Iedzīvotāji kārto līgumattiecības ar “Albu” 11

Pietiekami daudz iedzīvotāju ir vērsušies “Albā”, lai legalizētu un sakārtotu savas līgumattiecības. Par to “Dzirksteli” informē SIA “Alba” vadītājs Artūrs Smagars.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka SIA “Alba” aicināja iedzīvotājus, kuri ir pieslēgušies aukstā ūdens un kanalizācijas centralizētajai sistēmai, bet nav par šāda pakalpojuma saņemšanu noslēguši attiecīgu vienošanos ar pakalpojuma sniedzēju, legalizēt esošos ūdens un kanalizācijas pieslēgumus un sakārtot līgumattiecības. Labprātīgi legalizējot esošos pieslēgumus līdz 1.martam, soda sankcijas “Alba” solīja nepiemērot un atļaut pakalpojuma lietotājiem norēķināties pēc faktiskā patēriņa.


A.Smagars stāsta, ka cilvēki nāca un sakārtoja līgumattiecības, turklāt, termiņam tuvojoties, šādu iedzīvotāju skaits palielinājās. “Bija patīkami, ka cilvēki aicinājumam atsaucās,” saka A.Smagars.


Tiem, kas nav sakārtojuši līgumattiecības un turpina nelegāli izmantot pakalpojumu, ir jāiet uz “Albu”. “Katru gadījumu izvērtēsim individuāli,” sola A.Smagars.


Viņš skaidro, ja tiek atrasts nelegāls pieslēgums, tad soda sankcijas ir iespaidīgas - Ministru kabineta noteikumi nosaka, kā rīkoties šādā situācijā. Ir bijuši gadījumi, ka iedzīvotāji paši ziņo par kādu citu cilvēku nelegālām rīcībām.


“Mēs arī attiecīgi katru gadījumu izvērtējam. Iespēju robežās pārbaudām, kur varam pārbaudīt,” saka A.Smagars.


Viņš stāsta, ka simtprocentīgu auditu visām sistēmām grūti uztaisīt, jo daļa tīklu ir veci.


“Un šiem tīkliem izsekot, ja gadu gaitā tur ir bijis kāds nelegāls pieslēgums, ir sarežģīti. Pamazām mēs attīstīsim savu ūdenssaimniecību, skatīsimies uz atzariem, pētīsim zudumus un mēģināsim izķert tos, kas nelegāli pieslēgušies,” saka A.Smagars.


“Alba” atgādina, ka ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp pakalpojumu sniedzēju un lietotāju par noteikta veida ūdenssaimniecības pakalpojuma saņemšanu. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšana un lietošana bez līguma ir aizliegta. Pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs pārtraukt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu bez iepriekšēja brīdinājuma, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs ir ierīkojis patvaļīgu pieslēgumu pie centralizētās ūdensapgādes vai centralizētās kanalizācijas sistēmas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

??????

Vai jāziņo ari par gadījumiem kur "Albas" darbinieki ar "Albas" tehniku pa tumsiņu izveido pieslēgumu ?

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 11:43

?

Ja kaut ko zini, ziņo oficiāli. Vai tam nevar būt kāda saistība ar REGULĀRU ūdens ZUDUMU PIERĒĶINU cilvēkiem parastajiem?

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 14:18

gribu ziņot

Tik kā var tumsiņā atšķirt, piemēram - vai notiek kādas avārijas likvidācija, vai nesaskaņota pieslēguma izveidošana?

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 16:46

...

Ja negribat pārrēķinu tad pieprasāt apsaimniekotājam magnētiskās plombas.

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 14:29

?

Protams, taču ziņot,ja zina nelikumības, drīkst. Vai ...domā, ka Nē

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 15:49

...

Drīkstēt jau drīkst tikai ziņot "Albai" par to ka "Alba" dara ko nelikumīgu nav pārāk gudri.

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 16:11

Neizskaidrojami

Būtu ļoti interesanti uzzināt, kas sastāda nesamērojami dārgās skaitītāju plombēšanas izmaksas, Sia ALBa - 9,26eur, bet blakus novadā 2,76eur maksā šāds pats pakalpojums. Papildus jāpiemin, ka ir pašam jānopērk skaititājs un pašam jāuzliek (domāts par atkārtotu skaitītāju verifikāciju). Citi ūdensapgādes pakalpojumu sniedzēji pie atkārtotas skaitītāju verifikācijas piedāvā uzlikt jau pašu verificētu skaitītāju un paņemt patērētāja skaitītāju, bet te pašama jāpērk/jāverificē + jāmaksā nepilni 10eur tikai par nolombēšanu. Lai noplombētu nepieciešamas labi ja 2 min. + plombes un vītās stieles izmaksas uz vienību ir labi ja 0,10 eur, tad kas sastāda šo summu?

pirms 2 gadiem, 2019.03.19 22:35

Piekrītu Neizskaidrojami komentāram

Tās izmaksas ļoti līdzīgas arī Gulbenes Namu pakalpojumiem.
Ir bijusi saskare vairākkārt, darbiņu, ko var paveikt ļoti īsā laikā - velk garumā vairāku stundu, dienu un pat nedēļas garumā. Kāpēc, saprotiet paši!
Pat 2min darbam man paziņoja, ka vajadzēšot mainīt visu sistēmu... ko izrādījās nemaz nevajadzētu, konstatējām izsaucot citu speciālistu.

pirms 2 gadiem, 2019.03.20 08:21

plombe

un stieplīte tik tieva un rūsējoša, ka bieži ( gadā reizi noteikti) nākas pārplombēt.....

pirms 2 gadiem, 2019.03.20 09:05

!!!

Balvos par piesļēguma projektiem nav jāmaksā un saistītie pakalpojumi ir stipri lētāki.

pirms 2 gadiem, 2019.03.24 18:59

tad jau nav jeega

a vai tad par zagto uudeni būs jaasamaksaa, ko?

pirms 2 gadiem, 2019.03.20 09:08

Vietējās ziņas