Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji pilsētas parkos un skvēros vēlas vairāk soliņu 3

Lai gan Gulbenes skvēros un parkos ir ierīkoti soliņi, lai cilvēki varētu atpūsties un baudīt dabu, tomēr iedzīvotāji uzskata, ka soliņu varētu būt vēl vairāk.

Pagaidām konkrēti neko nesola "Cik man zināms, Jaunatnes jeb tā sauktajā Gulbīšu parkā ir paredzēts izvietot jaunus soliņus, tomēr ne jau visi cilvēki uzturas tikai šajā parkā. Es dzīvoju Brīvības ielā un esmu novērojis, ka daudzi pensionāri, kā arī gados jaunāki cilvēki pastaigājas pa Vecgulbenes muižas parka celiņiem. Parks ir liels, bet tajā nav soliņu, kur varētu apsēsties, lai atpūstos. Arī, nākot no pilsētas centra cauri muižas parkam, cilvēki labprāt apsēstos uz soliņa, lai atvilktu elpu, bet tas nav iespējams. Ir tikai soliņiem paredzētas vietas," situāciju raksturo Herberts Balodis no Gulbenes.

 

Vecgulbenes muižas parks, lai gan visiem iedzīvotājiem ir brīvi pieejams, tomēr ir privātīpašums. "Dzirkstele" jau pirms četriem gadiem rakstīja, ka muižas parkā tiks ierīkotas krāšņas puķu dobes, kā arī izvietoti soliņi. Diemžēl parka labiekārtošanas darbi ir pieklusuši. Sazinoties ar Vecgulbenes muižas kompleksa līdzīpašnieku Elmāru Pituru un iepazīstinot ar iedzīvotāju vēlmi, viņš solīja kaut kad risināt šo problēmu. "Šobrīd nevaru atbildēt, kad konkrēti muižas parkā varētu tikt izvietoti soliņi, bet par tiem ir domāts. Labāk neko nesolīt, bet izdarīt," saka E.Pitura.

 

Vecos nomainīs pret jauniem

Gulbenes pilsētas labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte apliecina, ka šobrīd jau ir izgatavoti 20 jauni soliņi, kas drīzumā tiks izlikti visā Jaunatnes parka teritorijā. Vecos soliņus paredzēts demontēt.

 

"Soliņi ir tieši tādi paši, kā pilsētas centrālajā skvērā, lai pilsētā ieturētu vienotu stilu. Esam atraduši vidējo piemērotāko variantu, lai sols nebūtu pārāk liels un būtu maksimāli izturīgāks. Protams, visās vietās pilsētā uzreiz izvietot soliņus nav iespējams. Tas tiks darīts laika gaitā, jo tam ir nepieciešami līdzekļi. Šobrīd soliņi jau ir izvietoti arī visos mazākajos skvēros. Tie arī tiek mainīti. Piemēram,1.Maija ielas skvēriņā mums nācās soliņus uz laiku noņemt, jo tur ir pārlieks mitrums. Cik varam, tik cenšamies," saka L.Miezīte.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns labprāt vēlētos soliņus visās tajās vietās, kur ir paēna.

 

"Droši vien, ka arī, izvietojot soliņus pilsētas teritorijā, ir jāņem vērā iedzīvotāju vēlmes, kas ne vienmēr sakrīt ar mūsējām. Pagājušajā gadā pilsētā Skolas ielā un Oskara Kalpaka ielā izvietojām soliņus, kas tika gatavoti no masīvkoka. Arī šogad, ja vien būs labs kokmateriālu piedāvājums, tad to iegādāsimies, lai izgatavotu soliņus. Viss ir atkarīgs no naudas. Ja soliņu iespējams pacelt un aiznest, tad neko dārgu pirkt negribas. Pagaidām neviens soliņš gan aiznests nav," saka J.Aleksāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

gača

vai tad neko citādāku nevar izdomāt un tie soli nemaz nav skaisti :(un cik pavirši tie soli tiek ierakti.

pirms 6 gadiem, 2012.04.15 20:04

Tu pats droši vien negribētu sēdēt uz tiem pašiem soliņiem.

pirms 6 gadiem, 2012.04.14 09:18

Vietējās ziņas