“Hepenings” pulcina pilnas skatītāju zāles 1

Paralēli Gulbenes novada un Eiropas Parlamenta vēlēšanām Gulbenē sestdien pilsētā krāšņi iesākās un arī svētdien turpinājās 3. starptautiskais amatierteātru festivāls "Hepenings", kas kopā pulcināja deviņus amatierteātrus no Lizuma, Lejasciema, Stāmerienas, Gulbenes, Lubānas, Rīgas un Rokiškiem Lietuvā un pūšamās mūzikas muzikantus no Gulbenes, Madonas un Rīgas. Izrādes apmeklēja skatītāju simti.

"Es izmantoju iespēju redzēt pēc iespējas vairāk. Nebija nekādu šķēršļu, lai es to darītu," "Dzirkstelei" vienu un to pašu atkārtoja ne viens vien uzrunātais gulbenietis.


Visas festivāla publiskās norises varēja noskatīties par brīvu. Iespējams, tieši tāpēc skatītāju netrūka. Tieši otrādi! Visi gribētāji pat nevarēja iekļūt izrāžu telpās. Teātri tādīja savus iestudējumus kultūras centrā, Vecgulbenes muižā, kā arī jauniešu centrā "Bāze", kur bija arī improvizācijas teātra kafejnīca.

 

"Izcili," šāds komentārs no skatītāju mutes izskanēja, noskatoties ne vienu vien festivāla izrādi.


Par estētisku pilnmēness piedzīvojumu izvērtās aicinājums nākt pastaigāties Baltās pils parkā tūlīt drīz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas visā valstī. Aktieri iejutās lomās, retro noskņu viesa pūšamo instrumentu mūzika. Gulbenieši bija iznākuši no mājām, lai pabūtu šajā atmosfērā, svaigā gaisā un sakoptā vidē.


Fstivālā visas izrādes noskatījās un katrai atrada par ko pateikt cildinošus vārdus Kultūras akadēmijas pasniedzēja, teātra kustību pedagoģe Rita Grīnfelde un aktieris un režisors Valdis Lūriņš.


Ar īpašu interesi gulbenieši noskatījās Gulbenes Tautas teātra draugu - Rokišku Tautas teātra - izrādi "Strazdas", kuras režisors ir Jonas Buziliauskas. Lai arī izrāde bija lietuviešu valodā, skatītāji apjauta vēstījumu par Lietuvas vēsturi, tautu un personībām. Šis kolektīvs kļuvis par regulāru festivāla "Hepenings" dalībnieku.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas