Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīst mikrobiologa darbu

Jau ceturto gadu AS „Grindeks" rīko „Profesiju dienas skolēniem". Šogad skolēni ir izrādījuši īpašu interesi par ķīmiju un farmāciju - uz „Profesiju dienām skolēniem" pieteicās 131 skolēns no 23 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums šogad rada iespēju uzņemt 40 skolēnus. Par to informē AS „Grindeks" Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa.

10.aprīlī AS „Grindeks" viesojās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Līga Zālīte, kura „Profesiju dienas skolēniem" ietvaros iepazinās ar mikrobiologa darbu Kvalitātes kontroles laboratorijā.  

L.Kļaviņa stāsta, ka savā pieteikuma vēstulē Līga rakstīja, ka jau no mazotnes vēlējusies izzināt dažādu dabas procesu norisi, kā arī to, no kā sastāv vielas un kā darbojas dažādas ierīces.

 

Gulbeniete stāsta, ka skolā viņas mīļākie priekšmeti ir fizika un bioloģija un ar tiem gribētu saistīt turpmākās studijas. Viņai interesē mikrobiologa vai farmācijas tehnologa amati, tāpēc priecājas par iespēju šīs profesijas iepazīt klātienē.

 

„Man patika, ka daudz ko varēju pati savām rokām pamēģināt. Arī skolā visvairāk saista tieši praktiskie darbi, jo tad varu aktīvi darboties, lai izprastu procesus un cēloņus. Tā daudz labāk var izprast arī teoriju. Guvu arī atbildes uz daudziem jautājumiem, jo „Grindeks" mikrobiologu kolektīvs bija ļoti atsaucīgs un draudzīgs," atzīst Līga.

 

„Līgai bija iespēja iepazīt lielu daļu no mikrobiologa ikdienas pienākumiem zāļu ražošanas uzņēmumā. Ņēmām ūdens paraugus gatavo zāļu ražotnē, pārbaudījām tablešu un sīrupa, arī gaisa mikrobioloģisko tīrību, iepazināmies ar laboratoriju kopumā. Ceru, ka Līgai iegūtā informācija turpmāk noderēs," norāda „Grindeks" Kvalitātes kontroles laboratorijas Mikrobioloģijas grupas mikrobioloģe Natālija Aļeščenko.

 

„Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē „Grindeks", un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz pat 10. maijam. Projekta laikā „Grindeks" piedāvā iepazīt desmit profesijas farmācijas nozarē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas