Iedzīvotāji piena produktus pērk vairāk 11

Akciju sabiedrība "Rankas piens" pamazām palielina piena iepirkuma cenu
Arī akciju sabiedrības "Rankas piens" piena pārstrādes uzņēmumā mazliet sāk pietrūkt piena tā produktu ražošanai. Akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs Aldis Spalviņš stāsta, ka ļoti liels pieprasījums pēdējā laikā esot pēc biezpiena. Tirdzniecības uzņēmumos to izpērkot ļoti ātri.

Divas tonnas dienā To apliecina arī veikala "Rankas sieri" vadītāja Irēna Pušpure.

 

"Dienā pircējiem pārdodam apmēram 100 kilogramus Rankā ražotā biezpiena. Ja pensionāri lielākoties pērk 200 gramiem līdz pus kilogramam biezpiena, tad ir cilvēki, kuri uzreiz iegādājas kilogramu vai pat trīs kilogramus biezpiena, jo vājpiena biezpiens, kas veikalā maksā 1,20 latus, ir salīdzinoši lēts produkts. Cilvēki iegādājas arī krējumu. Mazāk pērk sierus, jo tas konkurē ar lētajiem Lietuvā ražotajiem sieriem, kas nopērkami lielveikalos. Esam novērojušas, ka novembrī piena produktus pērk vairāk nekā oktobrī," stāsta I.Pušpure.

 

Katru dienu tiek sagatavotas divas vannas biezpiena gatavošanai, bet, lai apmierinātu pieprasījumu, varētu ražot arī trešo vannu. Dienā Rankas piensaimnieki izgatavo gandrīz 2 tonnas biezpiena.

 

"Labi šobrīd tiek pirkts arī piens un krējums. Mazāk pērk sieru, tāpēc noliktavās izveidojies samērā liels uzkrājums, tāpēc šobrīd puscieto sieru neražojam. Siers kļūst arī dārgāks," stāsta A.Spalviņš.

 

Palielina iepirkuma cenu

Nedaudz ir palielinājusies arī iepirkuma cena pienam. Tā ir atkarīga no piena daudzuma, jo, kā norāda A.Spalviņš, "uz viena plaukta nevar nolikt lielo piena piegādātāju un tādu, kas pārstrādei nodod no vienas govs iegūto piena daudzumu".

 

"Kopš oktobra vidus pa santīmam katru dekādi esam palielinājuši piena iepirkuma cenu. Pārstrādei dienā iepērkam apmēram 35 tonnas piena," stāsta A.Spalviņš.

 

Valdes priekšsēdētājs domā, ka nepieciešamo produkcijas apjomu izdosies saražot, iztiekot ar pašreizējo iepirktā piena daudzumu, nedaudz palielinot produkcijas cenu, kas gan savukārt samazinās cilvēku pirktspēju.

 

Beļavas pagasta zemniece Sniedzīte Puķe, kura šobrīd dekādē no 47 slaucamajām govīm pārstrādei Rankas piensaimniekiem nodod vairāk nekā 3 tonnas piena, ar pakāpenisko iepirkuma cenas palielinājumu ir apmierināta.

 

"Ja piena cena netiktu palielināta, tad ziemā izdzīvot būtu grūti, bet tagad ar piena naudu pietiks, lai vismaz samaksātu kredītu bankai," saka S.Puķe.

 

Konkrēti, cik šobrīd tiek maksāts par litru pārstrādei nodotā piena, viņa nemin, jo šī cena esot atkarīga no piena analīzēm un daudzuma konkrētajā dekādē. Katram piena piegādātājam samaksa tiekot noteikta individuāli.

 

"Rankas piens"galvenokārt strādā ar jau zināmajiem piena piegādātājiem.

 

"Tas, ka piena tirgū izveidojusies situācija, ka dažiem pārstrādes uzņēmumiem sāk pietrūkt piena, ir saistīts ar to, ka ir lielajām piena pārstrādes rūpnīcām ir labs sausā pilnpiena, vājpiena un sviesta noiets. "Šie piena produkti ir pieprasīti ārpus Latvijas, tāpēc tirgus atbrīvojas tādiem pārstrādes uzņēmumiem kā mums. Mēs ar savu produkciju varam apgādāt vietējo tirgu," stāsta A.Spalviņš.

 

Domā par Ziemassvētkiem

Tuvojoties Ziemassvētkiem, atsāksim ražot piparkūku sieru. "Šo sieru aktīvi jau sācis pirkt mūsu klients - veikals "Stockman". Cenšamies dažādi pasniegt pircējiem arī citus ražotos sierus, piemēram, multipaku iepakojumā, sagrieztu šķēlītēs, 300 gramu iepakojumā. Veikalu plauktos atgriezīsies tāds produkts kā deserts "Ņam, ņam", kas ir biezpiena izstrādājums ar marmelādi," stāsta A.Spalviņš.

 

Ik pa brīdim tiekot meklēti un rasti jauni klienti, tāpēc produkcijas realizācijas tirgus esot mainīgs.

 

"Vieni klienti atnāk, otri - aiziet. Izvērtējot produkcijas realizācijas apjomu, secinām, ka tās apjoms palielinās," piebilst A.Spalviņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

DDD

Nelamājies! Ja nevari būt uzņēmējs, tad dari ko citu. Nekādu Ameriku te mums ar saviem skaidrojumiem neatklāji. Taču tāpēc pircējiem nav jāiesmērē surogāts. Nākamreiz tāpat pie tevis neies, un būsi atkal zaudētājs.

pirms 11 gadiem, 2009.11.20 19:02

DDD

Nelamājies! Ja nevari būt uzņēmējs, tad dari ko citu. Nekādu Ameriku te mums ar saviem skaidrojumiem neatklāji. Taču tāpēc pircējiem nav jāiesmērē surogāts. Nākamreiz tāpat pie tevis neies, un būsi atkal zaudētājs.

pirms 11 gadiem, 2009.11.20 19:01

DDD

Riebjās tādi ***ēji, pamēģiniet paši, kaut ko dzīvē sasniegt....iepirkums viens, bet preci realizēt ir kas cits ....nodokļi valstij, lai tādus ***ējus uzturēt, ja savādāk naudu pelnīt nemāk... , īre , algas, un citi maksājumi...... un nevajag teikt, ka uzņēmums grib naudu ielikt TIKAI SEV kabatā, kas to negrib ?,...."Jebkurš", visi, kas strādā, jo nav tad jēgas strādāt bez atlīdzības, ....PARĀDIET MAN TIK LIELU VALSTS, DARBA, PATRIOTU
, KAS TO NEGRIB un kas grib valstij maksāt nodokļus zinot, cik jāmaksā par SAVU DARBU ................................ VISI grib naudu, jo savādāk pliks un NABAGS :), lai Jums visiem veicās, ATRAST DARBU UN LAI MAKSĀ JUMS PAR TO TIK , CIK ESIET PELNIJUŠI.........KAUT GAN PELNAM TIK(
JA NEBŪS TĀDU DARBA DEVĒJU, NEBŪS TĀĀĀDU DARBA ŅĒMĒJU......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 22:18

es

Viss ir
ļoti garšīgs.Super pērciet Rankas piena produkciju.Jūs neziniet kāda citur ir prece,es zinu viss ir ok.

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 19:50

opuss

"Rankas sieros" tiešām viss ir ļļoti garšīgs.. siers, krējums mm!

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 17:01

es

labu apetīti!!!Kas var būt labāks par pašu produkciju!!!!!Vesels ēdis!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 15:53

fd

Ne nu es domaju kad salidzinaja Rigas iepircejus ar vietejiem....kads pec tam ir gala produkts, vai tas ir tirs krejums sviests un biezpiens, vai kaut kadi maisijumi....nesaku jau ka slikts...

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 15:26

Skumīgā

Te nav runa par to, ka viss ir slikts. Viss NAV slikts, bet tā sliktā šobrīd mums ir pārāk daudz. Runa ir par to, ka 2. brīvvalsts laikā daudzi esam zaudējuši godu un mēra sajūtu. Man nekas nebūtu pretī samaksāt kādu lieku santīmu par kvalitatīvu preci vai pakalpojumu. Bet es iebilstu, jūtos pazemota un piemānīta, ja man veikalā, tirgū, zemnieku saimniecībā cenšas iemānīt nelietojamu pārtiku vai mantu netīru, iepuvušu, negatavu, produkta izstrādājumu u.t.t. Lai tā sliktā būtu mazāk katram jāsāk ar sevi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 14:57

tuč-tuč

nu jau gan laižat. viss jums ir slikts. es pērkos rankas sieros un mans viss garšo. biezpiens kā biezpiens, krējums kā krējums. arī pārdevējas laipnas. ko graužaties. jūs lasot, visiem beigsies apetīte ne tik ēst, bet arī strādāt

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 13:08

fd

un kādas ir pārdošanas cenas??? Vai krējums ir krējums vai "izstrādājums"??? Vai piens ir atskaidits ar udeni? un biezpiens ar putaplastu?

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 12:51

orta

Varu pačukstēt, Raknas piena iepirkuma vidējā cena 8 santīmi, ha-ha. Rīgas piena kombinātam- 16 santīmi. Starpība 50%, nu labs ir Rankas piens!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 10:28

Vietējās ziņas