Iemirdzas pilsētas centrālā egle 18

Pilsētas egles iedegšanas pasākumā pulcējas vairāk nekā pustūkstotis iedzīvotāju
Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir skaists, jo šajā laikā cilvēki visvairāk novērtē gaismu un tiecas uz to. Šāda noskaņa valdīja arī svētdien, 13.decembrī, Gulbenes centrālajā skvērā, kur koki un krūmi greznojās spožā elektrisko spuldzīšu rotā, kur gaismas rakstus zīmēja desmitiem sveču, kur apkārt šaudījās lieli un mazi rūķi, par Ziemassvētkiem veltītu dzejolīti dāvinādami kraukšķīgu piparkūku, bet cilvēki, kuri pulcējās skvērā, lai gaidītu to mirkli, kad pie Gulbenes novada domes iedegsies pilsētas svētku egle, cits citam vēlēja gaišu un miera pilnu trešo adventi. Vairāk foto skatīt šeit.

Svinības sākas ar koncertu Divas stundas pirms svētku norises centrālajā skvērā rosība sākās Gulbenes kultūras centrā, kur ļaudīm Ziemassvētku noskaņu radīja kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Koncertu atklāja kultūras centra pūtēju orķestris Jolanda Andževa vadībā, dziedāja Māras Mezītes diriģētais jauktais koris "Harmonija", dejoja Dainuvītes Putniņas vadītā vidējās paaudzes deju kopa "Apinītis"un Ziemassvētku skaisto melodiju pasaulē aicināja Vitas Pētersones vadītais sieviešu vokālais ansamblis "Sonoros". Koncerta noslēgumā klausītāji kopā ar kora "Harmonija" dalībniekiem dziedāja skaistāko Ziemassvētku dziesmu "Klusa nakts, svēta nakts".

 

Kam ir vajadzīgi svētki?

Pēc koncerta tā apmeklētāji devās uz skvēru, lai pievienotos pārējiem gulbeniešiem, kā arī lai iemalkotu karstu tēju un karstvīnu, ko bija sarūpējusi kafejnīca "Pērle". Neilgā laikā tika izdzerti aptuveni 30 litri tējas, kā arī aptuveni 20 litri karstvīna, jo šo dzērienu par brīvu saņēma katrs, kurš pēc egles iedegšanas devās uz Dailes teātra dziedošo aktieru grupas "Ilga" koncertu.

 

Ap pulksten 17.30 sākās egles iedegšanai veltītais pasākums, uz kuru bija ieradusies Eglīte "no lielā Lejasciema meža", Zaķis, kuram mežā bija kļuvis garlaicīgi, un Vilks. Viņi kopā ar lieliem un maziem gulbeniešiem centās izzināt, kam ir vajadzīgi svētki. Kopīgi tika noskaidrots, ka svētki ir vajadzīgi bērniem un viņu vecākiem, pilsētas kaķim, kas guļ pie radiatoriem, sunim - mājas sargātajām, kā arī visiem piparkūku cepējiem. Ilgi nenācās meklēt atbildi uz jautājumu, kad atnāk svētki, jo pasākuma dalībnieki apliecināja, ka svētki atnāk tad, kad ir sakopta ne tikai māja, bet ik katrs stūrītis Latvijā.

 

"Līdz šim manī vēl nebija svētku sajūtas, bet ceru, ka šis pasākums palīdzēs to rast, jo apkārt ir tik daudz cilvēku un svētkiem piederoša krāšņuma," teica gulbenietis Jānis.

 

Sumina sniegpārslu gatavotājus

Kas gan būtu svētku egle, ja tās zaros nemirdzētu sniegpārslas. Gaidot Ziemassvētkus, to darināšanā šogad iesaistījušās daudzas Gulbenes novada skolas, kas tika suminātas svētku pasākumā. Starp tām bija Lejasciema vidusskola, Krišjāņa Valdemāra, Ozolkalna, Druvienas, Daukstes, Litenes pamatkolas, Siltāju pamatskolas 5. līdz 9.klašu meiteņu mājturības pulciņš, Gulbenes vidusskolas kolektīvs ar palīgiem, Galgauskas pamatskolas meitenes un citi. Ja ir svētki, tad tajos noteikti jāskan arī dziesmām. Šoreiz par tām bija parūpējušies mazie dziedātāji un viņu skolotāja Antra Zelča no Lejasciema pirmsskolas izglītības iestādes "Kamenīte", Gulbenes Bērzu sākumskolas ansamblis Velgas Kočānes vadībā, kā arī Sarmītes Semjonovas vadītais Gulbenes vidusskolas ansamblis.

 

Pasākuma dalībniekus uzrunāja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, kura uzsvēra, ka par svētku sajūtām noteicēji mēs esam paši.

