“Hepenings” atkal ir klāt! 1

Gulbenē 28 .un 29.maijā norisināsies starptautiskais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls "Hepenings 2011", ļaujot kultūras dzīves baudītājiem vērot desmit dažādu Latvijas un arī Lietuv

Festivāls nav uzskatāms par sacensību. Tajā satiekas cilvēki, kurus vieno skatuves mīlestība un teātra māksla. Šajā mīlestībā viņi dāsni dalās arī ar citiem, ienesot prieku pavasarīgajā ikdienā.

"Visus laipni aicinām apmeklēt izrādes, kas notiks gan Gulbenes kultūras centrā, gan Vecgulbenes muižā, gan šķūnī pie Sarkanās pils," ielūdz pasākuma organizatori Gulbenes Tautas teātris, Gulbenes kultūras centrs, Gulbenes novada dome, Gulbenes pilsētas pārvalde un citi.

Muzicēs pūtēju orķestri

"Hepenings" 28.maijā sāksies pulksten 11.00, kad pie Gulbenes kultūras centra koncertu sniegs 1974.gadā dibinātais Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, ko vada Donāts Veikšāns. Pulksten 18.30 turpat priekšnesumu sniegs Kentšinas pūtēju orķestris no Polijas, bet pulksten 19.30 muzicēs Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris diriģenta Jolanda Andževa vadībā. Pulksten 15.15 bija paredzēts, ka uzstāsies Madonas pūtēju orķestris. Kolektīvs diemžēl nevar ierasties uz festivālu, tāpēc tā vietā koncertēs kāds cits muzikāls kolektīvs.

Izrādes festivāla pirmajā dienā

Festivālu ar Žana Batista Moljēra izrādi "Dons Žuans" Gulbenes kultūras centra zālē sestdien, 28.maijā, pulksten 12.00 atklās Ogres Tautas teātris. Teātrī darbojas 20 aktieri, starp kuriem ir arī tādi, kas skatuves dēļus deldē jau 40 gadus. Šis kolektīvs teātri uzskata par savām "sirdsdrapēm", kas palīdz darīt krāsainu pelēko pasauli.

Pulksten 14.00 Vecgulbenes muižā uz izrādi "Atraitnes" ielūdz studijteātris "AKA" no Rīgas kopā ar režisori Ligitu Smildziņu. Kolektīvs sevi sācis apzināties un devis sev vārdu festivālā "Vīzija 1996", kas notika Stāmerienas pilī. Kolektīva repertuārā ir dažādu dramaturgu darbi.

Gulbenes Tautas teātra telpās pulksten 14.00 un 19.00 varēs noskatīties Krišjāņa Valdemāra Talsu Tautas teātra izrādi - E.Radzinska lugu "Nogalināsim vīrieti?". Iestudējums veidots 2009.gadā un uzskatāms par teātra ilggadējās aktrises Ausmas Zutes 65 gadu jubilejas izrādi. Kamerizrādē darbojas divi aktieri - Ausma Zute un Arvīds Dailidovičs. 60 minūtēs tiek pārlapots kādas bijušās aktrises, tagad - kaislību un dzīves pārbaudījumu nogurdinātas sievietes dzīves stāsts.

Pulksten 17.00 Gulbenes kultūras centrā Gunāra Priedes lugu "Aivaru gaidot" izrādīs Rīgas teātra studija "Haritas", režisores Daces Liepnieces vadībā. Teātra studija darbojas kopš 2004.gada rudens. Jauniestudējums "Aivaru gaidot" ir groteska spēle ar solodziedājumiem un pāru dejām. Tas ir stāsts par plaisu, kas pastāv un aug arvien lielāka starp dzīvi pilsētā un laukos, par amteriālo un garīgo vērtību balansu, par mīlestību un egoismu. Šajā pašā laikā - pulksten 17.00 - Vecgulbenes muižas kamīnzālē Gulbenes Tautas teātris kopā ar režisori Edīti Siļķēnu izrādīs lugu "Zirgs bezsamaņā".

Pulksten 22.00 Gulbenes kultūras centrā Lubānas amatierteātris "Priekšspēle" savā interpretējumā piedāvās izrādi M.Ramane "Hugo Diegs brauc uz Bambāļiem". Tā ir jautra komēdija par diviem māksliniekiem, Hugo Diegu un Žani Viepli, kas dodas koncertturnejā uz Bambāļu kultūras namu. Skatītājus gaida daudz smieklīgu pārpratumu un situāciju, kas tiks atrisinātas dažādi. Režisore Ilze Kraukle.

Uzstājas viesi no Lietuvas

Kaimiņvalsts teātri festivālam piedāvā divas komēdijas.

28.maijā pulksten 15.30 interesanta būs izrāde, kas tiks spēlēta īstā lauku šķūnī pie Sarkanās pils. To piedāvā Pasvāles Šķūņa teātris no Lietuvas. Režisors - Gintars Kautkausks. Seiriju Juozo komēdija "Cingu lingu" jeb "Kā mūsu senči mana vectēva šķūnī spēlēja" ir stāsts par alkoholiķi, kurš sarunājas gan ar eņģeli, gan velnu. Viņš zvēr vairāk nedzert, bet velns vīru nekādi neatlaiž. Lugā būs daudz viltību. Interesanti, ka šajā izrādē, tāpat kā senos laikos, vīrieši spēlēs sievietes, bet sievietes - vīriešus.

Pulksten 20.30 Gulbenes kultūras centrā komēdiju "Amerika pirtī" skatītājiem piedāvās Rokišķu Tautas teātris. Režisors - Jonass Buziliausks. Šis kolektīvs ir ilggadējs Gulbenes Tautas teātra draugs, kas 2009.gadā ieguva gada labākās Lietuvas izrādes titulu. Šī izrāde lietuviešiem ir īpaši tuva, jo pirmo reizi spēlēta vairāk nekā pirms 115 gadiem.

Svētdien - vēl divas izrādes

Svētdien, 29.maijā, pulksten 11.30 Gulbenes kultūras centra disko zālē Lubānas vidusskolas teātra pulciņa izrādi "Sarkangalvīte un mēs". Režisore - Ilze Kraukle. Pulciņā apvienojusies domubiedru grupa, kuriem patīk iestudēt izrādes. Mēģinājumi parasti izvēršas par radošām prāta vētrām.

Pulksten 12.00 Gulbenes kultūras centra zālē ar izrādi L.Zorins "Vīrietis un sievietes" festivālu noslēgs Aizkraukles Tautas teātris. Režisors - Juris Kalvišķis. Kolektīvs iestudē galvenokārt latviešu autoru lugas. Savulaik iestudētas arī daudzas muzikālas izrādes. Visi laipni aicināti! Ieeja uz festivāla abām dienām būs 2 lati.

Festivāla dalībnieki ne tikai priecēs skatītājus, bet arī kopīgi atpūtīsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

OTT

Paldies par ļoti labi noorganizētu festivālu! Pat laiks bija tik silts un saulains!
un "dzīvais " ēdiens vakarā (nevis čipši,uzkodas, maizītes utt) - tas bija svētīgi!
balles mūzika - lieliska!
Bija milzīgs prieks atbraukt un spēlēt!

OTT (Ogres Tautas teātris)

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 19:52

Vietējās ziņas