Iepazīstina ar sporta pārvaldes modeli 13

Slēgtajā sanāksmē 3.janvārī novada deputāti saņēma dokumentus ar koncepciju par iespējamo veidojamo novada sporta pārvaldi. Lielu diskusiju pagaidām nebija.

Savu redzējumu deputātiem atklāja novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika. Deputātu starpā dominē divas pozīcijas. Vieni uzskata, ka vajag veidot sporta pārvaldi, otri domā – pietiek ar vienu kadru pašvaldībā, kas atbildētu par sporta darbu. “Dzirkstele” to uzzināja Gulbenes novada pašvaldībā.

Vai sporta pārvaldes izveide tiks virzīta izskatīšanai novada domes sēdē, pašvaldības vadītājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” vēl pateikt nevar. “Iespējams, tas būtu sasteigti,” viņš domā. Vispirms vajagot laiku, lai deputāti spētu izdiskutēt un konceptuāli par to vienoties. Tomēr, kā uzsver N.Audzišs, tuvākajā laikā par to būtu jārunā domes sēdē.

“Gribam tiešām to izskatīt no visām pusēm. Ir vairāki piedāvājumi. Paskatīsimies, kā mēs to saprotam. Pēc tam nedrīkst izpalikt saruna ar novada sporta dzīves organizatoriem, tāpat individuāli ar Gulbenē zināmiem sportistiem, sporta biedrību vai grupu organizatoriem, aktīvistiem. Svarīgs ir arī iedzīvotāju skatījums. Mēs par to spriedīsim paplašināti. Bet, lai iedotu sabiedrībai apspriešanas tēmu, mums jāredz kodols, pamatojums. Lai nav tā, ka prezentējam kaut ko, kam apakšā nav īsti ciparu, domas, atbildības par to, kas ko darīs un kāds būs ieguvums. Trīs mēnešu laikā mums vajadzētu šo aktualitāti pavirzīt uz priekšu,” skaidro N.Audzišs. 

“Vai kāds ir redzējis veidojamās sporta pārvaldes nolikumu?” “Dzirkstelei” jautā futbola entuziasts Arnis Martusevičs, kad “Dzirkstele” jautā viņa viedokli šajā sakarā. A.Martusevičs uzskata – par sporta pārvaldes izveidi ir jāapspriež ar šīs nozares pārstāvjiem un sportistiem. Tikai pēc tam deputāti varētu pieņemt izsvērtu lēmumu.

Gulbenes 2.vidusskolas sporta skolotājs un sporta skolas treneris Voldemārs Mezītis uzskata, ka novadā pietiktu ar vienu tādu sporta jomas vadītāju pašvaldībā, kāds savulaik bija Egils Čakars. Viņš saka, ka sporta pārvalde varbūt nemaz nav nepieciešama.

“Dzirkstele” uzrunāja vēl atsevišķus sporta jomas speciālistus novadā, kuri pagaidām no publisku komentāru izteikšanas atturējās.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Urbis

Kāda sporta pārvalde? Labrīt! Naudiņu nav kur likt? Liekēžu bars...

pirms gada, 2019.01.18 10:48

urbis

Vai Tev nav neērti aizņemties manu niku?

pirms gada, 2019.01.18 11:18

Kurmis

Kā izpaužas iepazīstināšana ? Švika pasaka, ka ir divi varianti ? Vai sīkāk nevarētu iepazīstināt arī sabiedrību, kas, kā, kuri atkal būs jāuztur nodokļu maksātājiem ? Paskatījos algas mājas lapā, slikti palika. Priekšniekiem tūkstoši, vienkāršiem darītājiem, kas paliek pāri.

pirms gada, 2019.01.18 12:22

Gulbis

Iepazīstināšana būs kā ar atpūtas kompleksu par 1,5 miljoniem. Izdiskutēs domes vadošo darbinieku starpā un tad pārējiem darīs zināmu. Nebūs ne sportistu, ne iedzīvotāju viedokļu ņemšanas vērā.

pirms gada, 2019.01.22 01:50

Tieši tā

Tāda jau ir šī "idejas" bīdītāju cerība. Reņģēdājiem nekas nav jāzina,

pirms gada, 2019.01.22 07:41

Gunvaldis

Kur var iepazīties ar cerētās sporta pārvaldes koncepcijas variantiem? Vai tā ir patiesība, ka bez konkursa jau ir izvēlēts pārvaldes vadītājs bez pieredzes un bez attiecīgas izglītības? Vai Gulbenes sporta sabiedrība ir informēta par šī jaunieveduma lietderību un konkrētiem ieguvumiem novada sporta segmentā?

pirms gada, 2019.01.18 12:39

Salvis

Tas taču nebūs Cīruļa kungs??????????????

pirms gada, 2019.01.21 08:50

sportiste :(

... Švikas kdzei ir kandidāti, tāpēc viņai ir redzējums, un Audzišs visu atbalstīs. Var jautāt sporta cilvēkiem viņu domas, bet jēgas tam nav. Ja Švika gribēs kādus savējos tur iebīdīt, tad tā arī būs.

pirms gada, 2019.01.20 18:19

sportists :(

Izpilddirektore izpilda pasūtījumu, redzējuma tur nav nekāda. Sporta cilvēki cer, ka Audziša kungam būs veselais saprāts, lai šādu, apšaubāmu motīvu vadītu, sabiedrībā neizdiskutētu, ideju nobremzētu. Klīst info, ka sporta pārvaldes vadītājs jau ir izvēlēts.

pirms gada, 2019.01.20 20:32

Pārvalde

Kam vajadzīga vēl viena mākslīgi veidota sturktūrvienība? Gul;benes novada p'ašvaldībir nodaļa, kas saucas "Izglītības, kultūras un sporta nodaļa", taču tajā nav neviena atbildīgā par sportu! Labāk būtu pielikuši vēl vienu speciālistu, kam tiešām RŪP SPORTS UN SPORTA DZĪVE!!!!
Pagastos ir sporta organizatori, kuros gandrīz nemaz nejūt, jo ir niecīga likme un atalgojums. Taču darbs ir pārsvarā vakaros un brīvdienās! Un pagastos esošajās sporta zālēs nekas nenotiek!
Daudzi iedzīvotāji pagastos dara paši, negaidot atbalstu no domes ! Paldies tiem pārvalžu vadītājiem, kas ļauj pagasta iedzīvotājiem pa vakariem izmantot sporta zāli!!!!

pirms gada, 2019.01.21 08:09

Elvis

Ideāls priekšlikums. Kapēc izglītības un kultūras nodaļā kultūras cilvēks ir, bet sporta, ne? Viens zinošs un gribošs, ar labām komunikācijas spējām un būs ideāli.

pirms gada, 2019.01.21 08:49

Elvim

Feins priekšlikums, bet... Tu domā, ka tie cilvēki, kuri pašlaik ir "privatizējuši" novada sporta lauciņu, tik vienkārši padosies? Viņi tak pīs intrigas, apmelos un visādi centīsies nepieļaut varas ierobežošanu. Pie tam daži no viņiem tuvākajā nākotnē plāno ieņemt labi apmaksātus posteņus novada sporta struktūrās. Un vēl. Vai uz šo posteni tik rīkots atklāts un korekts konkurss? Vai notiks tā, kā sešus gadus iepriekš izrīkojās viens šā brīža pensionēts novada darbinieks?

pirms gada, 2019.01.21 12:41

Vietējās ziņas