Iedzīvotāji vairāk pērk medikamentus

Jaunajā gadā iedzīvotājiem vairāk naudas vajadzēs atlicināt arī medikamentiem, kas kļūs salīdzinoši dārgāki, jo pievienotās vērtības nodoklis tiem būs 10 procenti. Cilvēki jau tagad sākuši bezrecepšu medikamentus iegādāties vairāk nekā vajadzīgs.

Saruks pirktspēja "Esam novērojuši, ka daļa cilvēku jau sāk iepirkt vairāk lietotos medikamentus rezervē. Nedomāju, ka šāda rīcība ir pareiza, jo situācijā, kad medikamenti kļūs dārgāki, daudz rūpīgāk vajag apsvērt, vai tiešām konkrētais medikaments ir vajadzīgs. Galvenokārt tiek pirktas bezrecepšu zāles, piemēram, pretsāpju līdzekļi, miegam un nervu sistēmas nomierināšanai un citas," stāsta "Lejas aptiekas" vadītāja Vita Krūmiņa.

 

Kā piemēru viņa min karstā dzēriena "Coldrex" pulverus, kas šobrīd maksā 3,44 latus, bet pēc PVN paaugstināšanas maksās 3,60 latus.

 

"Tas it kā nav daudz, bet daudziem cilvēkiem arī šie divdesmit santīmi būs nozīmīgi. Noteikti izjutīsim pirktspējas samazinājumu, tāpēc mums nākotne nesaistās ar optimismu. Tāpat kā cilvēkiem, arī aptiekām vajadzēs skaitīt katru ienākumu un izdevumu santīmu, lai izdzīvotu un pastāvētu," saka V.Krūmiņa.

 

Aptiekās gada sākumā notiks medikamentu pārcenošana. Arī "Lejas aptieka" vienu dienu būs slēgta.

 

SIA "Brīnumzālīte" Rankas filiāles vadītāja Liega Kraukle stāsta, ka cilvēkiem laukos nav naudas, lai veidotu medikamentu rezerves.

 

"Cilvēki jau tagad nāk un skaita santīmus. Mudinu nopirkt kādu zāļu paciņu vai pudelīti rezervē, bet viņiem nav naudas," saka L.Kraukle.

 

Viņa uzskata, ka lielākā daļa lauku cilvēku savulaik pieļāvuši kļūdu.

 

"Visi savulaik likvidēja lopus un saimniecību, lai dzīvotu, iztiekot tikai no veikala precēm, te nu ir rezultāts," piebilst L.Kraukle.

 

Brilles būs dārgākas

SIA "Optika Vita" farmaceite Aija Buša bilst, ka aptiekas apmeklētāji iegādājas tikai nepieciešamo vai ārsta izrakstītos medikamentus.

 

"Arī agrāk pretsāpju līdzekli "Citramons" pirka desmit plāksnītes uzreiz, tā tas notiek arī tagad. Nevar jau arī krāt rezerves, jo medikamentiem ir noteikts derīguma termiņš. Kad cilvēkam būs nepieciešamas zāles, viņš tās pirks neatkarīgi no cenas. Neiegādāsies visu oriģinālu uzreiz, bet pa plāksnītei," uzskata A.Buša.

 

Dārgākas ar jauno gadu kļūs arī optikas preces, jo tām PVN būs nevis 10, bet 21 procents.

 

"Cilvēki optikas preču iegādei, iespējams, vairāk izmantos apdrošināšanas polises," piebilst farmaceite.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas