Iedzīvotāji šokā par apkures rēķiniem 23

Gvido Stucka: "Šis decembris bija par 4 grādiem aukstāks nekā iepriekšējais decembris."
Daudzu Gulbenes daudzdzīvokļu namu iemītniekus nepatīkami pārsteidza lielie rēķini par apkuri decembrī.

Rēķini lielāki pat uz pusi! Cilvēki stāsta un uztic savu sāpi "Dzirkstelei". Kāda pensionāre no Ābeļu ielas daudzdzīvokļu nama atzīst, samaksājot visus rēķinus, pāri paliek vien 5 lati. "Kā lai izdzīvo?" viņa vaicā.


Arī portāla "www.dzirkstele.lv" forumā lasītāji pauž savu izmisumu. Viņi raksta - rēķins pieaudzis fantastiski, saņemot rēķinu, decembrī vienības maksa bija 0,71 lats, bet janvārī - jau 1,35 lati. "Kā tad tā? Grūti saprast, kāpēc tā, ja ārā nebija aukstāks un kurināja tāpat vismaz spriežot pēc radiatoriem." jautā lasītājs.


Savukārt kāds cits dzīvokļa iemītnieks klāsta, ka viņam par 50 kvadrātmetru lielu dzīvokli apkures rēķins ir 80 lati, kas, viņaprāt, esot neadekvāta cena. "Jā, un 1 kvadrātmetra cena augusi dubultā - bija 0,7 lati, tagad ir 1,4 lati," raksta iedzīvotājs.


Kāds cits atkal vēlas noskaidrot, kāda 2009. un 2010. gada decembrī bija vidējā gaisa temperatūra? "Tarifi taču pazeminājās, ko nevar teikt par apkures rēķiniem," viņš raksta.


Savukārt cits foruma lietotājs jautā: "Vai komunālo pakalpojumu cenas (arī iespējas taupīt) par guļamdzīvokli ir samērīgas attiecībā pret nodarbinātību un vidējām algām?".


Savukārt mājas Nākotnes ielā 2/7 iedzīvotāji ar "Dzirksteles" starpniecību vēlējās noskaidrot, kā dzīvokļiem ar vienādu kvadratūru var atšķirties apkures rēķini. Piemēram, par vienāda lieluma trīsistabu dzīvokļiem vienam iemītniekam jāmaksā par apkuri 101 lats, bet otram rēķins atnācis apmēram par pieciem latiem mazāks.

 

Parādnieki ir vieni un tie paši

Uz konkrētiem jautājumiem, kas tika uzdoti "Dzirkstelei", SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka atbildes nesniegšot, jo ar katru dzīvokli ir individuāls līgums un šādā gadījumā dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas "Vidzemes enerģijā" nevis laikrakstā.

 

G. Stucka skaidro, ka šis decembris bija par 4 grādiem aukstāks nekā 2009. gada decembris, līdz ar to vairāk notērēti megavati, bet cits nekas nav mainījies.


Viņš arī norāda, ka neesot tā, ka apkures parādnieku skaits būtu palielinājies.

 

Regulators: nav iemesla pārskatīt tarifu

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa atzīst, ka viņu uztrauc gan iedzīvotāju saņemtie lielie rēķini, gan maksātspēja.


S.Daudziņa skaidro, ka cena par pakalpojumu nav mainījusies. "Ja runājam par tarifu, es neko jaunu nevaru pateikt. Pavisam nesen deputātu grupa bija atkārtoti uzrakstījusi vēstuli regulatoram, un apmēram pirms mēneša saņēmām atbildes vēstuli no tā, ka pašreiz nav iemesla pārskatīt tarifu. Tarifs ir tāds, kāds tas ir, un mēs to pašreiz nevaram ietekmēt. Tarifs ir regulatora apstiprināts, un tas ir likumīgs," norāda S.Daudziņa.


Apšauba cenu

Gulbenes patērētāju interešu aizsardzības kluba vadītājs Mārtiņš Kokars uzskata, ka cilvēkiem bija jācīnās par tarifu, nevis tagad par patērēto.

 

"Patērēts ir tik, cik ir patērēts, un par to ir jāsamaksā. Vajadzēja cīnīties, kad tika apstiprināts tarifs. Domāju, ka cenai vajadzēja būt zemākai. Tagad jau ir tikai matemātiskas darbības. Patērētāji te neko nevar iebilst. Aritmētika ir pareiza, bet es apšaubu cenu. Vai visas tās izmaksas, kas ir saliktas kalkulācijā - vai tur tām visām ir jābūt? Jo, piemēram, viena no izmaksām, kas gan varētu būt slēptā veidā, iespējams, ir citu iedzīvotāju parādu nosegšana. Kas maksā, tie lai maksā, un kas nemaksā, tie nemaksā," domā M.Kokars.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

ziiliite

Rīgā tiešām ir lētākā apkure.. un netikai. Arī ūdens!

