīgi, lai pacienti varētu nokļūt uz plānoto ārstēšanos slimnīcā un ambulatoro nodaļu.
ĪPAŠI laba satiksme ir jau mazā posmā aiz Luterāņu baznīcas līdz iegriezienam uz slimnīcu.Šajā posmā vēl var gūt klāt kādu papildus traumu,ko ārstēt vestu uz BALVU slimnīcu-tā tak esot lielāka. Likvidēt ir visvieglāk-uzcelt dārgi-nobruks pati !

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 10:02

izlasīju rakstu un domās nokļuvu jau tālajā Padomju laikā.Tad bija tā .Dajoš piecgadi pa trīs gadiem!Ak nav nekā veikalos?Vajag paciesties,jo tūlīt pie horizonta jau spīd komunisms!Ak cilvēki mirst?Nu nekas!Tas tak lielā mērķa vārdā!Tagad tas pats.Tikmēr latvieši klusējot pamet šo vietu,ko sauc par Gulbenes novadu.Un ne jau laupīt,bet godīgi strādāt.par vēlu sarosījies,nekas vairs nebūs tā kā vajag.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 09:08

doma

Beidzot skaidrs un saprotams izklāsts. Tomēr, nepārprotami redzams, ka ka kādam patīk kurināt mītu par slimnīcas likvidāciju. sākat vērtēt nu objektīvi.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 08:46

maiga

vajadzēja daudzas pārrunas un darbus veikt jau gada sākumā....kam tad to vajadzēja izdarīt?man ,tantei uz soliņa ,vai Tev cienījamā Daudziņas kundze?Atstāt novadu bez neatliekamās medicīniskās palīdzības!Tur vajag aknu.Mēs Tevi ilgi atcerēsimies to. Pēc gadiem kāds jautās ,kas tā tāda?,kas praktiski atļāva likvidēt mūsu medicīnas pieejamību.Ā, tā tak Daudziņa!Tautā runā ,ka Latvija beidzas pie Siguldas.Tagad iznāk,ka arī mazpilsētas vadībai ir kupols galvā.Noko nezina ne par cilvēkiem ,kas strādā par minimālo algu(līdz ar to nevar atļauties izbraukāt citas med.iestādes,)Un ne jau muļķi tāpēc.Vienkārši naudīgo vietu ir ļoti maz.Un ne jau visi var pie siles izgrūstīties pēc labāka kumosa.Būsim iecietīgi!Būsim iecietīgi!To vien dzird!Dzīve iet uz priekšu,tikmēr visi vilcieni līdzi.Tāds iespaids ,ka mūs kušina mamma,kurai galvenais ,lai bērniņš paguļ,lai tikai liek mieru.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 08:38

Vietējās ziņas