Ielu rekonstrukcija radīs izmaiņas 14

O.Kalpaka un Rīgas ielā gan gājēju, gan autobraucēju kustību regulēs luksofori
Ielu rekonstrukcijas darbi pilsētā kļūst arvien plašāki, taču, redzot notiekošos, cilvēkiem rodas arī daudz jautājumu. Daudzi lasītāji interesējas par to, vai O.Kalpaka iela turpmāk būs šaurāka. Viņus interesē arī, kā tiks organizēta kustība pie kultūras centra.

Gulbenes pilsētas domes galvenais speciālists pašvaldības projektu izstrādē Ilmārs Lipiņš norāda, ka O.Kalpaka iela tiešām kļūs šaurāka, taču tā būs pieļaujamā platumā.

 

"Vēsturiski šī iela ir bijusi vietām šaurāka un vietām platāka, taču tagad tā visā ielas garumā tiks izveidota apmēram vienā platumā. Tas atvieglos arī ielas kopšanu un uzturēšanu gan ziemā, gan arī citā laikā," norāda I.Lipiņš.

 

Uzstādīs luksoforus un norobežojošās barjeras

 

Runājot par kultūras centru, I.Lipiņš stāsta, ka šeit ar ielu rekonstrukcijas projektu nedaudz pārklājas cits projekts. Perspektīvā šeit tiek domāts arī par kultūras centra renovācijas projektu, kas ir apstiprināts un varētu sākties pēc jaunā gada. Jau šobrīd tiek domāts, kā veikt kultūras centra apkārtnes labiekārtošanu.

 

"Pie kultūras centra nereti notiek dažādi pasākumi, tādēļ esam nolēmuši ierobežot mašīnu kustību pie centrālajām ieejas durvīm. Tur tiks izveidota prezentācijas zona, protams, būs arī neliels stāvlaukums operatīvajam dienestam, kā arī iespēja novietot automašīnas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, to varēs izmantot arī saimnieciskām vajadzībām," saka speciālists. Viņš klāsta, ka lielāks stāvlaukums tiks veidots pretim veikalam "Labais" un gar kultūras centra sānu fasādi. Savukārt lielajiem autobusiem tiks speciāli izveidots stāvlaukums aiz kultūras centra.

Cilvēkiem būs jārēķinās, ka turpmāk pie kultūras centra gar ielas malu tiks izvietotas arī norobežojošās barjeras.

 

"Tas ir saistīts ar satiksmes drošības uzlabojumu projektu jeb luksoforu uzstādīšanu. Luksofori būs gan krustojumā pie viesnīcas, gan arī zemessardzes bataljona. Turpat būs arī regulējamas gājēju pārejas. Ja vēl pa vidu tiktu atstāta gājēju pāreja, braucējiem tas būtu ļoti apgrūtinoši. Manuprāt, arī šīs barjeras ir ļoti labs risinājums. Tās izslēgs iespēju, ka tiks izbradāta zaļā zona. Ja cilvēks, piemēram, būs ienācis skvērā, viņš varēs paiet gar ielas malu līdz krustojumam un tad pāriet pāri ielai," saka I.Lipiņš.

 

"Ja pie kultūras centra un skvērā tiks rīkots kāds pasākums, tāpat kā līdz šim tiks slēgts šis ielas posms un pastāvēs iespēja kādu barjeras posmu noņemt, lai tobrīd atbrīvotu kustību gājējiem."

 

Kā jau iepriekš minēts, luksofori būs arī Rīgas - Ozolu - Bērzu ielas krustojumā un Rīgas - Ābeļu ielas krustojumā.

 

"Šie abi krustojumi mums ir tādi nedaudz samocīti - brauktuves un ass līnijas neiznāk viena otrai pretim. Arī tur vietām būs gājēju kustību ierobežojošās barjeras, jo nedaudz tiks mainītas gājēju pārejas, lai tās turpmāk neiznāk krustojumam pa vidu," skaidro speciālists.

 

Darbi atkarīgi no laika apstākļiem

 

I.Lipiņš uzsver, ka šobrīd pats svarīgākais būtu, lai normalizētos laika apstākļi, jo darbu specifikas dēļ ielu rekonstrukcijas darbi ir nedaudz iekavējušies. Ja laiks būs labs, tie daudz straujāk ritēs uz priekšu.

 

Kāds "Dzirksteles" lasītājs jautā, vai tikšot asfaltēta arī Zvaigžņu iela līdz Naglenes ielai.

