Gulbīša pamatskolai jācīnās par savu statusu

Gulbenes novadā šobrīd visas esošās pamatskolas, izņemot Gulbīša pamatskolu, izpilda kritēriju par obligāto minimālo skolēnu skaitu (saskaņā ar jaunākajām nostādnēm valstī attiecībā uz šo reģionu).

Obligātais skaits ir 80 skolēni, bet pieļaujamais svārstību “koridors” ir 10 procenti. Tātad pamatskolā var būt arī 72 skolēni.
Uz to, ka Gulbīša pamatskola neizpilda šo kritēriju, Gulbenes novada pašvaldības administrācijas darbiniekiem ir norādījusi Izglītības un zinātnes ministrija. “Dzirkstele” to saklausīja pašvaldībā 18.decembrī notikušajā izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.

Pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa teica, ka Gulbīša pamatskolai ir iespēja cīnīties par lielāku piepildījumu ar skolēniem, jo rezerves vēl ir. Gulbīša pamatskolas kolektīvs ir apņēmības pilns veidot izglītības piedāvājumu, kas ir saistošs vecākiem. Tādējādi nav atmestas cerības par situācijas stabilizāciju.

Tiesa, ministrijas ieteikums bijis šajā skolā mainīt izglītības pakāpi – no pamatskolas statusa uz sākumskolu. “Sākumskolas izglītībai skaitlisko (skolēnu skaita – red.) kritēriju nav. Šī izglītība tiek nodrošināta pēc principa “tuvāk dzīvesvietai”,” teica E.Kanaviņa. Taču viņa piebilda, ka novada laukos nav bijusi veiksmīga līdzšinējā pieredze, pamatskolām mainot statusu un kļūstot par sākumskolām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas