Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes šūšanas uzņēmuma 158 darbiniekiem neizmaksā algu; īpašnieks neinformē par turpmākajiem plāniem 26

Gulbenes šūšanas uzņēmuma SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" īpašnieks ne uzņēmuma darbiniekiem, ne domei nav sniedzis informāciju par saviem turpmākajiem plāniem attiecībā uz uzņēmumu, aģentūrai LETA atklāja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja konsultante-palīdze Liāna Jansone.

Šodien no rīta notika SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" darbinieku tikšanās ar Gulbenes novada domes pārstāvjiem. Taču, kā atklāja Jansone, nevar teikt, ka dome redz, kā šo problēmu atrisināt.

Tas, ko darbinieki vēlas, ir prasība par algas izmaksu par marta un aprīļa mēnesi. Pašvaldība mēģinās palīdzēt sākt prasības procesu.

"Tiks darīts tas, ko likums paredz - kādam no darbiniekiem ir jāiesniedz prasība par divu algu saņemšanu. Tas gan var tikt sākts no 7.maija, kas uzņēmumā noteikts kā algas saņemšanas datums. Pašvaldība ir ieinteresēta, lai darbinieki saņem tās garantijas, ko likums paredz."

Jansone nenoliedz, ka gadījumā, ja uzņēmums tiks slēgts, tas ietekmēs bezdarba stāvokli pašvaldībā. Taču juridiski neviens ziņu par slēgšanu nav devis.

"Taču, ņemto vērā, ka uzņēmumā vairs nav neviena valdes locekļa, visdrīzāk uzņēmums tiks slēgts. Arī Jūrmalā uzņēmums SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" ir paziņojis par maksātnespēju," atklāja novada domes priekšsēdētāja konsultante-palīdze.

Pašvaldība mēģina apzināt citos novados esošās firmas, kas varētu piedāvāt darbu uzņēmumā strādājošajiem. Piemēram, Tukumā tiek piedāvātas astoņas darbvietas, taču ir jāsaprot, ka sievietēm ar bērniem būtu diezgan grūti strādāt kādā citā novadā un vēl nodrošināt bērnu izvadāšanu uz skolu vai bērnudārzu.

"Protams, pašvaldība nav ieinteresēta zaudēt tik daudz darbvietas novadā, taču darbinieku nodarbināšanai alternatīvas ir diezgan ierobežotas. Vienīgās cerības tiek liktas uz to, ka drīz sāksies sezonas darbi. Bet faktiski tieši šuvējiem novadā darba nav. Ir dažas vakances, piemēram, pedagoģijā, taču tur nepieciešama atbilstoša izglītība," informēja Jansone.

Uzņēmums tiešā veidā pašvaldībai nodokļus nemaksāja, tas, kas tika iegūts no SIA "Nienhaus&Lotz Lettland", bija ienākumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Taču, ņemot vērā, ka darbinieku algas vidēji bija minimālās algas apmērā, tas ne pārāk būtiski ietekmēs pašvaldības budžetu.

"Protams, mēs priecājamies par katru eiro, kas ienāk novada budžetā. Šāds gadījums gan novadā ir pirmo reizi. Taču jāpiemin, ka neviens nav ierosinājis to pašu masveida atlaišanu tāpēc, ka dibinātājs neliekas ne zinis par uzņēmumu. Tas šajā brīdī man šķiet pats trakākais," uzskata novada domes priekšsēdētāja konsultante-palīdze.

Pašvaldība šodien skaidrojusi darbiniekiem, kas notiek, ja cilvēki iet uz Nodarbinātības valsts aģentūru un prasa bezdarbnieka statusu vai gaida iespējamo garantijas fonda iesaistīšanos algu apmaksāšanā. Novada dome ir mēģinājusi sazināties ar uzņēmuma administratoru un vadību, taču, zvanot uz Vāciju, paziņots, ka nekādus komentārus nesniegs un visa informācija jāpieprasa rakstiski. Tas arī tika darīts, taču atbilde vēl nav saņemta.