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 16:20

zeks

Ko jus pa vienam te klaigajat,vajag apvienoties un iet demonstracijā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 22:58

profiņš zinošais

Pagajušājā ziemā temperatūra no katlu mājas bija 82,5-86grādi šogad knapi 71-73grādi tātad lai dabūtu vēlamo temperatūru istabā piemēram 20 grādi varsts atveras un iet lielāka caurplūde.Un no katlu mājas pa nakti speciāli samazina temperatūru un notiek dubūlta caurplūde caur skaitītāju.Tas jau ir piefiksēts agrāk bija pusmegavata pa nakti šogad,1,5-2 megavati

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 23:31

Gulbenē daudzas lietas ir dārgākas kā Rīgā un cilvēki iedomīgi....

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 10:44

jābrīnās

Tikko samaksāju apkuri Rīgas dzīvoklī-bija mazāk nekā Gulbenē.Jāpiebilst,ka Rīgas dzīvoklī stabili turas 22grādi,bet te gan nē. Ir atšķirība,domāju,Rīga un Gullbene.

pirms 9 gadiem, 2011.01.16 22:13

trakums

Gulbenē tarifi lielāki nekā treknajā Rīgā! nu gan laižam! Un par to nekas nekam nebūs? Cietumā jāliek kāds!

pirms 9 gadiem, 2011.01.16 21:45

The End

Kā bijis tā būs,kam i tas maksā par sevi un vēl par dažām el.apkures sistēmām un tagad vēl par parādniekiem,bet gan jau drīz par mani ar sāks maksāt!

pirms 9 gadiem, 2011.01.15 17:51

Tante

Heijā!
T -markets sāk tirgot pareizu produkciju,netālu no kases-LIELI,LIELI ČEMODĀNI !Nemaksājiet apkuri vālējam prom uz siltām zemēm-Laimīgām zemēm!

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 22:21

milda

Daudziņa un viņas komanda var iet mājās un atstāt savā vietā pārs sintlatnieku no tiem būs vairāk labuma.
Jo par:
siltumu neko nezinam,
par skolām neko nevaram izlemt,
par Gulbenes apvadceļu neiesniedzam dokumentus savlaicīgi,
ceļam Stāmerienā nevienam nevajadzīgu hali utt.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 18:36

Ku-kū

Rakstā teikts,ka speciālisti paskaidroja.Tas "speciālists" ir tas pats Stucka,vai tad viņš teiks savam uzņēmumam par sliktu,jo Gulbenē jau nav neviena cilvēka ,kas spētu pārbaudīt tarifa pareizību.Un nejēga Daudziņa norāda ,ka regulatora apstiprinātais notekti ir pareizs tarifs.Mīļie ļaudis,kā Jūs zeme nes par tik daudz cilvēku krāpšanu,vai tiešām esat tik varonīgi un domājat,ka nekā nav augstāka parJums .Savus sliktos darbus darīdami padomājiet arī par savām nākamajām paaudzēm.

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 09:07

janka

Tarifs varētu būt zemāks,ja tautsaimniecīas komiteju vadītu cilvēks, kas būtu ieinteresēts, lai cilvēki maksātu mazāk, nevis tukši runātu. Pensija liela un pillsēta viņu neinteresē.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 22:18

anna

Stuckam un pārējiem ieinteresētajiem (daudziņai) uz Jauno gadu arī vajag prēmijas dažu tūkstošu apmērā.
Iedzīvotājiem tikai jācīnā!

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 20:18

cena

Nu kurš gan vienkāršajam iedzīvotājam ļaus apspriest apkures cenu. nesmīdiniet!

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 18:02

tArcix 10 to Arcix10 12:56

Jau kuro reizi saku - TU, TRULAIS NIKU ZAGLI, vienreiz dabūsi pa koko. Vai tiešām, jēlīti, nevari pats kaut ko izdomāt.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 17:51

aina

Izklausās traki,bet paldies dievam mani tas neskar,nopērku savu malciņu un kurinu,stipri lētāk ar sanāk,bet par konfortu arī vajag maksāt,vienmēr silts.
Pareizi jau ir,ka japievērš uzmanība jau tad ,kad iet runa par cenas apspriešanu,nevis tad kad rēķins pastkastītē.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 13:46

aina

Izklausās traki,bet paldies dievam mani tas neskar,nopērku savu malciņu un kurinu,stipri lētāk ar sanāk,bet par konfortu arī vajag maksāt,vienmēr silts.
Pareizi jau ir,ka japievērš uzmanība jau tad ,kad iet runa par cenas apspriešanu,nevis tad kad rēķins pastkastītē.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 13:39

es

Radio žurnālists Aidis Tomsons reiz Gulbenē izurbās cauri siltuma skaitītājiem. Nu un? Kas no tā mainījās? Nekas! Viņš paturpināja iedzīvotāju rosināto diskusiju, apkopoja viņu viedokļus un pauda savu. Jautāja arī amatpersonām. Diskusija bija. Rezultāta - nebija.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 13:35

Arcix10

paldies oranzajam mahinatoram olegam stepanovam par saskidrinato gazi, apkures tarifiem un Gulbenes iedzivotaju laimigo dzivi

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 12:56

janis

Nezinu kaa taa var pilnigi gribas teikt kad valdiba ir pie vainas un vipar visi ir taka no zemes izlidusi jjau apnicis pa 30 ls peksņi lielāks rēķins

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 11:35

Vietējās ziņas