Gulbenes slimnīcas galvenā ārste: daudz ziemas traumu, pieskatiet bērnus! 1

Šobrīd aktuālas ir traumas, kuras gūst gan pieaugušie, gan bērni, baudot ziemas priekus. To apliecina SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa.

S.Drubiņa stāsta, ka steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Gulbenē cilvēki, kuri guvuši traumas, vēršas pēc palīdzības. “Arī ar saasinātām alerģiskām reakcijām, astmu nāk pēc palīdzības, bet būtiskākās šobrīd ir traumas, īpaši bērniem. Redzu arī pati, ka bērni dodas ārā, piemēram, uz kalniņu, vieni paši, bet jābūt tomēr līdzi ir pieaugušajam, kas viņus pieskata. Piemēram, “lokatora” kalni Gulbenē ir stāvi, bērni ir pārdroši, apkārt ir koki, tāpēc tur ir diezgan riskanti. Pieaugušajiem ir jāmāca bērniem, kā pareizi baudīt ziemas aktivitātes. Kad kāds cits šļūc no kalna, otrs neiet pretī un tamlīdzīgi. Jāmāca nebūt pārgalvīgiem. Ņemot vērā, cik auksts laiks bija brīvdienās, jābūt arī atbilstošam apģērbam,” uzsver S.Drubiņa.

Viņa arī atgādina, ka piesardzība jāievēro arī slidojot, slēpojot un atrodoties uz ūdenstilpēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Paldies!

Paldies domei, vai tai personai, kas nokaisija šo kalniņu... GULBENEI IR PIEREDZE, kad bērns nosluca no kalna, pakluva zem auto, un mira.

pirms 18 dienām, 2021.02.06 20:43

Vietējās ziņas