Jansone gan atklāj, ka dome ir ieinteresēta, lai novadā darbojas firma, kurā iespējams nodarbināt šuvējas.

Jau ziņots, ka Gulbenes šūšanas uzņēmumā SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" 158 darbiniekiem nav izmaksāta darba alga par šī gada martu, aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma ražošanas vadītāja Ilze Boldāne.

Boldāne pastāstīja, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Vācijas firma "Apanage Fashion Group GmbH ", kurai šī gada aprīlī ir pasludināta maksātnespēja.

"Tā kā mūsu uzņēmumam nav amatpersonas, kura varētu iegūt oficiālu informāciju (vienīgais valdes loceklis no darba tika atbrīvots šī gada 6.aprīlī), rīkojamies pēc tās, ko iegūstam no Vācijas kolēģiem. Tā kā notiek īpašnieka maksātnespējas process, gaidām viņu lēmumu par to, kas notiks ar mūsu uzņēmumu. Nekādi konkrēti datumi un darbības man nav zināmas," viņa atzina.

Arī Gulbenes novada pašvaldība ir informēta par situāciju, taču konkrētākas informācijas tās rīcībā pagaidām nav.

Kā aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko, SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" nav iesnieguši paziņojumu par kolektīvās atlaišanas sākšanu un tas oficiāli nav paziņots. Darbinieki aprīlī ir palaisti bezalgas atvaļinājumā.

NVA Gulbenes filiālē ir reģistrējušies 15 bijušie darbinieki un vēl deviņi cilvēki ir interesējušies par bezdarbnieka statusa iegūšanu. Visiem 15 bijušiem SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" darbiniekiem līguma izbeigšanas iemesls bijis pušu vienošanās.

Uzņēmuma SIA "Nienhaus&Lotz Lettland" 2014.gada apgrozījums ir 1 116 130 eiro, savukārt peļņa - 4 390 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

ddfd

2 mēneši bez algas?
Tur tag ar steigu vajag rekvizēt visu ko var - šujmašīnas, audumus, diegus, spuldzītes, kontaktus un vadus no sienām izraut.

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 18:16

Z

Slims esi, vai? Tas tak privātīpašums!

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 18:29

ddfd

Kāds privātīpašums? Ja viņš nu jau nav vаirs pat vаldes locеklis, tad ko tu gаidi?
Tevi jau tā izmanto 60 dienаs pēc kārtаs. Gribi 365?

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:06

ddfd

Varbūt vēliеs pаstrādāt 1825 dienаs, kamēr mistiskаm īpašniekаm uzlabosies finansiālā situācijа, vai arī viņš pateiks, ka vаr izmаksāt niekа 0...2000E uz visām lētticīgajām?

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:07

ddfd

Tu tur strādājot 2 mēnešus bez аlgаs jau esi krеditorе ar tiesībām savākt savu daļu.
Un es nesaku, ka vajag zаgt. Vаjag rekvizēt sev pienākošos dаļu.
(Jūsu ievadītajā saturā ir aizliegtie vārdi!)

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:08

ddfd

krеditore dzirkstelesprāt ir aizliegtais vārds. Neticat - pārbaudiet. :D
Tāpēc nācās izplūs vairākos komentāros lai šo noskaidrotu. Tas neliekas dīvaini? Iraksti komentārā krеditore

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:11

debets

reditor Jūsu ievadītajā saturā ir aizliegtie vārdi!

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 13:19

šuvēja

Viegli jums te spriest.Darba nav,nekā nav..

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:16

ddfd

Viegli nav, tur piekrītu, un strādājot par velti vieglāk nekļūs.
Par laimi vasara tuvojas. Nedirniet tur naivā cerībā.

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:20

vilis

Absurds-simtiem bezdarbnieku,bet atrast normālu pārdevēju nelielam veikaliņam ir praktiski nereāli !!!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 14:14

Kriksis

Beidzot ir noprecizets darbinieku skaits,kuri zaudeja darbu..a to katra majaslapa savadak raksta..viena 180 viena 170..:D

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:36

Gatis

Mums taču novadā nesen kā pieņēma uzņēmējdarbības vides speciālistu. Nu tad lūk ir situācija, kur var realizēt savas idejas, kā veicināt uzņēmējdarbību novadā, lai 170 cilvēki nesēdētu bezdarbniekos.

