Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes Tautas teātris sola jaunus iestudējumus 1

Šonedēļ Gulbenes Tautas teātra aktieri režisores Edītes Siļķēnas vadībā sāka strādāt pie jaunas izrādes "Stigma", kas tiks veidota pēc Gundegas Repšes stāsta motīviem. "Domājam, ka jaunā izrāde būs interesants projekts," uzskata režisore.

Topošā izrāde "Stigma" ir paredzēta izrādīšanai uz lielajām kultūras iestāžu skatuvēm.

 

"Tā būs izrāde, ar ko varēsim piedalīties starptautiskos festivālos. Iespējams, iestudējums būs ar variantiem. Viens, - kad lugā tiek runāts vairāk, otrs, - kad visu izteiks darbība. Kad notiks "Stigmas" pirmizrāde, šobrīd ir grūti pateikt. Iespējams, tas varētu būt nākamā gada janvāris," stāsta E.Siļķēna.

 

Atkal jauna komēdija

Drīzumā sāksies darbs arī pie Deiva Frīdmena komēdijas "Pilna gulta ārzemnieku". Lugas autors ir dzimis Londonā 1922.gadā un teātrī sācis strādāt par elektriķi. Komēdija, kas stāsta par dažādām situācijām, kā cilvēki nonāk gultā, ir izrādīta vismaz 15 valstīs. Pirmo nozīmīgo uzvedumu tā piedzīvojusi 1974.gadā Vestendā, kur izrādīta 18 mēnešus. Minētais iestudējums ir domāts izrādīšanai Tautas teātra kamerzālē.

 

22. un 23. oktobrī Tautas teātris dosies uz Rokišķiem Lietuvā, kur draugi - Rokišķu Tautas teātris - ir uzaicinājis gulbeniešus piedalīties starptautiskajā teātru festivālā "Interrampa". Festivālā gulbenieši piedalīsies ar izrādi "Zirgs bezsamaņā". Savukārt mēneša beigās ar izrādi "Soliņš 1" kolektīvs dosies ciemos pie kalneniešiem.

 

"Mums ir iecere, ka nākamā gada 8.martā skatītājiem piedāvāsim "Soliņu 2", lai mēs atkal visi kopā varētu pasmieties un paironizēt paši par sevi, lai no malas paraudzītos uz savu dzīvi," iecerēs dalās režisore.

 

Jaunajā darba sezonā pie jauna iestudējuma oktobrī darbu sāks arī Edijs Frīdenbergs. "Materiālu savai iecerei radu internetā, tāpēc tā tiks veidota kā intīma saruna internetā jeb čats un būs domāta gulbeniešiem, kuri jau ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Uzvedums varētu būt gatavs pēc Jaungada," stāsta E.Frīdenbergs.

 

Veidos interesentu grupu

Jaunajā darba sezonā darbu turpinās mums jau labi pazīstamie Gulbenes Tautas teātra aktieri, tomēr ir cilvēki, kuri paši izsaka vēlmi iekļauties aktieru ansamblī.

 

"Šonedēļ pie manis bija ieradusies jauka sieviete, kura izteica vēlmi darboties teātrī. Aktieru klātbūtnē apsolīju viņai, ka es varētu veidot interesentu grupu, kurā darbotos cilvēki, kuri vēlas spēlēt teātri. Tās būtu atsevišķas nodarbības, jo jebkurai nodarbei ir vajadzīgas pamatzināšana un pamatprasmes. Pilnīgi iespējams, ka tādējādi atklāsies jauni līdz šim nezināmi aktiermākslas talanti," saka E.Siļķēna.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

.

Super! :) ļoti liels prieks lasīt, ka top kas jauns. Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2011.10.09 17:38

Vietējās ziņas