Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes slimnīcas Radioloģijas nodaļā – mūsdienīgas iekārtas 8

Gulbenes slimnīcā uzstādītas divas jaunas iekārtas - digitālā rentgena iekārta un ultrasonogrāfijas iekārta. Par to “Dzirksteli” informē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektora pienākumu izpildītāja Lana Upīte. L.Upīte stāsta, ka, turpinoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektam, Gulbenes slimnīcas radioloģijas nodaļa ir papildināta ar divām jaunām iekārtām – digitālo rentgena iekārtu un ultrasonogrāfijas iekārtu. “Iepirkums par iegādi noslēgts pavisam nesen – aprīlī, maija beigās iekārtas ir piegādātas, uzstādītas un ir veikta speciālistu apmācība,” saka L.Upīte.

Līdz šim stacionārā un ambulatorajā daļā rentgena izmeklējumu veikšanai tika izmantota analogā rentgena iekārta, kas nenodrošināja mūsdienu prasībām atbilstošu pakalpojuma kvalitāti un drošību.

L.Upīte skaidro, ka kompānijas “Philips” jaunākās paaudzes rentgeniekārta “DuraDiagnost” ir digitālā rentgena iekārta, kur attēla iegūšanai tiek izmantots digitālais detektors, kas aizstāj fosforplašu sistēmas. Iepriekš, lai iegūtu attēlu, bija nepieciešams nolasīt fosforplates, kas aizņēma ilgu laiku. Ar šo jauno iekārtu attēls tiek iegūts dažu sekunžu laikā un parādās uz ekrāna tālākai apstrādei un analīzei. Būtiski tiks paaugstina darba efektivitāti un uzlabota attēla kvalitāte. Viņa norāda, ka izmeklējums ar digitālo rentgena iekārtu ir pacientam drošāks un notiek īsākā laikā. Lai veiktu izmeklējumu, rentgenstaru lampa ir manuāli vadāma, personāls kustina un groza to, nevis pacientu, kuram kustības var sagādāt sāpes. Tāpat arī slimnīcā radiologu asistenti izvēlas pacientam piemērotāko izmeklēšanas taktiku, izmantojot iespējami mazāko starojumu.

Savukārt precīzākam un kvalitatīvākam ultrasonogrāfiskam izmeklējumam tagad kalpo jaunā “Philips” iekārta “Affiniti 70”, kas aprīkota ar modernāku programmatūru un papildu funkcijām, kas ļauj iegūt vēl skaidrāku attēlu un dažādi to analizēt, lai efektīvāk veiktu pacienta diagnostiku. Iekārta ir ergonomiska, ērti lietojama ikdienas darbā, kā arī attēlu apstrādes digitālo kanālu skaits ir unikāls risinājums, kas nodrošina augstu izšķirtspēju un ātru attēlu apstrādi. Pēc izmeklējuma veikšanas pacients saņem piekļuves kodu, līdz ar to pats var apskatīt izmeklējuma rezultātus, kā arī ar pacienta atļauju izmeklējuma rezultātus var apskatīt ģimenes ārsts vai cita ārstniecības iestāde. Rentgena iekārta un ultrasonogrāfijas iekārta Gulbenē izmaksājusi 238 370 eiro: ERAF finansējums 202 614,50 eiro, valsts finansējums 21 453,30 eiro un slimnīcu apvienības līdzfinansējums 14 302,20 eiro. 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

dura diagnost

Nosaukums tām ierīcēm tāds ļoti interesants.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 16:11

pati dura reklāma

dura diagnostics, kā radīts gulbenešiem

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 16:43

...

3. bilde....kā medicīnas speciālistam uzlikta maska :(

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 17:06

grants americo

Tā nav maska,bet tas specis ir uzpūtis putas un taisās skūt bārdu.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 18:25

Kāda jēga no aparatūras, ja personāls ir dauņu bars.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 22:33

Kādēļ?

Kādēļ tāds absurds komentārs? Personāls kvalificējas kā ārstniecības personas. Pagaidām pasaulē vēl nav iespējas cilvēkiem ar vidēji smagiem attīstības traucējumiem, piemēram, Dauna sindromu, kam arī ir dažādas pakāpes, kļūt par mediķi.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.28 23:27

to jē

Tavs komentārs nav korekts. Pirms pāris gadiem šī kolektīva mediķe izglāba man dzīvību. Zinu arī piemērus, kad apsaukātājs cieta no paša izmesta bumeranga, bet jau daudz smagāk. Tādēļ uzmani, ko vērs pret citu (-iem). Agri vai vēlu, viss - gan labais, gan sliktais - atgriežas, turklāt ar uzviju. Tas ir nopietni!

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.29 21:20

Anna

Neviens negrib ar nolūku kādu aizskart. Bet ja ārsts visu mūžu nav ar tādiem aparātiem strādājis,kā tagad ausu ārsts,tad pa dažām dienām to nevar izdarīt. Tie aparāti ir nopietni,no tā var būt atkarīga tava dzirde,kā tev nosaka to,cik tu patiesībā dzirdi un kā tu dzirdi vai nedzirdi. Ja būs nepareizi,tu nevarēsi lietot aparātu un nauda būs izsviesta vējā. Tici man,tā ir liela nauda,kas jāizdod par aparātu. Bet to saprot tikai tas,kas saskaras personīgi ar šo problēmu. Un lai nevienam tas nebūtu jāpiedzīvo,tas nudien nav patīkami.
Un beigās, ļoti pareiza ir šī reklāma par cūku un kūku. Tieši tā arī notiek,ja tu nedzirdi visas frekvences. Tur nemaz vairs smieklīgi nav.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.30 20:34

Vietējās ziņas