Hipotēku banka arī pēc reorganizācijas darbosies zemes reformā

Līdzšinējā Hipotēku un zemes bankai, kuras nosaukums mainīts uz valsts akciju sabiedrību „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum”, darbosies zemes reformā arī pēc tās reorganizācijas. To paredz 15.janvārī Saeimas Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi septiņos likumos. Par to informē Saeimas Preses dienests.


„Grozījumi nodrošinās Hipotēku bankas saistību pēctecību, ņemot vērā, ka īpašumu reforma valstī nav pabeigta. Bankas reorganizācijas process virzās sekmīgi uz priekšu, iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuriem būs nepieciešami līdzekļi uzņēmējdarbības veikšanai, tas ļaus tos saņemt zināmā mērā ar valsts atbalstu,” norāda komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš.


Saeimas Preses dienests norāda, ka likumu grozījumi paredz Ministru kabinetam tiesības noteikt institūciju, kura, sākot ar 1.martu, nodrošinās zemes izpirkšanas procesu. Līdz šim laikam šos uzdevumus veiks „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum”. Ekonomikas un Finanšu ministrijas pārstāvji šodien sēdē deputātus informēja, ka arī pēc 1.marta tā būs „Altum”.


Pašlaik „Altum” slēdz zemes privatizācijas līgumus, administrē dzīvojamo māju un dzīvokļu privatizāciju, kā arī uztur un apkalpo privatizācijas sertifikātu kontus, skaidro Saeimas Preses dienests.


Iepriekš komisijas sēdē Finanšu ministrijas pārstāvji norādīja, ka grozījumi likumos nepieciešami, lai sekmīgi nodrošinātu ar privatizāciju un zemes reformu saistītās darbības. Valdība pērn pavasarī nolēma veidot vienotu attīstības finanšu institūciju. Jaunā institūcija veidota, apvienojot Hipotēku banku, Latvijas Garantiju aģentūru, Lauku attīstības fondu un dibinot jaunu holdinga vadošo sabiedrību.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas