Iedzīvotājus pārsteidz baloža uzvedība 5

Gulbenē, Skolas ielā, trešdien uz kāda dzīvokļa balkona palodzes nolaidās balodis un pavadīja tur pusdienu līdz pilnīgai tumsai. Putns nelidoja projām un arī nepagaršoja tam priekšā nobērtās sausās maizes drupačas. Piepūties viņš tupēja un nekustēja no vietas, kaut logam otrā pusē acis nenolaidis putnu vēroja mājas kaķis.

Tā kā iedzīvotāji par šo situāciju bija satraukti un, nezinādami, kā palīdzēt putnam, zvanīja "Dzirkstelei", redakcija palīgā sauca Gulbenē pazīstamu baložu audzētāju Sergeju Molleru. Viņš bez pūlēm sagūstīja balodi, kas, šķiet, bija pat pateicīgs par to.

"Kad putniem klājas grūti, viņi meklē palīdzību pie cilvēkiem. Tagad ekonomisko krīzi Gulbenē izjūt arī baloži. Agrāk iedzīvotāji šos putnus aukstajā laikā mēdza piebarot, bet tagad to vairs nedara," saka Sergejs.

Viņš konstatēja, ka pieklīdušais putns ir parasts pilsētas balodis, sieviešu dzimtas pārstāvis. Balodis bija nepaēdis, izvārdzis, taču, pēc Sergeja domām, - vesels. Nekādu ārēju traumu putnam nav. Baložu audzētājs nelaimīgo putnu apņēmās atveseļot, turot siltumā un labi barojot.

Sergejs ar "Dzirksteles" starpniecību informē iedzīvotājus, ka pie viņa pēc padoma un palīdzības var vērsties ikviens iedzīvotājs, kura rokās nonācis kāds traumēts vai sasirdzis savvaļas putns. Sergejam var zvanīt uz mobilo tālruni 22441427.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Inese

dvēsele kā balodis
sasildīties lūdzas-
smaga diena pelēkā
spārni nogurst-
sūdzas
paņem plaukstās balodi
uzpūt siltu dvašu
dvēseli kā savējo
sasildi
ne svešu
lidos tava dvēsele
pāri namu jumtiem
atcerēsies balodi
vēl pēc gadu simtiem
notici-
nav pasaka-
dvēsele ar spārniem
pāri namu pagalmiem
meklē tavu sirdi
dvēsele kā balodis-
vai tu viņu dzirdi?...
Inese

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 15:42

Jauna dzīvnieku patversme Vidzemē.Atrodas Gulbenē Dzirksteles redakcijā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 12:02

Kaže

nu re. cik jauki. jāstiepj uz redakciju,lai audzē, kopā ar to suni

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 22:11

Vietējās ziņas