 

"Lai arī cik atšķirīgas būs dāvanas katrā ģimenē, viena lieta visās ģimenēs būs vienāda - prieks mūsu bērnu sirsniņās, prieks par svētkiem, jo visiem bērniem gribas, lai viņus ļoti mīl. Mums visiem ir ļoti vajadzīgs šis mīļums," teica S.Daudziņa.

 

Savukārt Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns aicināja iedegt pilsētas centrālo egli, kas līdz ar salūta ziediem iemirdzējās svētku rotā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

LL

Zeltīt,tāda vārda kā ''esu'' nav,bet ir ''esmu''.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 16:39

zeltīte

Es esu neparasta. Kā lūdzu iekļūt parasto gulbeniešu kategorijā ?

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 15:59

Nu ja esi no "viepļiem",tad esi.Pārsvarā tur ir parasti gulbenieši.Bet "viepļi"vienalga nepatīk.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 15:53

zeltīte

Ha, es ar tur esu iegadijusies, ko man tagad domāt, kas esmu - vieplis, sen piegriezies ? Mīļie, nu nevajag tik žultaini ņemties ! Visiem ir izvēle, ko skatīties, ko un kā fotografēt, par ko priecāties un kuru nolamāt. Vai nu paši esam ar zelta maliņu, tik perfekti vienmēr un visur ...

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 14:05

Bildes atkal galīgi garām.Es pasākumā nebiju,tāpēc fotogrāfijās gribējās redzēt egli,svētku noformējumu,tos ,kas uzstājās.Bet redzami pārsvarā "viepļi",kas jau sen piegriezušies.Sori,bet tāds ir viedoklis.Mans!

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 13:42

Arcix 11, to McLai

vai kādiem jau no V.Kraukļa bildes vien bail

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 19:34

Arcix 10, to McLai

Vai tad tiešām viss bija tik slikti? Nākošgad raksti projektu un piesakies uz pasākuma rīkošanu.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 18:48

foto Grāfs

Man kā Gulbenē, diemžēl, vairs nedzīvojošam cilvēkam fotogalerijā vairāk gribējās redzēt pasākuma galveno "varoni"- EGLI un izrotāto pilsētu. Par Bogdanova kunga līmeni fotomākslas jomā atkal jābrīnās.
Vai Dzirkstele nevarētu atrast kādu izglītotāku un spējīgāku cilvēku, kas spētu dot patiešām kvalitatīvu ieskatu pilsētā notiekošajā?

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 18:28

McLai

Redz kā, "Dzirkstele" pēc komentāra jau V.Kraukļa bildi Nr.2 ievieto.
Pareizi, lai tauta saprot, ka cilvēks bijis egles iedegšanas pasākumā.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 17:13

McLai

Un apskatot Bogdanova kunga fotogaleriju...trūkst vārdu.
V.Kraukļa ģīmotne tumsas aizsegā tur neiederas, lai arī kas viņš
tagad būtu.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 17:09

aaaaaa

Paldies par skaistumu ,kas ir mūsu pilsētā,kā ari par koncertu ,ko sniedza dailes teātra aktieri,paldies mīļš.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 17:08

McLai

Būs jau kopumā jāpiekrīt Garajam.
1. Pasākums kavējās, bērniņiem bij kājas nosalušas
2. Pasākuma organizatoriskā puse bija zemā līmenī
3. Tā saucamā skatuve bija acīmredzami uz ātru roku taisīta
4. Mikrofonu čīkstoņa nebija vietā
5. Pasākuma laikā, man šķiet, nebija vietā Kočāna un viņa sievas staigāšana
turp un atpakaļ ( visu cieņu viņam, kas rupējās par tehnisko nodrošinājumu)
6. Radošajiem cilvēkiem Inesei un Dacei, arī "vilkam" neizdevās mazos iekustināt,
jo tam bija jābūt galvenajam, lai pasākums izdotos
7. Nu labi, ir krīze, to uguņošanu neviens negaidīja un visi saprot, bet nu
galvenās egles negaidīta iedegšana bija garām. Parasti jau visi pienāk kādu
solīti tuvāk un noskaita maģiskos skaitļus no 10 līdz 0 un egle iedegas.
Lai vai kā, bet kādu mirkli sirdij katram, kas tur bija,Ziemassvētku gaidīšanas prieks bija.
Organizatoriem ir vēl jāpamācās. Nauda, lai gūtu no pasākuma baudījumu, nav galvenais.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 17:07

,,,

Paldies ne tikai mākslas skolai, bet visiem, kuri dāvāja šo skaistumu, sākot ar strādniekiem un beidzot ar priekšniekiem. Paldies !

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 16:18

Ļoti krāšņi un skaisti! īpaši paldies mākslas skolai!

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 15:00

japjap

Parks ir vienkārši dievīgs...ļoti patīk...paldies cilvēkiem, kas par to rūpējas :)

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 14:51

x

garajam :Ja nepatika, tad nākamajā gadā vari izteikt savus priekšlikumus. Ceram, ka tad gan visiem būs ko redzēt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 14:38

Vietējās ziņas