Iegūst galveno balvu 5

Gulbīša vidusskolas 7.klases skolniece Katrīna Blūma ir uzvarējusi O.Kalpaka piemiņai veltītajā skolu literārajā jaunrades konkursā.

Konkursam tika iesūtīti 80 darbi no visas Latvijas. Kā labākie tika atzīti 25 skolēnu darbi, no kuriem 5 ir kļuvuši par galvenās balvas ieguvējiem. Šajā konkursā no Gulbīša vidusskolas piedalījās arī 5.klases skolniece Agija Smiltiņa. Arī viņa pārbaudīja savus spēkus esejas rakstīšanā.

 

Konkursa mērķis ir apzināties sevi kā tādus Latvijas pilsoņus, kuri ciena un godina savas tautas varoņus un veicināt patriotisma jūtas pret dzimto zemi, pilsētu ciemu un latviešu valodu. Skolēni varēja brīvi izpausties jebkurā literārajā žanrā. K.Blūma rakstīja eseju.

 

Konkursa žūrija uzsver, ka darbiem ir augsts mākslinieciskais līmenis. Žūrija vērtēja darbu oriģinalitāti, emocionālo vēstījumu un literāro sniegumu.

 

K.Blūma savā darbā ne tik daudz analizēja kaujas un varoņdarbus, bet gan vairāk iejutās Kalpaka iekšēja pasaulē un raksturoja viņu kā cilvēku. Viņa iztēlojās, kā būtu, ja atrastos Kalpakam blakus rasotā āboliņa pļavā no rīta un dotos kopā ar viņu kaujas laukā ziemā putenī. Konkursa balva ir brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Gulbīša vidusskolas direktore Sarmīte Puriņa stāsta, ka šis nav pirmais konkurss, kurā piedalās Katrīna. Viņai piemīt azarts piedalīties dažādos konkursos, kuros ir ieguvusi gan atzinības, gan arī balvas, piemēram, piedaloties fotokonkursā pirms pāris gadiem, viņa ieguva galveno balvu – braucienu uz Somiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

malaci visi kas piedalijas un ta viena te velns vinu sazini kam izgaz savu zulti.ir cilvekiem datoram kas nevar uzlikt mikstinajuma vai garumzimes. un visiem nau jazin personigas litas.vienkarsi var brinities.

pirms 8 gadiem, 2012.03.18 11:28

Iepriekšējo divu komentāru autorei!!! Ļoti labi zinu, kas tos raksta (pēc pareizrakstības)! Dzirksteles mājas lapa nebūt nav tā vieta, kur publiski paust savu personīgo nepatiku. Tās "tizlās" Kārkliņas vismaz prot rakstīt, un, ne tikai kmentārus Dzirkstelē un Draugos, bet darbus, kurus augstu novērtē kompetenta žūrijas komisija. Tev vēl līdzi turēt tām "flegmām"! Ne jau Tev ar savu infantīlismu būs lemt, kur Kārkliņām piedalīties un strādāt! Runājot par fotogrāfiju, es arī piekrītu tam, ka, ir labi, ka tādas nav, tad vismaz tādas, kā Tu nelūrēs uz bērnu... Nepatīkami, ka nākas nolaisties līdz tādam pašam līmenim, un šādā veidā atbildēt, bet es varu paciest daudz, bet ne to, ka tiek nepamatoti aizskarts bērns!!!

"Paldies" arī Dzirkstelei par iespēju noriet cilvēkus visiem, kam nav slinkums!

pirms 8 gadiem, 2012.03.17 16:02

Papildinu

Rīgā, 5. martā noslēdzās 4.Latvijas skolu jaunatnes literārās jaunrades konkurss, kas bija veltīts Latvijas armijas pulkveža Oskara Kalpaka 130. jubilejai.
Konkursa noslēgums noritēja Oskara Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolā. Konkursa patronese bija Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, kura atbalstījusi konkursu arī iepriekšējos gadus, bet finansiālo atbalstu sniedza arī Daugavas Vanagu Centrālā valde.

Labāko darbu autori (no 80) un galvenās balvas (Atzinības rakstus, grāmatas un ielūgumu pavasarī apmeklēt Eiropas parlamentu Briselē) saņēma:
- Edīte Štrāla Rāvas pamatskolas 9.klases gkolniece,
- Agnija Kārkliņa Cesvaines vidusskolas 11.klases skolniece,
- Dace Metēja Skrundas vidusskolas 12.klases skoniece,
- Ance Vilnīte O.Kalpaka TD pamatskolas 7.klases skolniece,
- Katrīna Blūma Gulbīšu vidusskolas 7.klases skolniece.

APSVEIKUMI Katrīnai Blūmai!

pirms 8 gadiem, 2012.03.13 17:12

Vietējās ziņas