Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iekož kaimiņu suns 3

1.februārī mediķi saukti palīgā sakarā ar suņa kostu brūci kādai 46 gadus vecai sievietei, paciente atteikusies no iespējas doties uz slimnīcu, “Dzirksteli” informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka. Kodējs bijis kaimiņu suns, kas atskrējis no savas mājas un uzbrucis sievietei. Cietušajai konstatēta brūce kājas apakšstilbā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Maija Zujāne

Visatļautība pie laba gala nenoved. Ja tā nebūtu, nebūtu nepieciešami normatīvie akti, kas regulē, ko drīkstam un ko nedrīkstam atļauties. Aizsaulē aizgājušā domes vadītāja N. S. domes vadīšanas laikā dzivniekupolicija.lv LR pašvaldībām rakstiski lūdza pie pašvaldībām ierīkot dzīvnieku aizsardzībai stendu ar info, kurā varētu izvietot izkaisītā veidā atrodamos normatīvos aktus vienuviet dzīvnieku saimnieku vai turētāju zināšanai. Kā tajā laikā Dzīvieku aizsardzības biedrības "Ķepaiņu draugu klubs" vadītāja domes sēdē lūdzu dzivniekupolicija.lv aicinājumu atbalstīt. Tā kā otra DzAB "ĶDK" vadītāja I.Ž. paziņoja, ka tas nav nepieciešams, mums joprojām šāda stenda nav. Cilvēki ir jāinformē par attiecīgiem normatīviem aktiem, tad var arī pēc tam sekot, vai tie tiek izpildīti. Citādi saimnieku pienācīgi neuzraudzīto suņu patvaļīgo klejošanu nevarēs ierobežot. To saimnieku atrašana, protams, noteikti ir nepieciešama, tomēr šobrīd tā ir tikai cīņa ar vējdzirnavām.

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 13:22

M. Z. (turpinājums)

Attiecībā uz šo konkrēto gadījumu - normatīvie akti nosska, ka suņa saimnieka pienākums ir nepieļaut dzīvnieka uzbruksanu cilvēkam vai citam dzīvniekam. Tāpat tie nosaka arī, ka suni var atzīt par bīstami, ja tas: ir uzbrucis un nodarījis vieglu, vidēju vai smagu miesas bojājumu cilvēkam vai izraisījis viņa nāvi; uzbrucis citam dzīvniekam un to ievainojis vai izraisījis tā nāvi; ir agresīvs un rada draudus cilvēkam vai dzīvniekam.

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 13:34

M. Z. (SEKAS)

Iesniegumu par suņa uzbrukumu PVD var iesniegt valsts pārvaldes iestādes vai pašvaldības amatpersonas, kuras lietvedībā ir lieta par suņa uzbrukumu cilvēkam vai dzīvniekam, kā arī suņa uzbrukumā cietusī persona vai viņas pārstāvis un citi. PVD pēc nepieciešamās informācijas saņemšanas izvērtēs iesniegumu par suņa uzbrukumu. Dienests var noteikt šādu turpmāko rīcību ar bīstamo suni: paklausības apmācību, suņa sterilizāciju, suņa eitanāziju, ja suņa uzbrukuma dēļ cilvēkam ir nodarīts smags miesas bojājums vai iestājusies nāve.

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 13:50

Vietējās ziņas