Gulbenietei no bankas konta izkrāpj 1000 eiro 8

Valsts policija joprojām saņem informāciju no iedzīvotājiem par to, ka nezināmas personas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, izvilina internetbankas un maksājuma karšu pieejas datus, kā rezultātā personas zaudē naudas līdzekļus. Pēdējā mēneša laikā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā no iedzīvotājiem izkrāpti gandrīz 3000 eiro.

“Kārtējais krāpšanas gadījums noticis 22.maijā Gulbenē. Kāda iedzīvotāja vērsās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī ar iesniegumu, ka no viņas bankas konta ar viltu tika izkrāpti 1000 eiro. Sieviete saņēmusi īsziņu it kā no bankas ar aicinājumu atcelt darījumu, kā rezultātā, atverot īsziņā pievienoto saiti, no sievietes bankas konta pārskaitīta nauda 1000 eiro uz nezināmas personas kontu. Par notikušo sākts kriminālprocess,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Savukārt jūnija sākumā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saistībā ar kļūšanu par krāpšanas upuri vērsās vēl cita sieviete. “Vidzemniece skaidroja, ka viņa aizvadītās nedēļas beigās saņēmusi zvanu no nepazīstamas personas, kura uzdevusies par bankas darbinieku un lūgusi nosaukt bankas kartes numuru un citus datus. Vēlāk sieviete konstatējusi, ka no viņas bankas konta ir noņemta nauda – 1150 eiro. Par šo gadījumu policijā ir uzsākts kriminālprocess,” stāsta Z.Vaskāne.

Viņa uzsver, ka viltvārži zvana laikā informē personu par it kā aizdomīgu darījumu bankas kontā un, lai to anulētu, lūdz nosaukt kartes numuru, PIN kodu un citu sensitīvu informāciju. Krāpnieku mērķis ir iegūt citas personas piekļuves rīkus – lietotāja vārdu, paroles, maksājumu karšu datus, SmartID pinkodus, lai vēlāk iegūtu piekļuvi konkrētās personas elektroniskiem finanšu līdzekļiem un pārskaitītu tos uz ārzemju kontiem, kurus izsekot ir ļoti grūti.

Valsts policija atgādina, ka bankas darbinieki nekad attālināti neprasīs veikt tādas darbības, proti, telefonsarunas laikā sniegt iepriekš minētos datus. Ja tiek saņemts aizdomīgs zvans, e-pasts vai jebkāda cita informācija, uzreiz jāsazinās ar banku. Tāpat gadījumos, ja tiek zvanīts ar līdzīgu pieprasījumu, par to noteikti jāinformē policija, piefiksējot tālruņa numuru no kura saņemts zvans.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā neuzticēt savus personas datus citiem cilvēkiem. Likumsargi aicina nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Tāpat policija atgādina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem un neiesaistīties apšaubāmos darījumos.

20210611-1145-krapniekuzvanim.png

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Experts

Par citām vakcīnām un potēm, ko veic vēl jaunākiem bērniem, Jums iebildumu nav?! Savāda nostāja....

pirms mēneša, 2021.06.12 10:12

------> itkā eksperts?

Kāds sakars???????

pirms mēneša, 2021.06.12 10:13

Expertam

Tāds eksperts, ka nejēdz rakstu izlasīt. Varbut vispirms izlasi par ko ir raksts un nebāzies ar savu nevienu neinteresējošo viedokli par vakcīnām. Katram cilvēkam ir izvēle un katrs darīs, kā uzskatīs par vajadzīgu. Bet "es" ir pilnīga taisnība. Katru dienu bankas to vien sludina, ka bankas darbinieki nevienam nezvana un datus neprasa. Un joprojām atrodas tādi, kuri tiek apkrāpti. Nu par gudrību to nenosauksi. Tikpat labi var investēt finanšu piramīdā un stulbi cerēt, ka tiksi pie lielās naudas. :D

pirms mēneša, 2021.06.12 10:42

s

Iemeti nodrāzto frāzi un??? Cerams, ka tu visu laiku būsi tik uzmanīgs/a ka ar tevi nekas tāds neatgadīsies.

pirms mēneša, 2021.06.14 09:52

to Ekspertam

Lasi, kas rakstīts (“atverot īsziņā pievienoto saiti). Lai Dievs dod Tev uz šādu tehnisku viltību neuzķerties, gudrais (-ā) kritiķi (-e).

pirms mēneša, 2021.06.12 16:39

Es lasu

Tur rakstīts gan par atvērtu saiti, gan saņemtu zvanu. Protams, ka nekad uz šādu stulbumu neuzķeršos un Dievam tur galīgi nekāda sakara.

pirms mēneša, 2021.06.12 17:26

Hmm

Un nākamajam rakstam jābūt ko Policija ir darījusi lai blēžus noķertu. Cerams ka Policiju vēl neapkrāpj šie paši blēži.

pirms mēneša, 2021.06.12 22:06

Vietējās ziņas