Iedzīvotāji jau tagad taupa elektrību 10

Jaunā kārtība paredz, ka tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma.
Aprīlī stāsies spēkā jauna elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas kārtība, kad par elektrību daudzi maksās vairāk nekā līdz šim.

Kurš jutīs tarifa pieaugumu? Ar 1.aprīli tiks ieviesta jauna tarifa struktūra - starta cena un pamata cena. Jaunā kārtība paredz, ka tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma. "Latvenergo" skaidro, ka par pirmajām 1200 kilovatstundām (kWh) būs jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kWh. Kad šis patēriņa apjoms tiks pārsniegts, tarifs būs 10,74 santīmi par kWh.


Informācija "Latvenergo" mājaslapā liecina, ka vidēji 50 procenti visu mājsaimniecību gadā nepatērē vairāk par 1200 kWh, līdz ar to mājsaimniecības tarifu pieaugumu nejutīs un tām elektrības rēķinos nekas nemainīsies.


„Latvenergo" veiktie aprēķini naudas izteiksmē liecina, ka, piemēram, tarifu izmaiņu ietekme mājsaimniecībām, kas mēnesī patērē no 101 līdz 200 kWh, būs vidēji par 1,10 latiem. No privāto klientu groza tās ir vidēji 29 procenti mājsaimniecību. Mājsaimniecībām, kas patērē no 200 līdz 400 kWh mēnesī, elektrības maksājums mēnesī izmainīsies vidēji par 4,36 latiem, un tas attieksies vidēji uz 16 procentiem mājsaimniecību. Savukārt pārējām mājsaimniecībām, kas patērē vairāk par 400 kWh mēnesī, elektrības maksājums palielināsies, sākot no 10 latiem, bet tās ir 6 procenti visu mājsaimniecību.

 

Ir stingri jādomā, kā visu samaksāt

Gulbeniete Anita Reizniece iekļūst tajā grupā, kas elektrības tarifa pieaugumu nejutīs, jo viņa mēnesī patērē līdz 100 kilovatiem elektroenerģijas. Sieviete arī atzīst, ka taupa jau tagad.

 

Tomēr liela daļa iedzīvotāju tērē vairāk nekā 100 kilovatus elektroenerģijas mēnesī. Inta Balode no Lejasciema pagasta stāsta, ka mēnesī patērējot apmēram 170 kilovatus elektroenerģijas.

 

Viņa uzskata, ka elektrības cenas pieaugumu vēl var pieciest, jo tā tomēr ir tik nepieciešama mājsaimniecībā ikdienā, bet vairāk viņu tomēr uztrauc pārtikas cenas, jo tās gan augot nesamērīgi strauji, arī mazgāšanas līdzekļiem un medikamentiem cenas tikai palielinoties.


Savukārt gulbeniete Jana Baldone saka, ka viņu ģimene mēnesī noteikti patērē apmēram 300 kilovatus elektroenerģijas. Arī viņu satrauc enerģijas cenu palielinājums, jo ikdienā tiek izmantotas gan dažādas elektroierīces, gan arī elektriskā plīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

333

Visa ta taupisana ir tikai sevi cakaresana... Palasiju visadus komentarus gan tvneta, gan delfos... Ka cilveki taupa... Ziniet, nonak lidz apsurdam, ja pat udeni pudeles salej un silda uz radiatora, lai pectam varit tejkanna... STULBUMS!
Domaju, ja jau valsts mus cakare, ka var... tad es ar to pasu darisu ta, ka varesu. Galu gala visas linijas nav ieraktas zeme;)

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 09:28

šķērdētāja

Gribētos, lai Anita Reizniece, vai vēl kāds, kurš patērē zem 100, padalās ar informāciju- kādas elektroierīces izmanto, cik bieži, kā izdodas iekļauties limitā, kāda ir viņu dzīves kvalitāte. Tad arī es varētu pārdomāt savu turpmāko elektrostratēģiju, varbūt pievienoties tiem 50%, kas patērē zem 100.

pirms 9 gadiem, 2011.02.06 10:39

PEnsionāre

Abi ar večuku lasām, rēķinam un priecājamies -esam iekļuvuši visbiezāko kārtā,izmantojot sadzīvē nepieciešamās elektroierīces. Trauku mašinas un apsildāmo grīdu gan mums nav. Nez, kā viņiem tie rēķini sanāk, ka 50% nekas nemainīšoties. Mūsu rēķini sakrīt Neatkarīgās rēķiniem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 17:11

Domāt vajag

Divi vadi ,koka kārts un lieto uz nebēdu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 16:56

Kas varēja, tie aizmuka https://www.enefit.lv/lv/business/clients pārējiem būs jāmaksā par visiem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 12:54

Fuj

Kā gan Jūs visi nesaprotat, tik liels uzņēmums kā Latvenergo nedrīkst pelnīt mazāk par 40 MLs gadā. Mums būtu jālepojas ka valstij pieder labi pelnošs uzņēmums. Un nav jau viegli noturēt peļņu šajā līmenī. Jālaiž tirgū visādi igauņi htts://www.enefit.lv/lv/ kas nosmēluši lielākos klientus Latvijā. Tāpēc mums pārējiem jāpacenšas lai peļņa nemazinātos.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 12:51

ļoti biezā

Tagad es pilnīgi noteikti zinu, ka esmu absolūti biezā, jo man ir ūdens boileris, televizors, ledusskapis, veļasmašīna, dators un ak, izvirtība, pat trauku mašīna ! Tāpēc vajag atkal atsvaidzināt boļševisma idejas, lai dzīvo pirmatnējais dzīvesveids ar malkas krāsni, aukstu ūdeni akā un veļas bļodu uz ķeblīša. Ar to mēs gan varētu izcelties 21.gadsimta Eiropā, varbūt ar šo varētu panākt tūrisma uzplaukumu, ekzotiski taču . Un lielas ģimenes vispār ir galīgi garām, latviešu izmiršana vēl nenotiek pietiekami strauji, tāpēc to vajag veicināt visos veidos.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 12:15

tas atkal būs murgs ģimenēm ar bērniem, jo tērēt mazāk par 200, tā jau ir problēma. Valdību uzspridzināt vajadzētu. Reizēm šķiet, ja bērniem no tā tiktu labāk, varētu kāds arī pie valdības dzīvs sadedzināties.

pirms 9 gadiem, 2011.02.04 16:01

janka

murgs kautkaads,visur normaali ir ja vairak teree tad mazak maksa,te protams viss otradi.

pirms 9 gadiem, 2011.02.04 12:45

Vietējās ziņas