Iedzīvotāji Stāķos gādās par māju siltināšanu 4

Stradu pagasta Stāķos iedzīvotāji vēlas siltināt divas - 16. un 11.- daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Gulbenes novada domes deputāti 24.februāra domes sēdē nolēma pilnvarot Stradu pagasta pārvaldes vadītāju Juri Duļbinski piedalīties abu māju dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, kur tiks lemts par abu ēku turpmāko apsaimniekošanas kārtību, siltināšanas ieceri un atbilstoši apsaimniekošanas maksas palielinājumu.

Vēlmi siltināt 16. dzīvojamo māju Stāķos domei paudusi šīs mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona Paula Leite - Berģe. Atbilstoši sagatavotajai tāmei ēkas siltumnoturību plānots palielināt par 95,6 tūkstošiem latu. Papildus iecerēts mainīt logus un konvektorus. Paredzams, ka ikmēneša maksājums par siltumnoturības uzlabošanu ēkas kopīpašuma daļā būs 0,35 lati par kvadrātmetru.  

Ideju siltināt 11. dzīvojamo māju Stāķos pašvaldībai pieteikusi šīs ēkas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā Skaidrīte Mežkute. Ēkas siltināšanas iecerēto darbu tāme ir 39,3 tūkstoši latu. Papildus nepieciešamas atjaunot skursteņus. Ikmēneša maksājums par siltumnoturības nodrošināšanu ēkas kopīpašuma daļā būs 0,49 lati par kvadrātmetru.

 

Abu ēku projektu virzību, juridiskās attiecības un kredītsaistības uzņemties vēlas māju iedzīvotāju veidotas biedrības, kuras arī iekasēs apsaimniekošanas naudu no iedzīvotājiem. Abos gadījumos tāmi ēku siltumnoturības nodrošināšanai pēc iedzīvotāju pasūtījuma ir sagatavojuši SIA "Ēku siltināšana" speciālisti. Abos gadījumos nepieciešamo finansējumu plānots piesaistīt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

 

Iepriekš, par šo jautājumu diskutējot tautsaimniecības komitejas sēdē, J.Duļbinskis klāstīja, ka pašvaldībai ir tiesības būt lietas kursā par abās mājās iecerēto, jo, piemēram, Stāķu 16.mājā no kopumā 18 dzīvokļiem 12 pieder pašvaldībai. Tātad mājā tikai 6 dzīvokļi ir privatizēti.

 

"Projekta rezultātā tiks uzlabots pašvaldības nekustamais īpašums, palielināsies tā vērtība," uzsvēra J.Duļbinskis.

 

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, deputāts Guntis Blūms pauda, ka pašvaldība ir ieinteresēta sakārtot savus īpašumus un palielināt to vērtību. Teorētiski, ja pašvaldība nodrošinās māju siltināšanai vajadzīgā kredīta atmaksu, tad pašvaldība savukārt no mājas iedzīvotājiem iekasēs paaugstinātu īres maksu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

333

Domaju ka ir verts siltinat. Nem vera ka aug cenas apkurei, es pat savu privatmaju izlemu nosiltinat.

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 10:45

cerība

Te jau var redzēt sākas šķelšanās; es nevarēšu, bez manas piekrišanas. Tas nozīmē ari ūdens lietā Jūs paliks zem ALBAs tupeles. Tādi mēs esam tautieši

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 19:58

Acīmredzot dzīvokļu īpašnieki tam piekrīt....nē?

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 19:11

16 māja

Es piemēram nevarēšu atļauties maksāt tik daudz , kā var bez manas piekrišanas siltināt.........

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 15:19

Vietējās ziņas