Iedzīvotāji dodas satikt regulatoru

Lēmumu par Gulbenes siltuma jauno tarifu Alūksnes Sabiedrisko pakalpojumu regulators paziņos 22.oktobrī Gulbenes siltumapgādes uzņēmumam - SIA "Vidzemes enerģija". Šai firmai pēc tam desmit dienu laikā regulatora lēmums ir jāpublicē presē. Pēc mēneša no publicēšanas brīža jaunais tarifs stāsies spēkā. Pagaidām vēl nav zināms, vai jaunais tarifs būs 44,83 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa, kā to prasa "Vidzemes enerģija".

Par to, pirmdien tiekoties ar ciemos atbraukušajiem gulbeniešiem, Alūksnē paziņoja Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētāja Sarmīte Lazdiņa. Ilgāk nekā stundu regulatora trīs darbinieces sarunājās ar viesiem - Vladislavu Kažu un Heronīmu Kazačenoku. Piedalīties vīriem bija solījies arī Gulbenes deputāts Andis Caunītis, tomēr viņš neieradās. Sākas ar klusuma brīdi

Tikšanās noritēja pēc S.Lazdiņas iniciatīvas, un tā bija kā atbilde uz biežajiem Gulbenes iedzīvotāju telefonzvaniem un uzdotajiem jautājumiem par gaidāmo jauno siltuma tarifu un ar to saistītajiem jauninājumiem. Saruna iesākās ar ilgu klusuma pauzi. Tad sāka birt gulbeniešu jautājumi. V.Kaža pauda, ka kopā ar Gulbenes deputātu Agri Kori ir pamatīgi izanalizējis "Vidzemes enerģijas" sagatavoto pilsētas siltuma tarifa jauno aprēķinu. Esot daudz neskaidrību.

Uz daudziem jautājumiem S.Lazdiņa nevarēja atbildēt, vien norādīja, ka tā ir vietējās pašvaldības vai SIA "Vidzemes enerģija" kompetence. Pašvaldība izstrādā pilsētas siltumapgādes stratēģiju, savukārt "Vidzemes enerģija" risina savus saimnieciskos jautājumus. "Jautājiet pašvaldībā," bieži vien atkal un atkal uzsvēra S.Lazdiņa.

Savukārt viņas kolēģe Virgīnija Veļķere norādīja: ""Vidzemes enerģija" sniedz sabiedrisko pakalpojumu, viņiem ar iedzīvotājiem ir jākomunicē. Ja uzņēmumā nav štata vienības, kam tas uzdots par pienākumu, tad iedzīvotājiem "Vidzemes enerģijai" jāraksta iesniegums, lūdzot norādīt personu, kurai uzdots pienākums komunicēt ar gulbeniešiem."

28.novembrī nodos gāzes katlu

"Vidzemes enerģija" ir paziņojusi regulatoram, ka 28.novembrī notiks jaunā, ar sašķidrināto gāzi apsildāmā konteinera tipa katla nodošana ekspluatācijā.

V.Kaža izteica šaubas, vai šis katls vispār tiks izmantots, jo ziema būšot silta.

"Kāpēc domājat, ka neizmantos? Tajā vienā pilsētas posmā, kur ir pieslēgti papildu patērētāji un kur pietrūkst jaudas, viņi ir orientēti, ka viņiem kurinās (gāzes katlu)," sacīja V.Veļķere.

Viņa arī atgādināja par sinoptiķu prognozēm, ka jau oktobra beigās var būt vairāk nekā 10 grādu sals. Savukārt V.Kaža aicināja saderēt, ka tāda aukstuma nebūšot. Derības zaudējot, viņš solīja dāmas pacienāt ar šampanieti, savukārt, ja uzvarēs viņš - regulatorēm vajadzēšot V.Kažam cept kartupeļu pankūkas.

Brīvajam tirgum savi likumi

Alūksnes sabiedrisko pakalpojumu regulatora darbinieces klāstīja, ka viņu kompetencē ir rūpīgi izskatīt iesniegto jauno Gulbenes siltuma tarifu, tā ekonomisko pamatojumu ar to saistītos dokumentus, kā arī gādāt, lai "Vidzemes enerģija" nebankrotētu. S.Lazdiņa norādīja: "Mums ir brīvais tirgus, kur ir savi likumi."

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas