Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbīša vidusskolai un ģimnāzijai – panākumi 15

Draudzīgā aicinājuma fonds publiskojis jaunākos Latvijas skolu reitinga datus, kas iegūti, izvērtējot skolu audzēkņu uzrādītos rezultātus centralizētajos eksāmenos.

Lauku skola spēj un var Pirmo 25 skolu sarakstā, kur eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās un vēsturē uzrādīti labākie rezultāti, ģimnāziju grupā 17.vietā ir Gulbenes novada valsts ģimnāzija.

 

Savukārt lauku vidusskolu grupā 6.vietā ir iekļuvusi Gulbīša vidusskola. Gulbīša vidusskolas direktore Sarmīte Puriņa stāsta, ka skolas pārstāvji vienīgie no Gulbenes novada bija uzaicināti uz balvu pasniegšanas pasākumu Rīgā.

 

"Lauku skolas spēj un var sagatavot zinošus skolēnus," uzsver S.Puriņa. Viņa piebilst, ka arī latviešu nacionālās apvienības Kanādā rīkotajā literatūras eseju konkursā "Piemini Abreni" Gulbīša vidusskolas nu jau absolvente Kristiāna Blūma saņēma pateicību un naudas balvu.

 

Reitingos ir savs patiesības grauds, bet...

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktorei Lidijai Ķeķerei par šo reitingu ir dalītas jūtas.

 

"Reitingā var ielikt tikai taustāmu rezultātu, piemēram, olimpiāžu vai eksāmenu rezultātus. Tas, ka mums ir 17.vieta, protams, ir gandarījums. Piemēram, pērn tikai starp valsts ģimnāzijām mēs bijām septītie, šogad esam četrpadsmitie. Rezultāts ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem - bērniem, viņu motivācijas, skolotājiem, kas ar viņiem ir strādājuši un sagatavojuši eksāmeniem, kā arī ģimenes nostājas pret mācību procesu. Te ir tik daudz jautājumu, kurus reitingā nekad nevar ielikt," uzsver ģimnāzijas direktore un piebilst, ka viņi reitingu rezultātus piefiksē, jo tie dod informāciju pārdomām un darbam.

 

"Mūsu skola vairāk ir vērsta uz zināšanām, nevis skaistām atzīmēm. Bet labākām atzīmēm ne vienmēr ir labākais zināšanu segums. Labi, ka reitingi ir, bet no tiem taisīt lielus secinājumus un spriedumus nevajadzētu. Reitingus izliek, un neviens jau nezina, ka kaut kādā skolā, kura ir reitinga apakšā, iespējams, ir bijušas sakritības - skolotāji ir tajā gadā slimojuši un bērni nav bijuši tik spēcīgi vai motivēti. Cilvēks, kas to nezina, paskatās, ka skola ir pēdējā, un secina - uz to skolu savu bērnu nelaidīšu. Ir, protams, šajos reitingos arī patiesības graudi," saka ģimnāzijas direktore.

Ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Maija Skopāne norāda, ja paskatās uz ģimnāzijas vietām dažādos reitingos, skola ir droša, ka 12.klases beidzēji ir labi sagatavoti studijām.


Tas nav punkts uz "i"

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls uzskata, ka tas ir labs sasniegums skolām, bet tajā pašā laikā uzsver, ka tas nav punkts uz "i", lai pateiktu, ka skola ir vai nav spēcīga.

 

"Katram reitingam ir savi kritēriji, pēc kuriem nosaka labākos. Valsts līmenī oficiāli reitingi netiek veidoti, šī ir privāta iniciatīva, kas ir laba tradīcija un atbalstāma aktivitāte, jo vismaz ir kaut kādi atskaites punkti, bet droši vien nevajadzētu šos rezultātus absolutizēt. Jāsaka godīgi, ka šie reitingi nevērtē situāciju kopumā, šeit tiek vērtēti atsevišķi rādītāji - šajā gadījumā centralizēto pārbaudījumu rezultāti. Un te jau ir dažādi viedokļi, piemēram, ir viedoklis, ka mazā lauku skolā ir vieglāk sagatavot ar labākiem rezultātiem, bet es domāju, ka ne vienmēr skolēnu skaits klasē izšķir rezultātu. Šie reitingi ir jāvērtē un jāskata, bet ir jāņem vērā, ka skolās mācību process ir daudz komplicētāks," saka A.Šķēls.


Viņš norāda, ka Gulbīša vidusskola palaikam uzrāda labus rezultātus un uzsver, ka daudz izšķir pedagogi, kas tur strādā, sevišķi matemātikas pasniedzēji, kā arī skolā mācās spēcīgi bērni.


