Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji un deputāti – kurš kuru pārliecinās? 5

Stāķu iedzīvotāji izveido biedrību, vēlas pārņemt ūdenssaimniecību
Nākamajā otrdienā, 22.februārī, pulksten 19.00 Stāķu pamatskolas telpās notiks Gulbenes novada domes deputātu tikšanās ar ciemata iedzīvotājiem. Piedalīties ir aicināti arī SIA "Alba" pārstāvji.

Par šādas sapulces steidzamu sasaukšanu deputāti vienojās vakar tautsaimniecības komitejas sēdē. Iemesls - domē saņemts iesniegums ar 170 Stāķu iedzīvotāju parakstiem. Tajā stāķēnieši informē pašvaldību par nevēlēšanos pildīt domes lēmumu un kļūt par SIA "Alba" klientiem uz turpmākajiem 30 gadiem, sākot ar 1.martu, kas nozīmētu arī tūlītēju tarifa dubultošanos. Iedzīvotāji grib turpināt šo pakalpojumu saņemt lētāk no pagasta pārvaldes, bet ar laiku plāno paši apsaimniekot ciemata ūdenssaimniecību, nepieslēdzoties pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai.  

"Mūsu gribu nevar neņemt vērā. Tas būtu nenormāli! Daudzi deputāti, kas šodien ir novada domē, tur iekļuvuši arī, pateicoties stāķēniešu balsīm," "Dzirkstelei" saka Stāķu iedzīvotāju pārstāve Lilija Sliņķe. Tam piebalso deputāti Ivars Kupčs un Ilze Mezīte.

 

Iedzīvotājiem vajagot tikai 20 000 latu

Staķēnieši paziņojuši novada domei, ka 10.februārī iedzīvotāju kopsapulcē, kurā piedalījās 70 stāķēniešu, nodibināta pašu veidota biedrība nolūkā pārņemt savā pārvaldīšanā ciemata ūdensapgādi un kanalizācijas sistēmu. Vēl 40 citi stāķēnieši to pašu apliecinājuši ar saviem parakstiem.

 

"No visiem tikai kādi pieci cilvēki atturējās, neviens nebija pret, visi pārējie - par," stāsta L.Sliņķe. Viņa piebilst, ka dokumenti par iedzīvotāju dibinātas biedrības legalizēšanu ir iesniegti Uzņēmumu reģistrā. Solīts, ka 18.februārī reģistrācijas process būs pabeigts.

 

Gulbenes novada domes tehniskās nodaļas speciālista Jāņa Šmoteka komentārs šajā sakarā - biedrība nevar apsaimniekot ūdenssaimniecību un sniegt pakalpojumus. To tiesīga darīt vienīgi komercsabiedrība, kurai ir visi šim nolūkam nepieciešamie sertifikāti. "Dodiet mums laiku!" stāķēnieši pauž nesatricināmu apņēmību, ka nepieciešamības gadījumā izveidos arī komercsabiedrību.

 

Iedzīvotāji noskaidrojuši, ka vajadzīgi tikai 20 000 latu, lai Stāķu ciematā uzstādītu paši savas ūdens atdzelzošanas iekārtas un izveidotu jaunas ūdens attīrīšanas iekārtas. Tā ir finansējuma daļa, ko iedzīvotāji gaida no pašvaldības. Savukārt iedzīvotāji esot gatavi uzņemties māju pievadu pakāpenisku sakārtošanu.

 

Ko iedzīvotāji pārmet deputātiem?

Pērn saskaņā ar uzskaiti Stāķos iedzīvotāji, ciemata uzņēmumi un iestādes no ūdensvada kopumā ir izlietojuši 12 183 kubikmetrus ūdens. Tas nesakrīt ar faktiski notecējušo ūdens daudzumu. No akas Stāķos pērn esot izpumpēti 32 587 kubikmetri. Tātad 20,6 tūkstoši kubikmetri ūdens pērn Stāķos, ietekot caurajā sistēmā, ir iesūkušies zemē.

 

Stāķēnieši sarakstē ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju ir noskaidrojuši, ka vairāk nekā 6 miljonus latu vērtais Gulbenes ūdensvada un kanalizācijas sistēmas paplašināšanas projekts neparedz Stāķos rekonstruēt māju ievadus. Nauda paredzēta maģistrālo tīklu izbūvei, lai paplašinātu ūdensvada un kanalizācijas sistēmu.

 

"Ūdensvadi Stāķos pēc projekta realizācijas neuzlabotos, kādi tie ir, tādi paliktu," uzsver L.Sliņķe.

 

Iedzīvotāj arī pēc pašu iniciatīvas veikuši analīzes Stāķu ūdensvada ūdenim. Rezultāti esot iepriecinoši. Normas pārsniedz vienīgi dzelzs saturs ūdenī ir 0,97 miligrami litrā (standarta prasības šobrīd ir, ka dzelzs saturs dzeramajā ūdenī nedrīkst pārsniegt 0,4, perspektīvā - 0,2 miligramus litrā).

 

Ko deputāti pārmet iedzīvotājiem?

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa uzsver, ka viņa gribētu, lai būtu pilnīgi skaidrs, kas notiks, ja deputāti piekāpsies stāķēniešiem. Ir pamats uzskatīt, ka tādā gadījumā kāds bankrotēs, jo nāksies maksāt par līdz galam nerealizēto projektu.

 

Domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika atgādina vēsturi, ka savulaik Stadu pagasts bankrotēja iedzīvotāju komunālo maksājumu parādu dēļ. Toreiz tā bija Stāķu iedzīvotāju vaina. Tieši tāpēc neesot ticības tam, ka iedzīvotāji paši būtu spējīgi nodrošināt ūdensapgādi un kanalizāciju ciematā.

 

Deputāts Guntis Blūms pauda, ka "vilciens ir aizgājis", lēmumu par Stāķu pieslēgšanu pilsētas ūdensvadam pieņēma stāķēniešu pašu vēlēties kādreizējās Stradu pagasta padomes deputāti.

 

Jau rakstījām, ka Gulbenes novada deputāti 27.janvāra domes sēdē nobalsoja, ka 53 000 latu, kas palikuši pāri no pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanas projekta, tiks ieguldīti Stāķu ūdensvada atsevišķu posmu rekonstrukcijā un izbūvē no jauna. Māju pievadu sakārtošanai no pašvaldības budžeta tika atvēlēti 1500 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

$$$$$

Vai tie daži, pieņemsim desmiti, stāķenieši pārstāv visus šī ciemata iedzīvotājus !!! Nē! Nē !Sākat domāt ar prātu, ....

pirms 9 gadiem, 2011.02.20 12:11

.

Ja paši, tad arī paši maksājiet Ls 20000 par jaunajām iekārtām. Savādāk pašvaldība samaksās, uzbūvēs, bet jums atkal nepatiks. Kāpēc novada nauda jātērē jūsu iegribām?

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 20:42

sliņķis

Gribētos zināt vai biedrībā ir arī kāds cilvēks, kas izprot tīri tehniskas lietas un cik liels būs biedrības ūdens tarifs man kā ūdens saņēmējam Stāķos.

pirms 9 gadiem, 2011.02.19 15:35

ūdensvads

Turaties stāķenieši!!! nav ko to Albu un deputātus barot no karotes

pirms 9 gadiem, 2011.02.18 14:48

Vietējās ziņas