Ieminas par iespējamajām brīvpusdienām aprūpētājiem 1

Paredzams, ka turpmāk Gulbenes novada pašvaldībā deklarētai personai uzturēšanās maksa sociālās aprūpes iestādēs šajā novadā maksās 16,50 eiro dienā, bet citos novados deklarētām personām – atbilstoši cenrādim (“Siltajā” - 20,63 eiro, “Dzērvēs” - 21,28 eiro, “Jaungulbenes Alejās” - 20,52 eiro vienai personai dienā).

To paredz maksas pakalpojumu cenrādis, par kuru vietējie deputāti nobalsoja 25.aprīļa domes sēdē.

Cenrādis arī paredz, cik par brokastīm, pusdienām, launagu, vakariņām ir jāmaksā pašiem darbiniekiem, kuri strādā novada sociālās aprūpes iestādēs un vēlas tur ieturēt pagatavoto maltīti. Brokastu cena ir no 1,04 līdz 1,37 eiro, pusdienu maksa ir 1,23 līdz 1,51 eiro, launags maksā no 0,47 līdz 0,64 eiro, vakariņu cena ir 0,85 līdz 1,10 eiro par vienu ēdienreizi vienam darbiniekam.

Deputāts Normunds Mazūrs 18.aprīļa finanšu komitejas sēdē ierosināja, ka pašvaldība varētu saviem darbiniekiem, kuri strādā pašvaldības sociālās aprūpes iestādēs, apmaksāt vismaz vienu ēdienreizi dienā. “Galu galā algas viņiem nav lielas,” viņš teica. N.Mazūrs piebilda, ka varbūt viņa priekšlikumu nav iespējams ņemt vēra uzreiz, bet vismaz uz priekšdienām.

Novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs šajā sakarā komentēja: “Netiku tā aizdomājies. Ieteikums nav slikts. Ir cilvēki, kuri no dzīvesvietām ikdienā brauc strādāt uz sociālās aprūpes centriem.”

“Četras ēdienreizes dienā – tas uz cilvēku sanāk nedaudz vairāk par 3 eiro,” diskusiju turpināja novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Novada pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone teica, ka tas būs jāvērtē kontekstā ar nākamo gadu un Valsts kancelejas ieteikumiem. Valstī likuma spēku var iegūt izmaiņas atlīdzības nosacījumos aprūpētājiem, kuri strādā sociālās aprūpes centros. Doma ir – lai nebūtu tik jūtama atšķirība atalgojumā, salīdzinot to valsts un pašvaldības sociālās aprūpes centros strādājošajiem.

Šobrīd valsts šādās iestādēs aprūpētāja darba samaksa esot aptuveni 1000 eiro mēnesī, bet pašvaldības iestādē šāda paša darba veicējam – līdz 600 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ja ar likuma spēku tikšot panākta algu izlīdzināšana, tad jautājums, kuru aktualizējis N.Mazūrs, visticamāk, tiks noņemts no dienaskārtības – pauda L.Reinsone.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ance

Jā, cilvēki brauc uz darbu ar trīs autobusiem. Vai tas ir normāli? Un tas ir tikai tā darba dienās. Brīvdienās un svētku dienās ļoti jālauza galva,kā tikt. Murgs,kā pie mums visu tikai likvidēt. Drīz uz kurieni mēs brauksim uz darbu? Nedzīvojam jau Rīgā vai Pierīgā. Par cilvēkiem uz laukiem nemaz nedomā.

pirms 2 gadiem, 2019.05.10 14:51

Vietējās ziņas