Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iegādāts jauns trenažieris

Iekārta pieejama visiem novada cilvēkiem
Gulbenes invalīdu biedrībā kopš Lieldienām visiem novada cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir pieejams Vācijā ražotais terapeitiskais trenažieris. Rehabilitācijas iestādēs Latvijā tas pieejams tikai trīs gadus.

"Mājās apstākļi man neļauj trenažieri izmantot regulāri katru dienu, jo dzīvoju daudzdzīvokļu mājas ceturtajā stāvā, bet, kad vien būs iespējams, braukšu uz biedrību, lai vingrinātu kājas. Ja mājās es pats regulāri vingrinu kājas, tad, izmantojot šo trenažieri, nekas pašam nav jādara. Jau pirmajā reizē "nostaigāju" 800 metrus," stāsta gulbenietis Ivo Skudra, kurš darbavietā gūtās mugurkaula traumas dēļ pārvietojas ratiņkrēslā.  

"Iegādāties šo trenažieri mums ieteica Andris Vītols, kurš pārvietojas ratiņkrēslā. Viņš atbrauca uz invalīdu biedrību un ieteica rakstīt projektu, lai mēs varētu iegādāties šādu trenažieri. Andris pats uz tā vingrinājies, būdams sanatorijā. Sapratām, ka tas ir īpaši piemērots cilvēkiem, kam ir kustību traucējumi. Sazinājos ar firmu "BaltMedik", kas izplata šos trenažierus, un ķēros pie projekta rakstīšanas," stāsta Gulbenes invalīdu biedrības valdes locekle Biruta Kozlovska.

 

Projektu par kopējo summu - 4880 latiem - invalīdu biedrība iesniegusi Lauku atbalsta dienestā līdzekļu saņemšanai no Eiropas fondiem. Ar līdzfinansējumu biedrībai palīdzējuši "Latvijas valsts meži", piešķirot 488 latus. Projekta kopējā summā tika iekļauti arī telpas, kurā atrodas trenažieris un citas ārstnieciskas iekārtas, remonts.

"Trenažieris ir publiski pieejams visiem novada cilvēkiem, kuriem ir interese. Viņiem obligāti nav jābūt invalīdu biedrības biedriem. Šobrīd risinām jautājumu par iespējām uz pusslodzi algot cilvēku, kurš sekos cilvēka arteriālajam asinsspiedienam un tam, lai viņš neizvēlētos sev pārāk lielu slodzi," stāsta B.Kozlovska. Viņa mudina arī ārstus atnākt un apraudzīt jauno terapeitisko trenažieri, lai viņi pēc tam to varētu ieteikt saviem pacientiem.

 

"Mēs nevienam neliegsim to izmantot. Cik zinu, tad mums vienīgajiem šobrīd ir tāda iekārta. Par tās izmantošanu neņemsim maksu, bet, ja kāds vēlas, var ziedot kādu latu ziedojumu kastītē," piebilst B.Kozlovska.

 

Invalīdu biedrībā jau kādu laiku darbojas iekārta asinsrites uzlabošanai, ko cilvēki izmanto ļoti regulāri.

 

"Ja kāds mums ieteiks iegādāties vēl kādu veselību uzlabojošu iekārtu, rakstīsim atkal jaunus projektus, lai varētu palīdzēt cilvēkiem," sola B.Kozlovska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas