Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ičas upē un nu jau Aiviekstē piesārņojuma dēļ iet bojā zivis (papildināts) 2

Braucot no Gulbenes uz Rēzekni pa jauno šoseju, Balvu novada Bērzpils pagastā jābrauc pāri Ičas upei. Tajā šīs nedēļas sākumā konstatēta masveida zivju bojāeja, ko iespējams izraisījis toksisks piesārņojums. Precīzus notikušā iemeslus skaidro Vides valsts dienests kopā ar BIOR laboratoriju. Par to informē Valsts vides dienesta ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja Aina Stašane.

Zivju izmiršana no, iespējams, toksiskām vielām konstatēta ne vien Balvu novada Ičas upē, bet jau arī Aiviekstē. A. Stašāne pavēstīja, ka zivju bojāeja ir masveidīga un tā izpletusies līdz pat Aiviekstei - arī šajā upē konstatētas mirušas zivis. Viņa paskaidroja, ka Ičas upe ietek Aiviekstē. Tas nozīmējot, ka zivju bojāeja pagaidām vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ paplašinās.

VVD šīs nedēļas sākumā pārbaudīja telefoniski saņemtu informāciju no iedzīvotājiem un konstatēja, ka Ičas upē posmā no autoceļa Rēzekne - Gulbene līdz Vērdes upes ietekai vērojama pārsvarā gājušas bojā tikai plēsīgās zivis – simtiem līdaku, asari, sapali un citas zivis.

Lai skaidrotu notikušā iemeslu, tiek ņemti paņemti ūdens paraugi un pētītas arī bojāgājušās zivis, pirmie saņemtie rezultāti no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” liecina par toksisku vielu klātbūtni.

Lai gan analīžu rezultāti vēl neesot, skaidrs, ka piesārņojumu radījusi kāda toksiska viela, jo bojātas zivju aknas. Šī viela nešķīstot ūdenī.

A.Stašāne stāsta, ka pārbaudēs uz vietas eksperti nav konstatējuši ne notekūdeņu, ne kādu toksisko vielu izplūdes avotus. Tāpat nav novērots vizuāli redzams piesārņojums ūdenī, kā arī nav sajūtamas kādas smakas.

VVD par notikušo ir informējusi vietējās pašvaldības, Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī vērsusies Valsts policijā, lūdzot ierosināt krimināllietu. Ierosināta arī ekspertīze, lai noteiktu, cik lieli zaudējumi nodarīti zivju resursiem.

 VVD turpina regulāri apsekot Ičas upes apvidu, kā arī citas tuvējās ūdenstilpnes, lai novērtētu situāciju un nepieciešamības gadījumā strauji rīkotos.

 Vienlaikus Valsts vides dienests aicina iedzīvotājus ziņot par aizdomīgiem gadījumiem šajā apkārtnē.

Informācija nosūtīta arī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldei krimināllietas ierosināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nesapratu

...līdz Vērdes upes ietekai vērojama pārsvarā gājušas bojā tikai plēsīgās zivis – ...
Kaut kāds nesakarīgs teikums, vai tikai man tā liekas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 10:40

Vietējās ziņas