Gulbenietei neskaidrības, kā jārīkojas ģimenei, kurā ir Covid-19 inficētais cilvēks? 1

“Lūdzu, palīdziet ieviest skaidrību kaimiņu strīdā!” ar šādiem vārdiem otrdien, 9.februārī, sākas kādas “Dzirksteles” lasītājas tālruņa zvans redakcijai. Sieviete savu vārdu nenosauca, taču teic, ka ir gulbeniete. Konflikts ir ar kaimiņu dzīvoklī mītošo ģimeni, iemesls – atšķirīga interpretācija, kā jārīkojas ģimenei, kurā ir Covid-19 inficētai cilvēks un līdz ar to pārējie ģimenē skaitās kontaktpersonas.

“Vai var būt tā, ka viens ģimenes ārsts stāsta vienu, bet otrs – citu. Kā tad ir pareizi?! Kaimiņos Covid-19 pozitīvam cilvēkam ģimenes ārsts atļauj iet ārā un kontaktpersonām no tā pašā dzīvokļa arī atļauj iet ārā. Man, esot inficētai ar Covid-19, ģimenes ārsts neļāva, maniem bērniem kā kontaktpersonām - divas nedēļas. Visiem gribas iziet ārā! Bet vai drīkst to darīt?” jautā zvanītāja.

Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Karolīna Šaule “Dzirkstelei” saka, ka šis ir Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kompetences jautājums. Sava atbildē viņa ir pievienojusi vairākas saites uz SPKC mājaslapu. Tur ir gan norāde “ārstiem par Covid-19 infekcijas uzliesmojumu”, par “ārsta lēmuma pieņemšanas algoritmu Covid-19 pacienta izolācijas pārtraukšani”, par “kontaktpersonas primāro medicīnisko pārbaudi, laboratorisko pārbaudi medicīnisko novērošanu Covid-19 infekcijas gadījumā”. Tādējādi redzams – ģimenes ārstiem ir zināma shēma, pēc kuras rīkoties katrā konkrētaja gadījumā. Ikvienam cilvēkam uzzināt visu par to, kā rīkoties Covid-19 inficētajiem (vēl tikai ar aizdomām par saslimšanu vai ar apstiprinātu diagnozi), viņu kontaktpersonām, ir iespējams gan SPKC mājaslapā, gan speciāli izveidotā interneta vietnē “https://covid19.gov.lv”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

....

Bet uzrakstīt skaidri un gaiši nevar! Sūta no Poncija pie Pilāta. Tāpēc jau esam kur esam, katrs ģimenes ārsts interpretē pa savam un pa vidu vēl VI un SPKC.

pirms 20 dienām, 2021.02.15 18:54

Vietējās ziņas