Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā atklāj divas izstādes

Šodien, 3.oktobrī, Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā tika atklātas divas izstādes. Viena no tām ir Gulbenes mākslas skolas izstāde "Kad pasaka atdzīvojas", otra izstāde - "Tēvu zemei - Latvijai". Tā ir ceļojošā pasaules latviešu mākslas izstāde 2008 - 2010.

Izstādes atklāja muzeja direktore Valda Vorza, kura arī aicināja interesentus nākt un iepazīt ārzemēs dzīvojošo latviešu mākslas darbus. Gulbenes Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Valmieras novadpētniecības muzeju ir guvis iespēju eksponēt ārzemēs dzīvojošo mākslinieku darbus. Izstādē ir eksponēti 25 Amerikas Savienoto Valstu, 6 Kanādas, 5 Austrālijas un 1 Latvijā dzīvojoša mākslinieka darbi. Izstādē eksponētā darbu kolekcija ir stilistiski daudzveidīga. Ceļojošajā izstādē ir salīdzinoši maz trīsdimensiju darbu, ko noteikušas transportēšanas un tehniskās iespējas.

 

Savukārt izstādē "Kad pasaka atdzīvojas" Gulbenes mākslas skolas audzēkņi bija pacentušies radīt ne tikai dažādas plastilīna figūras un pat gleznas, bet arī izveidojuši animācijas filmu, kuru interesentiem ir iespēja noskatīties un pārliecināties, ka bērnu fantāzija, dažādas idejas un radoša pieeja ir vienkārši apbrīnojama.


V.Vorza atzīst, ka šī ir ļoti radoša, daudzkrāsaina un neparasta izstāde.

Mākslas skolas pedagogi norāda, ka šoreiz skolotāji ir palīdzējuši realizēt bērnu idejas, nevis otrādi. Izstādē ir redzams bērnu fantāzijas rezultāts. Arī animācijas filmā katra mazā figūra, kura darbojas, ir ar savu stāstu.

 

Izstādi "Kad pasaka atdzīvojas" interesenti varēs aplūkot līdz 29.novembrim, bet "Tēvu zemei - Latvijai" - līdz 1.novembrim, jo tad to atkal pārņems cits muzejs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas