Iedzīvotāji vēlas novērtēt mutes veselību

Mutes veselības mēneša laikā vairākās Latvijas pilsētās viesosies "Colgate" ceļojošais buss. Šodien tas viesojās arī Gulbenē. Visiem interesentiem tika piedāvāts par brīvu novērtēt savu mutes veselības stāvokli, kā arī saņemt ieteikumus mutes veselības uzlabošanai.

Gulbenē mutes veselību novērtēt vēlējās diezgan daudz cilvēku, turklāt sevišķi daudz šo iespēju izmantoja pieauguši un gados vecāki cilvēki. Gulbenes zobu higiēniste Iveta Zvirgzdiņa, kas sadarbojas ar "Colgate" ceļojošo busu, stāsta, ka stundas laikā busiņā iegriezās apmēram 12 līdz 15 cilvēki.

 

"Cilvēkus vairāk interesēja ar zobārstniecību un zobu higiēnu saistītie jautājumi, mazāk protezēšana. Pāri šeit nevienam netika darīts, ar spogulīti paskatījos zobus, aprunājāmies par interesējošajiem jautājumiem, pastāstīju par mutes veselību, higiēnu, piedāvāju produkciju, kas būtu nepieciešama," stāsta I.Zvirgzdiņa.

 

"Skaidroju, ka ir jāapmeklē gan zobārsts, gan zobu higiēnists - kur to darīt, katram cilvēkam ir brīva izvēle, savukārt, runājot par ortodontiju, pastāstīju, ka pirmo palīdzību Gulbenē var saņemt pie dakteres Violas Mednieces."

 

Zobu higiēniste vērtēja, ka kopumā cilvēkiem mutes veselība ir pietiekami laba, taču atgādināt par to nekad nebūs lieki.

 

"Zobakmens, aplikums, smaganu iekaisumi, tas ir tas, kam es kā zobu higiēniste visvairāk pievēršu uzmanību. Lai mums nebūtu nekādu problēmu, lai būtu balti zobi un skaists smaids, noteikti ir jātīra zobi, tas ir jādara jau tad, kad zobiņi mutē vēl nav izauguši," saka I.Zvirgzdiņa.

 

Mutes veselības mēnesis ir ikgadējs kompānijas "Colgate" projekts, kas norisinās visā pasaulē un ko uzņēmums kopš 1998.gada īsteno arī Baltijas valstīs. To organizē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs sadarbībā ar "Colgate", Veselības ministriju, Zobu higiēnistu akadēmisko skolu, Latvijas Zobārstu asociāciju un Latvijas Mutes veselības fondu."Colgate" mutes veselības mēneša devīze ir "Mūsu mērķis ir 0 mutes veselības problēmu".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas