Ieraksta sarunas un fiksē numuru

Viltus izsaukuma pieteicējus un rupjību izteicējus iespējams atklāt

Zvanot Gulbenes ātrajai medicīniskajai palīdzībai, visas sarunas tiek ierakstītas, kā arī fiksēts zvanītāja numurs un laiks, kad ir saņemts zvans. Tas nozīmē, ka tagad ir iespējams noteikt arī tos zvanītājus, kuri zvana bez vajadzības un piesaka viltus izsaukumus, kā arī runā rupjības.

"Šī iespēja mums ir jaunums. Lai nebūtu strīdu ar pacientu, ikviena saruna tiek ierakstīta, kā arī fiksēts laiks, kad ir saņemts zvans. Fiksētais laiks parādās datorā. Tagad mums ir iespēja arī agrāk notikušu sarunu jebkurā laikā noklausīties atkārtoti, kā arī precizēt zvanītāja numuru," stāsta neatliekamās medicīniskās palīdzības vecākā feldšere Anna Būmane.

Pieprasīs atbildību

Darbinieki atzinīgi vērtē šo iespēju, kas ir obligāta prasība ātrās medicīniskās palīdzības nodaļā, lai saņemtu sertifikātu. Gadījumos, kad tiek zvanīts uz 03 un zvanītājs runā rupjības vai apzināti ir pieteicis viltus izsaukumu, mediķiem ir iespējams atzvanīt uz šo numuru un par bērnu un jauniešu rīcību informēt viņu vecākus vai pat policiju, lai no vainīgajiem prasītu atbildēt par savu rīcību.

"Diemžēl ir viltus izsaukumi. Piemēram, pulksten 2.00 naktī saņēmām izsaukumu par to, ka Skolas ielā kāda nama 5.stāva dzīvoklī noasiņo cilvēks. Ar reanimācijas un elpināmo aparatūru, sistēmu un vēl savu darba somu esam nakts vidū skrējuši uz 5.stāvu un bez vajadzības uzmodinājuši cilvēkus, kuri par šādu mūsu rīcību, protams, ir dusmīgi, jo nav zvanījuši ātrajai palīdzībai. Kāpjot lejā pa trepēm, novērojām, ka pretējā mājā ir vaļā logs, aiz kura cilvēki seko līdzi notiekošajam un priecājas," sašutusi A.Būmane.

Jau ir gadījumi, kad mediķi zvanījuši uz konkrētiem tālruņu numuriem, no kuriem saņemts apzināts viltus izsaukums, lai noskaidrotu vainīgo. "Agrāk mūsu rīcībā nebija tik moderna aparatūra, kas tālruņu numuru saglabā atmiņā. Mēs neesam pelnījuši, lai vairākas reizes diennaktī uzklausītu rupjības, tāpēc vērsīsimies pret šiem zvanītājiem," piebilst vecākā feldšere.

Pagaidām - pa vecam

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija par gaidāmo neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta reorganizāciju, kas sāksies oktobrī. To paredzēts veikt līdz 2010.gadam, tāpēc reģiona iedzīvotāju satraukumam šobrīd nav pamata. To apliecina arī Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Mudīte Jaceviča, kura personīgi par to runājusi ar veselības aizsardzības ministru Ivaru Eglīti.

"Apmēram gadu nekas nemainīsies, mūsu ātrās neatliekamās palīdzības dienests turpinās strādāt tāpat kā līdz šim," saka M.Jaceviča

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas