Gulbeniešus piespiedīs tumsā gulēt? 9

Gulbenē naktī no pulksten 24.00 līdz 4.00, izslēdzot ielu apgaismojumu, piespiedu kārtā būs noteiktas četras naktsmiera stundas.

Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirksteli" informē, ka šajā laikā gulbeniešiem ir jāguļ, tāpēc pilsētā ielu apgaismojumu izslēgs, atstājot gaismu tikai centrālajā skvērā.


Līdz pulksten 24.00, kā arī pēc pulksten 4.00 pilsētā paredzēts iedegt tikai katru otro laternu. Pašlaik sistēmu sakārto tā, lai tas būtu iespējams. Pilns apgaismojums šajā laikā būs tikai daudzdzīvokļu māju masīvos un pilsētas galvenajās ielās.


Gulbeniešiem šāda kārtība būs kardināls jaunums, jo līdz šim ielu apgaismojums pilsētā dedzis visu nakti. Tagad pilsētniekiem būs iespēja atcerēties Latvijas brīvvalsts sākuma laiku Gulbenē, kad te naktīs bija tumšs kā peklē.
G.Stucka pauž, ka pašvaldībā taupa, kur vien iespējams, jo šāgada budžets būšot par miljons latu mazāks nekā pērn. 


"Tāpēc krasi jāierobežo izdevumi. Darba algas pilsētas domē un tās iestādēs ir samazinātas par 15 procentiem. Saimnieciskie izdevumi ir samazināti par 25 procentiem. Un tie ir tikai pirmie soļi. Tāpēc domājam, kur vēl varētu taupīt," saka G.Stucka.


Pašvaldība taupīs līdzekļus ielu apkopē.

 

"Tikai tad, kad patiešām ir problemātiski, mēs tīrīsim un kaisīsim ielas, jo līdzekļi, kādi paredzēti šim darbam, vispār vēl nav zināmi," saka izpilddirektors.

 

Arī ietvju kaisīšana ar smilti būs uzticēta ne tikai sētniekiem, bet arī iedzīvotājiem, kuru ģimenes mājas ir pilsētas ietves malās.

 

"Galvenais ir kopīgi gādāt, lai pilsētā cilvēki varētu normāli pārvietoties. Pie privātmājām, kur vien var, pašvaldība izvietos kastes ar smiltīm," bilst G.Stucka. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Vecais

Šitā politika ir atstrādāta tā lai domei nav rūpju par ieliņām.Ir jābūt bezdarbniekam ,lai cauru dienu ar lāpstu tīrītu ietvi,bet lai kādu algotu to pienācīgi darīt vajag vismaz iztikas minimumu.iznāk,ka lai privātais pie mājas turētu tīru ietvi viņam sava nopelnītā alga jāatdot sētniekam vai kā???Par ko lai dzīvo ,domājiet tak reiz normāli ,nevis sev izdevīgā virzienā.Iedomājieties ,ka privātajam jāvāc pudeles,suņu kakas,par ko?

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 18:08

Stucka

Jā es arī gribu zināt kas man par to būs,ka tīru jums piederošu trotuāru,ņemiet nost,ja ir slikti nopucēts.Vai man dod zemes nomai atlaides vai kā ?Kad gribēju gadiem kopto 1X1 atpirkt,tad gan kruta tirgus cenu uzbliezāt rausēji!!!Ejiet ellē ar saviem noteikumiem,jums ir līdzekļi,ko ir jāiedala sētniekiem,bet jūs ieraujat nāsī uzliekot savu pienākumu mums,kam ir ēkas!Ceļu šķure lielajā putenī vienreiz dienā brauca,gaidījām kā dievu ,kauns domei!Savus noteikumus pārskatiet,ja galveno ceļu šķurē vienreiz dienā,tad kam man raust ar ļapstu biežāk?

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 18:02

vājprāts vien ir.drīz par smilšu kastēm kaimiņi viens otram ar lāpstām dos pa galvu.....

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 22:18

losis

Es vispār nesaprotu , kāpēc man jatīra pilsētai piederošās ietves un trotuāri. Jautājot citu pilsētu iedzīvotājiem, vai viņiem pie personīgajām mājām , jātīra ietve, jāapgriež sētas koki, viennozimīgas atbildes saņemu NĒ MĒS TO NEDARAM, bet mums tas jādara. Kāpēc, man jāapkopj svešs īpašums?????????????????????????????????????? Stucka kungs

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 20:58

Janka

Pilsētās jau ielas tiek apgaismotas!!! Bet laukos,pļavās, tīrumos un mežos apgaismo tikai pa dienu...

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 20:09

bridinajumus jau sasutija par nekaisitam ietvem tikai aizmirsa smilsu kastes atvest,tatad sanak kad man japerk pasam smilts lai kaisitu pilsetas ietves???

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 18:39

sviests

Vai ir jēga kaisīt, ja nenotīra? Lāpsta gaisā un mauc pa ielām... Varbūt tā degviela diži taupās?! Varētu taupīt uz prātu, ja būtu.... varbūt varētu sākt sodīt tos, kas ielas pie privātmājām netīra un pārējās cūcības redzēt...

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 15:16

spuldzīte

Drīz jau arī tuneļa galā izslēgs gaismu... :(

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 15:04

forši

:))) uzlabosies demogrāfiskais stāvoklis varbūt! :))))

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 14:24

Vietējās ziņas