"Ja vērtējam pagājušo mācību gadu, tad kopumā novada vidusskolām līmenis nav krities, tas pat ir audzis, īpaši angļu valodā. Skatoties svešvalodu rezultātus valsts līmenī mūsu novads ir virs vidējā. "Sasniegumi nedaudz ir kritušies latviešu valodā un vēsturē, bet ne dramatiski. Vienkārši mums skolās un metodiskajās apvienības kopā ir jāpaanalizē, lai saprastu iemeslus, kāpēc tas tā ir noticis," saka A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

vietējā

Šeit noteikti nevar salīdzinār Ģimnāzijas skolēnus ar parastas vidusskolas bērniem. Ģimnāzijā kā zinām, uzņem mācīties tikai labākos, ar augstu vidējo atzīmi. Tāpēc nevajag noniecināt lauku skolas , Gulbītis ļoti labi māca bērnus, paskatieties, cik no beidzējiem ir iestājušies augstskolās un lielākā daļa arī viņas pabeidz. Vislielākais nopelns ir pašiem bērniem, kas vidusskolas vecumā jau apzinās, ka pašam ir jāsāk domāt par to, ko darīs tālāk un tie , kas nosprauž mērķi studēt it spiesti pamācīties vairāk kā pārējie. Ja iet runa par skolotājiem, nevienā skolā visi nav labie vai sliktie. Paldies Gulbīša skolotājiem, tiem, kas ar bērniem strādā gan stundās, gan arī ir gatavi padarboties pēs stundām. Par skolēnu aktivitātēm vairāk jādomā pašiem jauniešiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 15:51

Neskolotāja

1) Ģimnāzijai pēc idejas ir jābūt visaugstākā līmeņa mācību iestādei.
2) Cik zinu, tad skolu vērtēšanas kritēriji nedaudz ir mainīti. Loģiski, ka tie nekad nebūs pilnīgi objektīvi. Tas vienkārši nav iespējams. Liekas, ka agrāk vērtējumā liela loma bija olimpiāžu un konkursu rezultātiem, bet tagad tiek ņemti vērā centralizēto eksāmenu rezultāti. Un tas jau ir daudz objektīvāk. Te mazinās viena vai dažu skolotāju loma, bet vērtē visu CE priekšmetu skolotājus.
3) Lepnums par ģimnāziju un Gulbītii, pie kam ne 1. reizi. Veiksmi turpmāk! Bet ko citas skolas ...!? Kur jūsu veiksmes?

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 15:04

tas, ka ģimnāzija ir spēcīgākā skola novadā tas ir fakts, bet Gulbītis malacis!

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 08:13

Sveiki

Ja jau Gulbītis kā skola ir slikta, tad kādēļ tik bieži nelasām skolēnu sekmes mācībās tādās skolās, kā piemēram, Gulbenes vsk., Gulbenes 2. vsk.?? Pats būtiskākais, ko var sniegt skola - labas zināšanas. Nenoliegšu - ir trūkumi arī šajā skolā mācību darbā. Maz arī skolēnu. Bet padomājiet, 2015 gadā prognozē, ka novadā vairs nebūs lauku skolas, kurās varēs apgūt vidējo izglītību, kā tikai Gulbenes pilsētā. (Un jūs uzskatāt, ka tas būtu normāli? Ne visi var atļauties izvadāt bērnu uz skolu vai maksāt par sabiedrisko transportu u.t.t.!..) Lielākoties, stereotips par zemu izglītības līmeni lauku skolās, liek bērniem nolemt mācīties pilsētas skolās. Un Gulbenē, kā vienīgo spēcīgāko skolu, varu iedomāties vien Gulbenes ģimnāziju. Žēl.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 20:24

Gulbis -- Bet..

Jā, par 17. no pirmajām 25 noteikti ir prieks, jo secībā sarindotas tikai 25 labākās, pārējās nav sarindotas. Dažreiz nenāk par ļaunu iepazīties ar tekstu akurātāk.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 15:25

Ululla

Nu te jau var redzet ka gimnazijas direktorei skauz.
Bet ari ar 20 studentiem skola ir jaspej nodrosinat viss ka ar 8 skoleniem klase. Japievers uzmaniba ir visiem! Kaut vai ari liela skola.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 15:07

Tiešām prieks par Gulbīti! Malači un tā tik turpināt!

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 15:05

Kad es mācījos Gulbītī, vienīgais skolotājs, kurš tiešām tur bija savā vietā, ir sk.Ļoļāns, patika kā matemātiku pasniedza, vēl pretimnākošas un jaukas bija arī sk.Suntaža un sk.Laure, pārējie, atvainojiet, vienkārši nepatīkami, tā attieksme un parējais.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 14:36

Mēness

Gulbītī vienīgi Ļoļānam (varbūt vēl Bukovskim) ir nopelni bērnu panākumos, pārējie skolotāji - vidusmēra vai pat švakī. Zinu, ka drīz vidusskolēnu Gulbītī nebūs vispār.Žēl.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 13:22

Kuriem nebija vietas Adulienā tie brauc uz Gulbīti !!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 13:21

saule

Paldies Gulbīšu vidudsskolas skolotājiem par ieguldīto darbu, strādājot ar mūsu bērniem. Tad arī ir panākumi. Bērniem gan arī ļoti daudz jāiegulda. Tikai ar aiziešanu uz skolu vien nepietiek.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 12:27

studente

Kā var salīdzināt skolu, kurā mācās klasē 20 skolēnu un, to, kur mācās 5-8 skolēni klasē? Protams, ja klase ir maziņa, ir individuālāka pieeja pie skolēna, līdz ar to rezultāti labāki...

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 09:55

Vietējās ziņas