Iepazīst Latviju un latviešus 2

Brīvprātīgā Terēza no Spānijas dalās iespaidos pēc 11 pavadītiem mēnešiem Gulbenē

Marija Terēza Lopesa no Spānijas Gulbenē pavadīja gandrīz gadu Eiropas brīvprātīgā darba gaitā. Terēza saukta arī par Teri viesošanās laikā pārliecinājās, ka Latvijā ir ko darīt, ja tikai ir vēlme darboties.

Jutās kā mājās Terēza ir ļoti priecīga par iespēju, kas viņai tika sniegta - iepazīt Latviju kā valsti, tās kultūru, tradīcijas un cilvēkus. "Esmu īpaši laimīga par to, jo ne katram, kas dzīvo ārpus Latvijas, ir tāda iespēja. Varu teikt, ka esmu spāniete, kas apguvusi latviešu tradīcijas. Šobrīd Latvija ir daļa no manis," atzīst Terēza, kura nu jau ir devusies projām.


Pirms ierašanās Latvijā Terēza domājusi, ka cilvēki šeit ir noslēgti un ka te ir auksts. "Es pati radīju stereotipus, pat vēl nepazīstot Latviju un cilvēkus šeit. Pirms es lidoju uz Latviju, baidījos, biju tādā kā šoka stāvoklī. Tobrīd bija tāda sajūta, it kā lēktu peldbaseinā un neko neredzētu," savās izjūtās dalās Terēza.


Pavadot laiku Latvijā, viņa sapratusi, ka cilvēki šeit ir iekšēji skaisti un jauki. Viņa ieguva lieliskus draugus, kurus atgriežoties Spānijā, viņa sola neaizmirst. "Es jutos kā mājās. Esmu ļoti laimīga, ka dzīvoju tieši Gulbenē. Es nekad nebiju ēdusi rabarberus, redzējusi sausās tualetes, staigājusi pa aizsalušu ezeru, pērusies pirtiņā, audusi šalli, stopējusi uz Rīgu. Nebiju domājusi, ka būšu tik tuvu dabai, izpratīšu citu dzīvesveidu un runāšu latviski. Visvairāk mani pārsteidz tas, kā cilvēki Latvijā spēj adaptēties katrā gadalaikā," stāsta Terēza un piebilst, ka, esot Latvijā, viņai pietrūcis ģimenes, bet, ja runā par kultūru, tad - ēdiena, jo Spānijā viņa ēdusi zivis vismaz divas, trīs reizes nedēļā.


Terēzu priecē, ka latvieši cenšas saglabāt savas tradīcijas. "Piemēram, Spānijā katrā reģionā ir citas, atšķirīgas tradīcijas. Latvijā caur tradīcijām var sajust, kāda ir šī valsts. Skaisti, ka latviešiem ir Līgosvētki un Jāņi," saka Terēza.

 

Veido video par Latviju

Projekta laikā Terēza veidoja video par to, kā ir būt brīvprātīgajai Latvijā. Ar tā starpniecību viņa vēlējās mainīt citu cilvēku domas par Gulbeni un Latviju kopumā. "Es nevēlējos parādīt, cik Latvija ir lieliska. Video veidoju pēc tā kā es jutos Latvijā, ko piedzīvoju, ko iemācījos, es centos atspoguļot savu pieredzi. Piemēram, tas ir fakts, ka gadalaiki mainās, bet jūs ar to sadzīvojat, gribat to vai ne. Video ir par to, kas Latvija bija man un kā tā ir ietekmējusi, kā mainījusi mani," stāsta Terēza un piebilst, ka bēdājas par to, ka Latvijas ir jāatstāj un jādodas uz Spāniju.


"Es jūtos patiesi laimīga, ka man bija iespēja dzīvot gandrīz vienu gadu Gulbenē. Manu projektu un pieredzi interesantu un īpašu padarīja cilvēki. Ar vienkārši pateiktu paldies nav pietiekami, jo tik daudzi cilvēki bija ar mani, atbalstīja mani. Viņiem visiem par to - liels paldies. Es patiešām negaidīju, ka Latvija man dos tik daudz - izprast citu veidu kā dzīvot, iespēju plūkt ziedus pļavās, gatavot ievārījumu, iespēju izbaudīt īstu dzīvi laukos un vēl daudz ko citu. Es varu teikt, ka Latvija ir mana otrā valsts. Viss šis laiks, ko pavadīju Latvijā, atmiņas, būs kopā ar mani arī pēc vairākiem gadiem," saka Terēza.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas