Iepirkumu birojs atzinis "Gulbenes autobusa" pretenzijas par pamatotām 1

Autotransporta direkcijai ir uzdots novērst konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes maršrutu tīklā konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot septiņās lotēs iesniegtos piedāvājumus.
Starp tiem ir apvienības SIA “Gulbenes autobuss” un SIA “Balvu autotransports” piedāvājumus. Viņi iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), apstrīdot konkursa rezultātus lotē “Gulbene, Alūksne, Balvi” un “Madona”.
“Iepirkumu uzraudzības birojs ir atzinis, ka mūsu pretenzijas ir pamatotas. Tagad Autotransporta direkcijai ir dots laiks, lai atkārtoti vērtētu pretendentus un ievērotu visas noteiktās prasības. Pēc tam redzēsim, kādu lēmumu tā pieņems. Pagaidām publiski izskanējis, ka direkcija ir gatava pārskatīt iesniegtos pieteikumus, tomēr nedomā, ka lēmums par uzvarētāju varētu būt citāds. Savā sūdzībā norādījām, ka atsevišķiem pretendentiem nevarētu būt tik lētas izmaksas pārvadājumiem. Tas nozīmē, ka direkcijai ir jāanalizē, vai noteiktās izmaksas ir adekvātas. Grūti prognozēt, vai direkcija to darīs,” spriež SIA “Gulbenes autobuss” valdes loceklis Gundars Kristapsons.
Viņš norāda - labi ir jau tas, ka izteiktās pretenzijas ir atzītas par pamatotām. Ja tās tiktu noraidītas, tad vajadzētu vērsties tiesā. “Tagad ir iespēja šo jautājumu risināt caur Iepirkumu uzraudzības biroju, kur iespējams panākt taisnīgu vērtējumu un atzinumu. Ja tas mūs neapmierinās, vajadzēs domāt, kā rīkoties,” akcentē G.Kristapsons.
IUB konstatēja, ka Autotransporta direkcijas lēmums, nosakot uzvarētāju lotē “Gulbene, Alūksne, Balvi”, ir nepamatots, jo nav veikta lētā piedāvājuma pārbaude. Turklāt direkcija nav sniegusi objektīvu pamatojumu konkrētā piedāvājuma izvēlei, ar ko saskaņā par uzvarētāju noteica apvienību AS ”Nordeka” un SIA ”Sabiedriskais autobuss”. Savukārt lotē “Madona” Gulbenes un Balvu pārvadātāju apvienības piedāvājums nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts. IUB ir uzdevis Autotransporta direkcijai atmaksāt apvienības iemaksāto depozītu par konkursa lotēm.
“Ņemot vērā IUB norādījumus, 30 darbdienu laikā tiks pārvērtēti tie punkti, uz kuriem ir norādīts. Tas gan nenozīmē, ka Autotransporta direkcijas Iepirkumu komisijas lēmums par konkursa uzvarētājiem nebūtu korekts vai iepirkuma procedūrā būtu konstatēti pārkāpumi, tomēr atsevišķi punkti ir jāpārvērtē,” skaidro Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.  
Pēc atkārtota vērtējuma direkcijai atbilstoši Publisko iepirkumu likumam ir jāpieņem lēmums, nosūtot paziņojumus IUB un pretendentiem. Tos varētu saņemt pēc 15.oktobra.

Fakti

◆ Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021.gada Autotransporta direkcija izraudzījās uzvarētājus 12 maršrutu tīkla daļās jeb lotēs no kopumā 16.

◆ Pretendenti Iepirkumu uzraudzības birojā iesniedza 11 sūdzības par konkursa rezultātiem.

◆ Piecās lotēs, kur pārsūdzību nebija, ir noslēgti līgumi ar uzvarētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Gulbene domā uzvarēt,noņemot skolēnu autobusus,kas ir domāti priekš skolēnu augumiem!!! Bija palaists reisā Tirzas autobuss. Tur tak lielām cilvēkam nemaz nav vietas? Kad vienreiz no rīta laidīs kārtīgu autobusu Pērles? Stāvgrūdām pilns ar cilvēkiem,saspiests,nav ko elpot. Šajā trakajā laikā? Un vēl aiztaisa priekšas solus ciet. Kuram šoferim ir bail no darba cilvēkiem,lai velk masku un cimdus. Kā tik kādam cilvēkam nepieskartos. Nez ko lai mēs sākām,kam jāstrādā plecu pie pleca.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.01 21:01

Vietējās ziņas