 

"Arī šī iela tiks asfaltēta, tiesa, šie darbi ir paredzēti otrajā kārtā. Šā projekta iesniegums pašlaik ir vērtēšanas procesā. Ja ministrija operatīvi strādās ar vērtēšanu, varbūt šogad pagūsim rekonstruēt arī kādas divas trīs ielas no otrajā kārtā paredzētajām. Ielu rekonstrukcijas darbi šogad droši vien turpināsies līdz oktobrim (protams, viss būs atkarīgs no laika apstākļiem) un atsāksies nākamā gada pavasarī," saka I.Lipiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Negribās gan kritizēt, bet jaunais asfaltsegums no Blaumaņa līdz Ābeļuielai nav ieklāts kvalitatīvi, dažviet jūtami pacēlumi un negludumi.:( Vēl jautājums, vai tad Blaumaņa iela nav rekonstruējamo ielu sarakstā, jau tagad tā izskatās un braucās ar šausmām.

Kopumā man ir prieks par Gulbenē notiekošo:)

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 15:43

Šoferītis

Par to luksoforu nepieciešamību Gulbenē es dikti šaubos. Nu nav jau tā pilsēta tik liela un ar ļoti intensīvu satiksmi. Un domāju, ka luksofors nepalīdzēs šķērsot vienu vai otru krustojumu ātrāk, tāpat stāvēsiet pie sarkanās gaismas.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 22:39

to ,,,

Nepārdzīvo tik ļoti!Viss būs čikeniekā!Lai tak pabauda dzīvi arī citi!Gana daudz jau esat iekrājuši,lai dzivotu bez bēdas....

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 11:27

!!!

BERBEK, nespried pēc sevis!!!
LAPA, varbūt nevajag dzīvot tikai šodienai. Vai atceries,cik tukšas ielas no mašīnām Gulbenē bija pirms 15 gadiem??? Kā ir šodien? Vietām stāvi un gaidi, kamēr tiksi pāri ielai.

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 11:02

mice

Vai tiešām uz Kalpaka iekas Gulbenē vajag luksaforus?!!! Vieta, kur tiešām ir grūti izbraukt ir Rīgas un Blaumaņa krustojums, kreiso pagriezienu tur veikt ir katastrofāli, bet kuru tas interesē....

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 09:08

,,,

Cik skumīgi, ka tikai tagad mēs to protam novērtrēt. Redzēsim, ko nesīs jaunā novada dome. Izskatās, ka visu, kas iesākts tā arī paliks uz papīra, jo to ir uzsākusi TP. Galvenais nav partijas piederība, bet gan darbi un mēs to sapratīsim tikai tad, kad Gulbenē tiešām nekas nenotiks...

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 08:47

ezis

Ja kāds traucēs pabeigt iesāktos ielu rekonstrukcijas darbus,tad sitīsim to pie KAUNA staba.

pirms 11 gadiem, 2009.06.24 23:02

andris

Un kā tad būs ziemā uz Kalpaka ielas un tie sašaurinātie krustojumi vēl radīs galvassāpes.

pirms 11 gadiem, 2009.06.24 13:26

berbek

viss jau ir labi !tikai cik ļimas ir iebāstas kabatā? luksaforus nevajag gulbenē!

pirms 11 gadiem, 2009.06.24 09:27

Tā viņš ir.

Ja izdosies realizēt to, kas ieprojektēts, tad Gulbene tiešām būs ļoti piemīlīga pilsēta. Nekas tik civilizēts pagaidām nav manīts tuvākajās pilsētās.(Piemēram, Balvos gar visām galvenajām ielām izbūvētie nožogojumi rada tādu kā lopu aploku ganu ceļu iespaidu, Madonā, savukārt, tie apļi pie iebraukšanas pilsētā šķiet tāda sapiņķerēta) Vienīgās bažas rada gaidāmā novada kopējā maka veidošana, kas var paraut līdzi naudiņas "izšķīšanu" visa novada teritorijā. Ceru, ka pilsētai ļaus pabeigt vecās domes iesākto.

pirms 11 gadiem, 2009.06.23 07:21

Usnis

Malači, "vecā"dome! Krājāt līdzekļus līdzfinansējumam, strādājāt pie projektiem, lai iegūtu Eiropas līdzekļus. N.Stepanovam bonuss par to, ka panāca, lai Gulbeni iekļauj to 17 Latvijas pilsētu vidū, kuras saņem līdzekļus policentriskajai attīstībai.

pirms 11 gadiem, 2009.06.22 16:48

Vietējās ziņas