Iedzīvotāji nevēlas saslimt

Profilaktiskus medikamentus, lai izsargātos no gripas, aptiekās pagaidām nepieprasa
Rudenī cilvēki, vēloties sevi pasargāt no apaukstēšanās, vairāk nekā vasarā aptiekās iegādājas imunitāti stiprinošus līdzekļus, vitamīnus, karstos dzērienus, kā arī citus medikamentus, kas palīdz atbrīvoties no iesnām un kakla sāpēm.

"Cilvēki pērk C vitamīnu, tabletes, kas palīdz atbrīvoties no kakla sāpēm, pilienus degunam, medikamentus temperatūras samazināšanai. Salīdzinoši lielāks pieprasījums bija tad, kad cilvēki dārzos novāca izaudzēto ražu, un strādājot sakarsa un strauji atdzisa. Ļaudis domā arī par savas imunitātes stiprināšanu un pērk dažādus vitamīnus, piemēram, C vitamīnu, ehinācijas tabletes un citu," stāsta  "Gulbju aptiekas" vadītāja Benita Miķelsone.

 

Viņa novērojusi, ka ekonomiskā situācija ietekmējusi arī cilvēku rocību.

 

"Cilvēki vienā reizē vairs nepērk vairākus medikamenta oriģinālus, bet tikai vienu," piebilst vadītāja.

 

Ģimenes ārste Ieva Grīnšteine atzīst, ka vismaz pagaidām īpašs to pacientu skaita pieaugums, kam ir augšējo elpošanas ceļu saslimšanas, neesot novērots.

 

"Varbūt šajā laikā ir nedaudz vairāk pacientu, kas sūdzas par saaukstēšanos. Arī klasiskā gripa vēl nav konstatēta. Ja cilvēki vēršas pie ārsta ar augstu temperatūru, tad tam ir citi iemesli," saka daktere.

 

Iesaka veco un labo

Individuālā uzņēmuma "Lizuma aptieka" vadītāja Laima Klimona stāsta, ka zāļu pirkšana tikai profilaksei laukos esot pierimusi. Pagasta ļaudis aptiekas durvis verot tikai tad, kad slimība jau piezagusies, vai arī, lai saņemtu padomu, kā rīkoties, lai nesaslimtu.

 

"Lai turētos pretim apaukstēšanās slimībām, es viņiem iesaku visu veco un labi pārbaudīto: ķiplokus, dzērvenes un medu. Tas viss dos to pašu efektu, ko kompleksie vitamīni. Aptiekā ne vienmēr ir jāpērk tās zāles, kas ir dārgākas, uzskatot, ka tāpēc tās ir labākas. Arī par 30 santīmiem var iegādāties labas tabletes pret klepu. Nemaz nav jāizdod 3 lati," saka K.Klimona.

 

Aptiekas vadītāja iesaka padomāt, vai šobrīd ir nepieciešams izdot naudu par dažādiem uztura bagātinātājiem, uzskatot, ka šie sintētiskie vitamīni uzlabos atmiņu un citu.

 

"Atmiņas uzlabošanai vajag no galvas mācīties tautas dziesmas. Efekts būs tāds pats," piebilst L.Klimona.

 

Viņa pārliecinājusies, ka ir divu kategoriju cilvēki. Vieni, kuriem mājās medikamentu vispār nav, otri - kuriem ir gandrīz vai otra aptieka.

 

"Iesaku veikt inventarizāciju mājas zāļu krājumos, kur noteikti būs zāles, kas vairs nav derīgas, kā arī tādas, kam derīguma termiņš vēl nav beidzies, bet arī īpašniekam tās vairs nav vajadzīgas. Šos medikamentus iesaku nest atpakaļ uz aptieku, lai varētu piedāvāt tiem, kam tie vajadzīgi. Lizumā mēs tā jau darām," stāsta L.Klimona.

 

Mājas aptiekā vajadzētu būt līdzekļiem pret saaukstēšanos, pret temperatūru, caureju, kā arī pārsienamajam materiālam.

 

Akcijas nerīko

Līdzīgi kā "Gulbju aptieka" arī SIA "Optika - Vita" aptiekas vadītāja Aija Buša atzīst, ka apmeklētāji pēdējā laikā mazliet vairāk iegādājoties līdzekļus pret saaukstēšanos. Pieprasīti esot karstie dzērieni, piemēram, "Coldrex" un "Teraflu".

 

"Cilvēki, kuriem ir mazāk naudas, pieprasa lētāko aspirīnu, ko iesakām lietot kopā ar vitamīniem, kā arī dzert daudz šķidruma. Medikamentus, kas domāti pretgripas profilaksei, šobrīd pieprasa maz," stāsta A.Buša.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas