Gulbeniešiem projekta iecere ar lietuviešiem un igauņiem

Gulbenes rajona padomē 26.novembrī nolēma izstrādāt trīs projektu pieteikumus sadarbībai ar igauņiem un lietuviešiem tūrismā, kultūra un sportā. Līdz ar to ir pieņemts politisks lēmums, kas apliecina - gulbenieši to vēlas.

Gulbenes rajona padomes izpilddirektore Guna Švika "Dzirksteli" informē, ka visus trīs projektu pieteikumus ir paredzēts iesniegt Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmai "Pārrobežu sadarbība".

 

"Tie ir starptautiski projekti, kuru realizācijai obligāti ir vajadzīgs partneris. Mums ir ārvalstu partneri - sadraudzības pašvaldības: Rāpinas pašvaldība Igaunijā un Rietavas pašvaldība Lietuvā. Pagaidām mēs vēl nezinām, vai mūsu ieceres atbalstīs un vai cerēto finansējumu saņemsim," saka G.Švika.

 

Šie projekti būs zīmīgi ar to, ka notiks ne tikai ciemošanās ar draugiem, bet arī būs iespēja piesaistīt finanses praktiskām lietām. Iecere paredz, ka tūrismā plānots veidot kopīgus maršrutus ar igauņiem un lietuviešiem, notiks pieredzes apmaiņa, iesaistot muzejus, sportā - kopīgu treniņnometņu un pasākumu organizēšana bērniem un jauniešiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas