Gulbenieši protestē pret siltuma tarifa strauju “lēcienu” 3

30 gulbeniešu, lielākoties pensionāri, ceturtdienas pēcpusdienā ieradās pie Gulbenes domes vadītāja Nikolaja Stepanova protestēt pret centrālapkures tarifa plānoto palielinājumu par 59 procentiem.

Kā novēroja "Dzirkstele", N.Stepanovs negaidītos apmeklētājus pieņēma savā darba kabinetā un sarunai ar viņu veltīja stundu laika.


Iedzīvotāji pauda, ka šāda tarifa palielināšana lielai gulbeniešu daļai līdzinās katastrofai, jo par apkuri jāatdo gandrīz visa vai visa pensija. 


"Mēģināsim sociāli, finansiāli palīdzēt iedzīvotājiem," teica N.Stepanovs.

 

Savukārt iedzīvotāji iebilda, ka "neies ubagot". Viņi arī apšaubīja, vai pašvaldība palīdzēs tiem gulbeniešiem, kuru ienākumi nepietiekami, bet kuriem ir privatizēti dzīvokļi un kuri ir veci, bet nav vientuļi, jo ir pieaugušu bērnu vecāki.


Gulbenes pilsētas vadītājs pauda, ka noliec galvu sirmgalvju priekšā, jo izprot, cik grūti viņiem klājas inflācijas un cenu masveida kāpuma apstākļos.


"Vidzemes enerģijai" ir parādi
Pēc N.Stepanova tikšanās ar iedzīvotājiem sākās deputātu sarunas ar SIA "Vidzemes enerģija" vadību aiz slēgtām durvīm.


Gulbenes pilsētas domes deputāts Andis Caunītis "Dzirkstelei" saka: "Iedzīvotāju vārdā mēs, domnieki, runājām ar "Vidzemes enerģijas" vadību, uzdevām savus jautājumus. Visi deputāti nepiedalījās, aicināti bija visi. Vai uzņēmums strādā ar peļņu vai zaudējumiem? Nekas netika precīzi izskaidrots. Vairāk nekā 400 000 latu ir iekļauti tarifā kā kredītsaistības. Kas tās ir? Par ko iedzīvotājiem jāmaksā? Man nevarēja atbildēt, tikai nākotnes formā stāstīja."

 

Gulbenes deputāts, tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs un SIA "Konto" vadītājs Agris Koris "Dzirkstelei" skaidro: "No SIA "Konto" skatpunkta - SIA "Vidzemes enerģija" manam uzņēmumam šobrīd ir parādā vairāk nekā 40 000 latus par pārdoto siltumu pilsētai pagājušajā apkures sezonā un vasaras periodā. Šodienas ekonomiskajā situācijā tā ir liela summa. Nav skaidrs, kāpēc tas parāds ir. Šāda situācija velkas jau trešo gadu. Zinu, ka "Vidzemes enerģija" līdzīgu naudas summu ir parādā SIA "Vasks", kas piegādā šķeldu."

 

Uz mutiskiem solījumiem nepaļausies

A.Caunītis bilst, ka par apkuri Gulbenē atbildīgā uzņēmuma vadība ar mutiskiem solījumiem pilsētas domē nav skopojusies trīs gadus. Kur ir solītā jaunā katlumāja?


"Bet neviena šī saruna nav ieprotokolēta, nekas nav uzlikts uz papīra! Runāt varam daudz ko. Bet, ja tas tiek uzlikts uz papīra, tad var pēc tam apskatīties, kas ir solīts izdarīt līdz noteiktam termiņam. Ja nākam kopā, gribas, lai protokolē, fiksē un lai katrs parakstās zem tā, ko ir solījis," viņš saka.

 

A.Koris piekrīt un saka: "Diemžēl jāatzīst, ka varbūt tā bija arī mūsu kļūda, ka šie solījumi bija tikai mutiski."

 

Deputāti esot nolēmuši pielikt punktu mutiskām sarunām ar apkures organizatoru un turpmāk par visu vienoties rakstiski. Tuvāko divu mēnešu laikā uzņēmumam ir jāsagatavo jauns sadarbības līgums ar domi, kur būs korekts investīciju plāns ar precīziem datumiem un summām.

 

Deputāti nebalsos par tarifu

Jaunais siltuma tarifs pagaidām ir projekta stadijā. Tarifu izskata Alūksnes Sabiedrisko pakalpojumu regulators. Tarifu neapstiprina domē, to apstiprina Alūksnes regulators.

 

"Esmu pārliecināts, ka tur ir ļoti kompetenti cilvēki, kas spēs izanalizēt katru ciparu," saka A.Koris.

 

Toties deputāti drīzumā lems par to, izīrēt vai neizīrēt zemi Gulbenē, kur "Vidzemes enerģijai" uzstādīt gāzes apkures katlu.

 

"Ja nepiekritīsim iznomāt zemi uz tik ilgu laiku kā prasa firma, tad katlu novietot nevarēs un mēs varam nonākt muļķīgā situācijā. Var pietrūkt jaudas siltuma nodrošināšanai visai pilsētai jau -10 līdz -15 grādu aukstumā," saka A.Koris.

 

Savukārt A.Caunītis piebilst, ka 4.septembrī deputātu sarunās ar "Vidzemes enerģijas" pārstāvi no viņa saklausīts lūgums gādāt, lai pilsētas mājas neatslēgtos no centrālapkures.

 

A.Koris bilst, ka jāapzinās, nekur un nekādi pakalpojumi Gulbenē un Latvijā nekļūs lētāki. Tāpēc jāmācās dzīvot taupīgi. Apsveicami esot tad, ka Gulbenē populāra kļūst māju siltināšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

:)

visticamāk, Koris nhelems, viņš atturēsies no balsojuma.

pirms 12 gadiem, 2008.09.06 14:54

Kā var lemt deputāts, kas personīgi ir ieinteresēts tarifu paaugstināšanā, lai atgūtu savam uzņēmumam naudu par piegādāto kurināmo? Diezin vai, viņam būs primārās iedzīvotāju intereses...

pirms 12 gadiem, 2008.09.06 13:32

Vietējās ziņas