Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ielu, ietvju un autoceļu ziemas uzturēšanas sezona ir klāt 3

Ar 1.novembri sākusies arī ielu, ietvju un autoceļu ziemas uzturēšanas sezona. Arī sniegs nekavējas. 2.novembra rīts mūsu pilsētas ielas un novada ceļus, kaut arī mazliet, bet bija ieputinājis. Ceļu uzturētāju ziemas dienests darbu ir sācis. Ļoti agri no rīta vienā no pilsētas tranzītielām bija dzirdamas ielu tīrītāju lāpstu skrapstoņa. Rosība valdīja arī pilsētas centrā, kur ielu “kabatas”veikli tīrīja mazais traktoriņš, darba netrūka arī sētniekiem.

Ziema ar sniegu nepārsteidz

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš ir pārliecināts, ka ziema ar saviem niķiem un stiķiem atbildīgos dienestus nav pārsteigusi. Viņš atklāj, ka par pilsētas ielu tīrīšanu šajā sezonā līgums ir noslēgts ar SIA „Clean R”, kas bāzējas “Rubates” teritorijā, bet tranzītielas 7 kilometru garumā uztur kārtībā valsts akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajons (ceļu daļa).

“Noteikumos ir noteikts - ja sniegs ir sasnidzis līdz 5 centimetriem, tad kaisa tikai sāli, bet, ja ir pieci un vairāk centimetri, tad pirmo maršrutu, kas ir 21 kilometrs, gan notīra, gan nokaisa ar sāli. Otrdien aizrādījām par krustojumiem, bet mums paskaidroja, ka pēc tam brauc traktors, kas visu iztīra līdz galam. Līdz pulksten 8.00, kad sākas intensīva satiksme, galvenajām ielām jābūt sakoptām, bet ielas pilsētas nomalēs un grants ceļa segumus var notīrīt vēlāk. Šobrīd laika apstākļi ir tādi, ka saskaņā ar noteikumiem neprasījās neko greiderēt, sniegs arī kūst. Cilvēki lai neuztraucas, ja uz ceļiem veidojas sniega putra. Saskaņā ar noteikumiem tā var būt līdz 8 centimetriem,” stāsta G.Āboliņš.

Sākoties ziemas apstākļiem, mainās arī Gulbenes labiekārtošanas iestādes darbu specifika. "Ikdienas darbi turpinās, izmantojot iestādes rīcība esošo tehniku - trīs "Belarus" tipa traktorus un vienu "GIANT" traktoru. Sniegu no ietvēm tīra arī 10 sētnieki un 12 algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie. Pilsētā ir izvietotas kastes ar smilts-sāls maisījumu. Uzkopšanas darbi tiek nodrošināti uz gājēju ietvēm, tostarp gar privātmājām, kā arī pilsētas Veco un Tanslavu kapu teritorijās," stāsta Gulbenes labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.

Par tīriem ceļiem rūpējas arī pagastos

Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš stāsta, ka vispirms tiek tīrīti tie ceļi, kur pārvietojas skolēnu autobuss, pēc tam ciemati, tad – zemnieku saimniecības, kur, piemēram, ir jāizved piens. Un tikai pēc tam tīra pārējos ceļus. “Mums ir divi traktori un tie paši veci. Reizēs, kad paši netiekam galā, meklējam palīdzību zemnieku saimniecībās vai pie kāda uzņēmēja. Kopējais ceļu garums mums ir vairāk nekā 100 kilometru. Reizēs, kad stipri puteņo, kamēr tiekam no Gulbenes līdz Letēm, process krietni vien ievelkas,” stāsta A.Rakstiņš.

Arī Rankas pagastā no sniega tīrāmo ceļu kopgarums ir 82 kilometri un ir tikai viena tehniskā vienība ar lāpstu un kaisītāju. “Vēl esam noslēguši līgumu ar zemnieku saimniecību. Nekad nav bijušas problēmas, cilvēkiem arī vienmēr palīdzam, ja vajag. Arī smiltis mums nav jāpērk. Ar sāli nekaisām. Iztikt varam, šogad šiem darbiem ir iedalīts pat vairāk līdzekļu nekā iepriekšējos gados,” stāsta Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons.

Litenieši priecājas, ka pagastā ceļu kopgarums nav liels – tikai 70 kilometri, no kuriem 30 kilometri ir lielās maģistrāles, ko tīra ceļu daļa, piemēram, uz atkritumu poligonu “Kaudzītes”. “Mums sniegu no ceļiem tīra Jānis Lazdiņš no zemnieku saimniecības “Aizpurieši”. Strādā ātri un kvalitatīvi, līdz šim neviens nav sūdzējies, ka ir palicis pusceļā. Mums nav izdevīgi pašiem tādu tehniku turēt, jo to izmantojam reti. Arī ar sāls-smilts maisījumu mums izlīdz ceļu uzturētāji,” stāsta Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mkcd

Ranka vienmer izcelas ar saviem celiem.Katru gadu var slidinaties pa galveniem celiem un nomalu celiem.

pirms 3 gadiem, 2016.11.04 20:16

Sals

Cerams ka Miezites kundze šoziem ar saviem strādniekiem strādās labāk,tiris ietves un celiņus,un mazāk ņemsies ar saviem miļākajiem!!!

pirms 3 gadiem, 2016.11.05 12:23

Juris

darbs paliek darbs-ari ņemšanās ar miļākajiem,un mazāk salst ziemā.

pirms 3 gadiem, 2016.11.05 12:25

Vietējās ziņas