Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieradīsies 7 brīvprātīgie no Eiropas 6

Pašlaik Gulbenes novadā darbojas četri brīvprātīgie jaunieši no Eiropas, bet drīzumā tiks uzņemti vēl septiņi.

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā Eiropas brīvprātīgā darba projektu gaitā šobrīd strādā četri jaunieši: viens jaunietis no Itālijas – Gulbenes novada domē, jauniete no Portugāles - valsts sociālās aprūpes centra „Latgale” filiālē “Litene”, viena jauniete no Spānijas - Lejasciema pagasta jauniešu centrā „Pulss” un Gulbenes 2.vidusskolā, Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādē - jauniete no Austrijas.

Ana Luisa Ribeiro no Portugāles Latvijā ieradās 21.februārī, un līdz šim tā ir bijusi lieliska pieredze dzīvot un strādāt šeit. Ana strādā valsts sociālās aprūpes centra „Latgale” filiālē “Litene”, kur dzīvo cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tas viņai bija izaicinājums, bet reizē arī prieks – strādāt šādā vietā, kur katru dienu esi laipni gaidīts ar smaidiem un labiem vārdiem. Savukārt jauniešu centrā „Bāze” Ana organizē starpkultūru vakaru un pasākumu „Open Talk” par cilvēktiesībām. Šī tēma viņu pašu ļoti interesē. Šobrīd viņa organizē pasākumu, kas būs veltīts ceļošanas tēmai. Tā būs relaksējoša pēcpusdiena ar kafiju, kurā cilvēki dalīsies savā ceļošanas pieredzē. Pasākums notiks kafejnīcā „Rodi” 8.novembrī pulksten 17.30.

Sākot ar oktobri, novadā pamazām sāks ierasties arī pārējie septiņi Eiropas brīvprātīgie jaunieši no Ungārijas, Francijas, Portugāles un Spānijas. Biedrība „Dēms” projekta „Coming soon” (“Drīzumā”) gaitā darbam Gulbenes novada iestādēs piesaistīs četrus jauniešus no Ungārijas, Francijas un Portugāles. Pirmais no šiem četriem jauniešiem Gulbenē ieradās no Francijas jau 9.oktobrī un strādās Gulbenes novada bibliotēkā. Savukārt pārējie ieradīsies oktobra beigās, novembrī un decembrī. Divi jaunieši no Francijas un Ungārijas strādās Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādē „Auseklītis”, bet jaunietis no Portugāles – sociālās aprūpes centrā „Tirza” un Tirzas pamatskolā. Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze” projekta “Chocolate” (“Šokolāde”) gaitā piesaistīs divus jauniešus no Spānijas un Portugāles. Gulbenes sākumskolā projekta “Team” (“Komanda”) gaitā darbosies viens Spānijas jaunietis.

G.Kalmane skaidro, ka visu jauniešu uzturēšanās ilgums, kas ierodas Eiropas brīvprātīgā darba projektu gaitā, pamatā ir no 10 līdz 12 mēnešiem. Visi šie projekti tiek finansēti Eiropas Savienības programmā “Erasmus+”. “Gulbenes novads var lepoties ar to, ka ir viens no līderiem Eiropas brīvprātīgo jauniešu uzņemšanā. Mēs varam konkurēt tikai ar Valmieru un Rīgu,” uzsver G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

...

Kāpēc Gulbenei tik daudz brīvprātīgos vajag? Vai novads viņos arī tērē novada līdzekļus?

pirms gada, 2017.10.13 13:37

Ilze Vanaga

Labdien, godājamā daudzpunkte/godājamais daudzpunkts! Lai iepazītos ar "Erasmus+: Jaunatne darbībā" Eiropas Brīvprātīgā darba programmas mērķiem, kā arī finansēšanas nosacījumiem, droši zvaniet man: 26671943. Ja kas, novada uzņēmēji un privātpersonas gadā no šiem projektiem iegūst vairākus desmitus tūkstošu eiro, kā arī neatsveramu pieredzi, kontaktējoties ar cilvēkiem, kas pārstāv citas kultūras. Ilze, biedrība "Dēms"

pirms gada, 2017.10.13 14:15

vietējais

Lai gari neizplūstu, vēl viena no iemaņām, lai jaunais cilvēks izdzīvotu mūsdienu pasaulē ir prasme detalizēti orientēties vismaz vēl vienā kultūras vidē, bez dzimtās. Šo tēzi uzskatāmi demonstrē tie jaunieši, kuri no vakareiropas ir ieradušies pie mums. Vai Tu bez savas kultūrvides pārzini vēl kādu, ko būtu pamatīgi iepazinis dzīvodams tur vismaz gadu bez pārtraukuma? Ja, jā - padalies, ja nē - rīkojies!

pirms gada, 2017.10.13 18:19

yey

Izrādās, ka pietiek ar vienu Ilzes Vanagas komentāru, lai skats uz Gulbenes novadu liktos daudz saulaināks. Gribēju vienkārši no malas pateikt paldies par to.

pirms gada, 2017.10.13 15:21

...

Ar citām kultūrām mēs iepazīstamies ceļojumos, tv, plašsaziņas līdzekļos.utt. Mums savu brīvprātīgo pietiek. Darbā bija sadarbība ar brīvprātīgo, būtu savu laiku vairāk veltījusi vietējiem, mūsu cilvēkiem, praktiski, tika uzspiesta brīvprātīgā, traucējot manu darbu. Visu viņas dzīvošanās laiku te, neredzēju jēgu. Protams kāds saņēma algu, plāojot viņai aktivitātes, bet rezultātā neredzu nevienam kādus darba uzlabojumus.

pirms gada, 2017.10.13 17:00

vietējais

Gadu dien dienā ēst pie viena galda un, piedod, iet uz viena poda. Tas nozīmē kādu iepazīt!

pirms gada, 2017.10.13 18:21

Vietējās ziņas