Iecerēts renovēt Gulbenes kultūras centru 1

Pašvaldība nākamajos gados iecerējusi Gulbenes kultūras centra renovāciju. Ja projekts tiks atbalstīts, renovācijai tiks tērēta Eiropas Savienības struktūrfondu nauda.

Pilsētas domes galvenais speciālists pašvaldības projektu izstrādē Ilmārs Lipiņš stāsta, ka, pretendējot uz struktūrfondu finansējumu, prioritātē "Policentriskā attīstība" projekta, kas paredzēja Gulbenes pilsētas stadiona rekonstrukciju, vietā tiks virzīts kultūras centra renovācijas projekts.

 

"Stadiona rekonstrukcijas projekts koordinācijas padomē netika atbalstīts. Eiropas Savienības direktīvās ir nosacījums, ka viņi neatbalsta Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu izmantošanu sporta objektos. Viņi uzskata, ka tas nav primārais, tādēļ tika nolemts, ka mēs varētu rekonstruēt kultūras namu," stāsta I.Lipiņš.

 

Kultūras centra direktors Egons Kliesmets atzīst, ka remonts kultūras namā būtu ļoti nepieciešams.

 

"Ēka ir celta 1960.gadā, taču nekādi īpaši remonti tajā nav veikti. Pēdējos piecos gados tikai ir nomainīti logi, salabots jumts. Ja ir šāda iespēja, tā noteikti būtu jāizmanto. Mēs visi kultūras namā ļoti priecātos par to," saka E.Kliesmets.

 

Pagaidām vēl idejas līmenī

Par finansējumu, uz ko tiek cerēts šajā prioritātē, pašvaldība cer arī realizēt ielu seguma rekonstrukcijas projektu.

 

"Esam jau iesnieguši pieteikumu ielu seguma rekonstrukcijas 1.kārtai. Gan ielu seguma rekonstrukcijas 2.kārtai, gan kultūras nama rekonstrukcijai šobrīd tiek gatavoti tehniskie projekti. Mēģināsim visu saplānot tā, lai abi šie projekti tiktu realizēti līdz galam, lai kaut kas nepaliek neizdarīts. Vērtējot situāciju valstī, domāju, ka tuvākajos vismaz piecos gados uz valsts dotācijām nav ko cerēt. Ja mēs tagad visu neizdarīsim līdz galam, tad tas var ievilkties uz nenoteiktu laiku," vērtē I.Lipiņš.

 

Viņš atklāj, ka pagaidām gan kultūras centra rekonstrukcija vēl ir idejas līmenī.

 

"Mums ir jāiziet cauri noteiktai procedūrai - jāsagatavo projekta prezentācija, jāsaņem atzinums gan Vidzemes plānošanas reģionā, gan arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, ka viņi atbalsta mūsu ideju. Kad būs šie abi atzinumi, projekts ir jāprezentē koordinācijas padomē un arī no viņiem jāsaņem labvēlīgs atzinums. Šī procedūra var vilkties apmēram divus mēnešus. Līdz gada beigām domāju, ka zināsim, vai drīkstam realizēt šo projektu. Mutiski šī ideja jau ir atzīta par pieņemamu," skaidro speciālists.

 

Sakārots gan iekšpusi, gan ārpusi

Saņemot atbalstu projekta realizācijai, kultūras centrā tiktu sakārtotas telpas, nomainītas grīdas, būtu jāveic arī nopietns skatuves remonts.

 

"Tagad ir atgūta atpakaļ lietošanā arī kinoteātra zāle, nākotnē tā varētu tikt izmantota deju pasākumiem. Lielo zāli mēs varētu izmantot svinīgiem pasākumiem, teātra izrādēm, koncertiem. Ir domāts arī par zāles vizuālo izskatu, plānots pārbūvēt balkonu," stāsta domes speciālists.

 

"Tas būs redzamais darbs, taču tiks darīts arī daudz darba, kas nebūs pamanāms, - pārvilkti ūdensvadi, kanalizācija, apkures sistēma. Visus šos gadus sāpīga bijusi ventilācija, arī par to tiks domāts. Bez šaubām, būtu jāsakopj arī ārpuse. Ir nepieciešams fasādes remonts, jāsakopj arī teritorija. Mēģināsim risināt transportlīdzekļu novietošanas problēmu pasākumu laikā, tostarp arī lielos autobusus. Padomāts tiks arī par atpūtas zonu. Nepieciešams ir arī civilizēta izskata informācijas stends, lai uz tā var izvietot aktuālo informāciju."

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Stagnāti... aizbraucat uz Madonu un redzēsiet kādam ir jābūt k/n 21 gadsimtā

pirms 12 gadiem, 2008.11.06 17:18

Vietējās ziņas