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 20:47

j..............

Slinķei jāiet strādāt uz Maximu..

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 21:22

es...

Sliņķe arī ir cilvēks,kā visi citi.

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 11:45

?

Snaudošais ļaunums beidzot pamodies no sava akača, cerībā vismaz ar mēli noraut sev blakus

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 16:36

Sa

Jus visi tik runajiet par algam,a kur likumiga kompensacija?Uznemums ja ticet rakstitam nav valsti noddokļu parados.Tad lai ari cilvekiem izmaksa to kas viņiem pienakas pec likuma.Nu un ka tie ir vacieši!!!!Meitenes-nepadodieties un pieprasiet savas likumigas garantijas!!!Un kaut caur tiesam bet neaizmirstiet ka kompensacija pienakas ari jums,ta ir laba naudina jusu gimenem!!!!!Lai jums veicas.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 09:24

burkaa

Fascinē pašvaldības reakcija. Neko nespēj , neko nevar. 158 potenciālie bezdarbnieki! Tas ir vājprātīgs skaitlis priekš Gulbenes! Tik ļoti žēl to sieviešu - 2 mēnešus bez algas un pagaidām pat bez bezdarbnieku pabalsta. Tik ļoti skarbi!
Tikmēr pašvaldība - mēģina apzināt citos novados esošās firmas; mēģinās palīdzēt sākt prasības procesu. Ko nozīmē mēģinās??? Būtu iedevuši sievietēm domes juristus un citus nepieciešamos resursus, lai cīnītos par kaut kripatiņu taisnīguma! Te ir jāceļ trauksme pa pilnai programmai! Tas pats uzņēmējdarbības speciālists - lai lauza galvu par 150 cilvēkiem nevis sapņo par biznesa inkubatoru, kurš nodarbinās 5 cilvēkus.
Sāpīga pašvaldības nespēja un nevēlēšanās parūpēties par šo sieviešu sāpi :( Neticās, ka nav iespējams nekā palīdzēt, izņemot mēģināt... šo vai to.. mēģināt var degunu paurbināt! Te ir vajadzīga reāla palīdzība!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 09:46

Pārbaudīju!

Tik tiešām uzrakstot vārdu kred.itore (bez punkta), izlec sarkans logs ar uzrakstu aizliegts vārds, bet uzrakstot vārdu dzirksteles ***s, viss ir ok.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:25

Lasītāja

Nezināšana par turpmāko ir nelaime, jo par dzīvokli jāmaksā, bērni jāskolo un nepieciešama arī pārtika. Novadā rada darba vietas, kuras nebūt nav nepieciešamas - priekšsēdētāja konsultante-palīdze, uzņēmējdarbības vides speciāliste ... Tomēr šo darbinieku nodokļi papildināja novada budžetu, kaut arī samaksa par padarīto ne tuvu nelīdzinājās priekšsēdētāja palīdzes algai. Var jau teikt - sāksies vasaras sezona un būs gadījuma darbi, bet vai tas ir atrisinājums. Novads nav liels, iedzīvotāju daudzums skaitliski samazinās. Pēc tam brīnāmies, kāpēc cilvēki dodas projām.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:55

!?

Mūždien nogurušais Apinītis, ka tik pašam liela alga, un tā palīdze - konsultante !Murgs !

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:34

un

Tad aizej pavem....

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 15:36

mafijozs

kamer aitas buus tikmer cirpsim,man patiik ka gulbenee aitu daudz,taa turpinaat juuhuu???

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 11:14

MAFIJOZAM...

Nekad nesmejies par citu nelaimi,tāda situācija ātri var arī tevi piemeklēt.Un tad tev būs ...juuhuu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 11:47

Vietējās ziņas