Iedzīvotājus aicina ar svecēm veidot latvju rakstus

Gulbenē valsts svētku noformējuma pamats ir valsts karoga krāsas un latvju zīmju raksti, kas atspoguļojas dažādos vides objektos. Centrālajā skvērā ir arī gaismu spēles un fotostūrītis.

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane informē, lai stiprinātu patriotismu un ideju, ka mēs katrs esam Latvija un veidojam savu novadu, savu valsti, pašā svētku dienā, 18.novembrī, centrālajā skvērā iedzīvotāji ir aicināti nākt ar svecītēm un no tām veidot latvju rakstus, tā simboliski sasildot un apmīļojot savu zemi. 

Viņa stāsta, ka ideja par Latvijas kartes kontūru un LV100 uzrakstu pieder Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vides dizaina un labiekārtošanas speciālistei Laimai Šmitei-Ūdrei.

“Cilvēkiem patīk krāt atmiņas, iemūžinot dažādus mirkļus fotogrāfijās. Šis mūsu valstij un iedzīvotājiem ir īpašs gads. Līdz ar to tika radīti vides objekti, kas mūsu pilsētu svētkos padarītu krāšņāku, kā arī kalpotu par lieliskām vietām, kur uzņemt foto, kas atgādinās par šo nozīmīgo notikumu” uzsver G.Kalmane.

Šogad valsts svētku noformējuma veidošanā ir iesaistījušies Gulbenes mākslas skolas audzēkņi, kuru radītie mākslas darbi arī redzami vides objektos.

“Izstādes pamatā ir bērnu zīmējumi lielformāta izdrukās. Zīmējumu tēma ir valsts svētki. Izstāde “Es būšu uz Tavu simtgadi” ir mākslas skolas audzēkņu un biedrības “Radošā apvienība “Piektā Māja”” pirmsskolas vecuma bērnu dāvana Latvijai simtgadē,” stāsta G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas