Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienībai ministrija piešķir augstāko līmeni 17

Veselības ministrijas (VM) darba grupa pēc lokālo slimnīcu darbības izvērtējuma sadalījusi tās divos līmeņos, un četrām slimnīcām - Dobeles, Jūrmalas, Ogres un Tukuma slimnīcai - līdz nākamajam gadam būs jāizlemj, vai tās vēlas piederēt augstākajam - piektajam - līmenim. Par to informē ziņu aģentūra BNS. 

 

VM valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātiem pastāstīja, ka lokālo slimnīcu augstākais līmenis būs piektais, bet zemākais - ceturtais. Pirmajos trīs līmeņos tiks iedalīti traumpunkti, kurus pārdēvēs par steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem.  

Ziņu aģentūra BNS informē, ka, pēc desmit kritērijiem izvērtējot visas lokālās slimnīcas, VM darba grupa augstāko - piekto - līmeni piešķīrusi Madonas, Kuldīgas un Cēsu slimnīcai, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai. Savukārt Alūksnes, Krāslavas un Preiļu slimnīcas iekļautas zemākajā lokālo slimnīcu līmenī.

 

Lokālo slimnīcu darbība novērtēta, izmantojot desmit kritēriju: attālums līdz tuvākajai lokālajai neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) slimnīcai, attālums līdz tuvākajai reģionālajai NMP slimnīcai, ārstēto pacientu skaits 2010.gadā, operāciju skaits uz 100 hospitalizācijām (ar ķeizargriezieniem un bez tiem), dzemdību skaits 2010.gadā, apkalpes teritorija, iedzīvotāju skaits apkalpes teritorijā, NMP brigāžu pārvesto pacientu skaits no lokālajām slimnīcām, ar NMP brigādēm hospitalizēto pacientu skaits lokālajās slimnīcās un Veselības inspekcijas konstatēto pārkāpumu skaits, kas atzīti par pamatotiem.

 

Gada otrajā pusē šādu pašu izvērtējumu plānots veikt arī par visām reģionālajām slimnīcām.

 

Veselības ministrijas paziņojumā norādīts, ka lielākās izmaiņas, kas plānotas no šā gada 1.jūlija, saistītas ar slimnīcu pakalpojumu apmaksas tarifu sadalīšanu ķirurģiskajos un terapeitiskajos, turpmāk diferencējot to apmaksu atbilstoši reālajām izmaksām.

 

Visās lokālajās slimnīcās no 1.jūlija valsts pēc tāmes principa 24 stundu režīmā septiņas dienas nedēļā apmaksās triju ārstu speciālistu - internista, ķirurga/traumatologa un anesteziologa - darbu. Tajās slimnīcās, kuras arī nākamgad vēlēsies nodrošināt dzemdību palīdzību, būs jānodrošina arī ginekologa dzemdību speciālista, pediatra (neonatologa) un vecmātes diennakts pieejamība.

 

Grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība", kas ietvers lokālo slimnīcu un traumpunktu turpmākās darbības kārtību, plānots ceturtdien, 19.maijā, izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē. Pēc tam noteikumi vēl būs jāapstiprina valdībā.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 17

?

Interesanti, kā tad verēja tikt pie Eiropas naudas, ja ir tik lieli parādi?

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 17:13

Labais

A kādi parādi pret Valsti! Sešciparu skaitlis, ož pēc bankrota!

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 12:06

Kaimiņiene

Jau krievu laikos cirkulēja teiciens - Dumjākie ārsti ir Preiļos un Gulbenē. Apstākļu sakritības dēļ 2x nācies ārstēties Gulbenes slimnīcā, un abš reizēs nepareiza diagnoze, līdz ar to arī aplama ārstēšana.

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 09:54

TIKAI NEVAJAG....................

Nu ja- labi tur kur mūsu nav.Jūsu zināšanām arī Madonā cilvēki mirst ārstu dēļ....

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 00:47

Jābrauc uz Alūksnes slimnīcu. Iznāca tajā paārstēties, nevienu sliktu vārdu nevaru teikt - laipna apkalpošana, cik nu man vajadzēja, arī medicīniskā puse bija kārtībā...

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 17:58

Aizgājēja

Gulbenes slimnīcai var piešķirt augstāko līmeni cilvēka aiziešanā pie Dieviem! Uz to viņi ir speciālisti...Nez kāpēc Madonā vienmēr nosaka citu diagnozi? Ir vērts izvērtēt Gulbenes speciālistus!

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 15:54

gulbenietis

nevienā slimnīcā ar sliktu attieksmi neesmu saskāries, ko nevarētu teikt par vienu otru ģimenes ārstu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 11:18

Slimnīcas vadība cenšas virzīties laikam līdzi: remonti,aparatūra,telpu labiekārtošana. Taču Gulbenes slimnīcai ir ilgstoša problēma - personāla profesionalitātes un iejūtīgas,atbildīgas attieksmes trūkums pret pacientiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:26

es

tagat ir briva latvija un ari slimnicas kuras arsteties ir briva izvele...beiksim kritizet gulbenes slimnicu...

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:16

es

kritizejat auksto slimnicas personlu... vai kads ir painteresejies kada ir nostaja mazajam personalam...tos vispar ne prieksnieciba, ne pacienti uskata par cilvekiem...maz esmu dzirdejusi ka kads pateiktu paldies sanitarem...

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:13

Patiešām, likvidētu mūsiu slimnīcu, tad gan sāktu brēkt, bet tagad tas ir slikti un šitais ir slikti. Būtu nu paklusējuši.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 09:38

slimniece

Nu, mīļie, nav te ko nolikt savu slimnīcu. Tas nav pamatoti. Vienkārši gulbeniešu stiliņš visu kritizēt. Uzņemat vienreiz kaut ko ar prieku un atzinību.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 09:04

guns

Labi pabaro, padzirda komisiju un rezultāti redzami. Nu nav kvalitates Gulbenei.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 08:19

Lapsiņa

Kāpēc Gulbenes slimnīcā sociāli maznodrošinātai un represētai personai,kurai valsts nodrošina maksājumus par pakalpojumu slimnīcā, tomēr jāmaksā par ūdens izmantošanu un telefona lādēšanu? Es saprotu, ja jau valsts visu apmaksā tad visu. Vai nenotiek krāpšanās ar kaut kādām atrunām? Citur gan tādu mistisku maksājumu nav.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 08:18

Vai tad Gulbenē ārstē arī? Protams, viennozīmīgi ir jāizvēlas Madona. Tur ir cita attieksme un arī medicīna laikam cita. Par to,ka Gulbenei jāmainās- vai vērts runāt, tāpat jau neko nemaina,

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 08:02

333

Jautajums Gulbenes arstiem un slimnicas personalam. Kapec vairak un vairak cilveku izvelas arsteties Madonas slimnica? Un nav jau laiks par to aizdomaties?

pirms 9 gadiem, 2011.05.17 22:16

Vietējās ziņas