Gūst iedvesmu jauniešu dienās Madridē

Gulbenes katoļu draudzes jaunietes - 19 gadus vecā Daugavpils Universitātes studente Sabīne Kušiņičeva un 17 gadus vecā vidusskolas 11.klases skolniece Zane Lukjanova - šovasar devās uz Pasaules jauniešu dienām, kas no 16. līdz 21.augustam norisinājās Madridē.

Šo sapni īstenot palīdzēja garīdznieka Vjačeslava Bogdanova svētība un draudzes finansiālais atbalsts. Līdz ar to Gulbenes meitenes bija starp aptuveni 300 Latvijas pārstāvjiem Pasaules jauniešu dienās Madridē. Pasaules jauniešu dienu tradīcijas aizsācējs ir Pāvests Jānis Pāvils II, kurš pasludināja šo pasākumu par regulāru pasākumu 1985.gadā.  

Spānijas galvaspilsētā sabrauca pusotrs miljons jauniešu no visas pasaules. Viņu mērķis bija tikšanās ar Pāvestu Benediktu XVI, kopīgs krusta ceļš ar viņu. Sabīnei un Zanei Madridē Pāvestu izdevās redzēt no liela attāluma, tomēr vienreizēja ir bijusi šī kopības un klātbūtnes sajūta, esot starp vienaudžiem - domubiedriem, kuri savā dzīvē izvēlējušies sekot Jēzum Kristum.

 

"Man ir jauni draugi - latvieši, spāņi," stāsta Zane. Savukārt Sabīne kopā ar saviem itāļu draugiem mācījās viņu valodu.

 

Visas neērtības, grūtības meitenēm likušās niecīgas. Esot lielajā cilvēku drūzmā, bijušas iespējamas minimālas kustības. Ticīgos jauniešus nav nobaidījuši brīži, kad bija vējš, pērkons, zibens un lietus. Gulbenietes arī izbaudījušas nakšņošanu zem klajas debess, kad, no rīta mostoties, ieraudzīja turpat guļam vēl tūkstošiem jauniešu.

 

"Jauniešu dienās cilvēki, kas tic Pestītājam, ar savu būtību, savu klātbūtni to liecina," saka Sabīne. Visvairāk laika Madridē viņa esot pavadījusi starp savējiem - garīgumā. Tomēr bijis vienreizēji redzēt un jaust arī vietējo iedzīvotāju labo attieksmi. 35 līdz 40 grādu svelmes laikā spāņi no savu dzīvokļu logiem garāmgājējiem virsū lējuši aukstu ūdeni.

 

"Tas bija pats skaistākais, ko viņi varēja mums uzdāvināt," saka Sabīne. Bija arī iespēja redzēt Madridi, tuvākās pilsētas un uzzināt vairāk par tās vēsturi.

 

Atgriežoties mājās, meitenes labprāt vienaudžiem un katoļu draudzes locekļiem atbild uz jautājumiem par dalību Pasaules jauniešu dienās Madridē. Gūta arī iedvesma, kā bagātināt draudzes garīgo dzīvi. Zane kopā ar citiem kristiešiem sarīkoja vārdadienas pārsteigumu jaunajam draudzes prāvestam Mārim Zviedrim, vedot viņu ekskursijā pa Gulbeni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas