Gulbenes Zemessardzes 25. kājnieku bataljonam - jauns komandieris

Gulbenes Zemessardzes 25. kājnieku bataljonam būs jauns komandieris. Šo pienākumu līdzšinējā komandiera pulkvežleitnanta Valērija Gabdulļina vietā, sākot ar jauno gadu, veiks kapteinis Normunds Baranovs, kurš šinīs dienās iepazīstas ar saviem dienesta pienākumiem.

N.Baranovs, kuram ir 30 gadi, ir dzimis Balvos. 1995.gadā viņš iestājies Aizsardzības akadēmijā. Kopš tā laika viss dienests pavadīts Rīgā. Pēc akadēmijas absolvēšanas N.Baranovs obligātajā dienestā veicis vada komandiera pienākumus, pēc tam bijis neklātienes kursa priekšnieks. Tad nosūtīts uz studentu bataljonu, kur dienējis kā rotas komandieris. N.Baranovs piedalījies arī brīvprātīgo miera uzturēšanas misijā Kosovā. 2004.gadā, atgriežoties no Kosovas, ticis norīkots turpmākajam dienestam Zemessardzes štābā. 2007.gadā no Zemessardzes štāba nosūtīts uz Baltijas aizsardzības koledžu, kuru N.Baranovs absolvējis šogad.

"Tad arī saņēmu rīkojumu, sākot ar 2009.gadu pārņemt Zemessardzes 25.bataljonu. Komandiera amats jebkurā gadījumā ir ļoti atbildīgs, jo ir jāstrādā ar salīdzinoši lielāku personālu, tas nozīmē, ka arī atbildība ir ievērojami lielāka, bet mani tas nebiedē. Ļoti liela nozīme būs tam, cik veiksmīgi veidosies sadarbība ar vietējo pašvaldību, jo būs nepieciešams abpusējs atbalsts," saka kapteinis N.Baranovs.

Līdzšinējais batajona komandieris pulkvežleitnants V.Gabdulļins ir vienīgais starp Zemessardzes bataljonu komandieriem, kurš šajā amatā nostrādājis visilgāk - 18 gadus. Viņš saņēmis pavēli, sākot ar nākamo gadu, pāriet Latvijas Zemessardzes komandiera Jura Zeibārta rīcībā.

"Ir mazliet skumji, jo 18 gadi nav mazs laika periods. Neesmu arī vēl tik vecs, lai ietu pensijā, lai gan vairāk nekā 20 izdienas gadi to atļauj. Saliekot plusus un mīnusus, esmu izšķīries par labu Rīgai," saka V.Gabdulļins.

25.bataljonā šobrīd ir apmēram 700 zemessargu. Tajā skaitā ietilpst arī zemessargi no Madonas rajona. Štatā nodarbināti 12 cilvēki, kuru skaits jaunajā gadā diemžēl tiks samazināts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas