Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbeniešiem dāvinās atstarotājus un aicinās vairot drošību uz ielas

Gulbenē 1.novembrī risināsies drošības kampaņa, kuras laikā skolēniem interesantā veidā tiks atgādināti galvenie noteikumi drošībai uz ielas, informē SIA "Baltijas komunikāciju centrs" projektu vadītājas asistente Una Ģēģere.

Viņa stāsta, ka skolā bērniem būs iespēja izgatavot savus “supertatstarotājus” un saņemt jau gatavos no “Atstarotāju kampaņas” komandas. Līdz ar krēslas iestāšanos atstarotāji tiks dāvāti uz ielas sastaptiem iedzīvotājiem, kurus kampaņas komandas darbinieki aicinās uz atbildīgāku attieksmi pret savu drošību.

Gulbenē īstenotā drošības kampaņa risināsies Gulbenes 2.vidusskolā, kur tikšanās notiks ar 8. klašu skolēniem.

"Tās laikā atraktīvā un interesantā veidā ceļu satiksmes drošības noteikumus ar skolēniem pārrunās TV personības Gustavs Terzens un Marta Selecka. Saskaņā ar kampaņas tradīciju jautrā un rotaļīgā veidā iegūtās zināšanas par drošību uz ceļa skolēniem būs jānodemonstrē, uzzīmējot savu “drošo ceļu uz skolu”. Bērnu jauniegūtās zināšanas un izpratni par drošību uz ceļa, kas būs ielikta zīmējumos vērtēs talismans – Naktssargs. Katram lekcijas dalībniekam viņš pasniegs arī īpašus, ērti lietojamus atstarotājus, ko vienlīdz viegli iespējams aplikt ap roku vai somas rokturi. Papildus tam, šajā gadā Drošības komanda kampaņā parūpējusies arī par jaunievedumiem uz kuru ieviešanu mudinājusi statistika. Tā liecina, ka, lai arī visvairāk par ceļu satiksmes drošību tiek runāts ar bērniem, lielākā riska grupa ir viņu vecvecāki – saskaņā ar Ceļu Satiksmes drošības direkcijas datiem, no kopumā 63 pērn bojā gājušiem gājējiem, 28 bija 55 gadus veci un vecāki. Otra izteiktākā vecuma grupa ar 11 bojā gājušiem gājējiem ir 35 līdz 44 gadus veci," stāsta U.Ģēģere.

“Šoreiz sadarbībā ar ceļa zīmju ražotāju - Jelgavā bāzēto uzņēmumu “Signum” - skolēniem dosim iespēju izgatavot katram pašam savu “superatstarotāju”. Uzņēmums ražo ceļa zīmes pēc augstākajiem standartiem un izmanto modernus, izturīgus materiālus ar augstu gaismas atstarošanas koeficientu. Pēc katras ceļa zīmes paliek pāri atgriezumi, kas mums lieliski noderēs – katrs skolēns varēs izgatavot savu īpašo “superatstarotāju”, ko dāvināt mammai, tētim, vecmammai vai citam sev  mīļam cilvēkam. Tādējādi katrs skolēns kļūs par drošības nesēju savā ģimenē un ticam, ka bērni savu uzdevumu paveiks atbildīgi. Rezultātā pret savu drošību uz ielas aizvien atbildīgāk izturēsies arī pieaugušie un Latvijā kļūs aizvien vairāk redzamu un drošu ģimeņu,” šā gada akcijas jauninājumus atklāj AAS Gjensidige Baltic Gulbenes filiāles vadītājs Arnis Dzerkaļs.

Pēc tam, kad drošība uz ielas būs pārrunāta ar skolēniem kampaņas dalībnieki darbu turpinās pie pilsētnieku iecienītā Centrālā skvēra, kur tiks uzrunāti  un ar atstarotājiem apdāvināti gulbenieši.

A.Dzerkaļs cer, ka šajā gadā lielāks kļūs to skolēnu un iedzīvotāju skaits, kuri ikdienā savas drošības vairošanai lieto atstarotājus, jo pērn situācija pilsētā nebija iepriecinoša. "Pagājušajā gadā drošības kampaņas laikā veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka tikai 14% Gulbenes iedzīvotāju ikdienā  lieto atstarotājs. Turklāt atklājās, ka no visiem Gulbenes 1. vidusskolas skolēniem reāli savai drošībai atstarotājus ikdienā izmantoja vien 10 procenti bērni, kaut arī drošības lekcijas laikā visi jaunieši pārliecināti sacīja, ka atstarotājs būtiski vairo kājāmgājēja drošību diennakts tumšajā laikā un var paglābt no nelaimes," norāda U.Ģēģere.

Piebilstams, ka pērn Gulbenē skolēniem un iedzīvotājiem AAS Gjensidige izdalīja vairāk nekā 1000 atstarotājus.

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, Gjensidige “Atstarotāju” kampaņu īsteno jau trešo gadu. Šogad akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas