Ierakstīs otro kompaktdisku

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris šajā mācību gadā ir ieplānojis izdot savu jau otro kompaktdisku.

Pirmais orķestra kompaktdisks iznāca 2009.gadā ar nosaukumu "Caur pasauli iet mūžīgs nošu raksts". Šis disks tika veidots kā dāvana mūzikas skolai 50 gadu jubilejā. "Kopš pirmā diska iznākšanas esam tik daudz koncertējuši un arī piedalījušies konkursos, mums ir ļoti plašs repertuārs. Tagad sāksim strādāt pie repertuāra atlases, pieliksim klāt arī vēl kaut ko jaunu, lai rezultātā taptu ļoti interesanta programma," saka orķestra diriģents Donāts Veikšāns.  

No klasikas līdz džezam

Jaunā albuma nosaukums, visticamāk, būs "Valdzinošu impresiju noskaņā".

 

"Mēģināsim darīt visu iespējamo, lai šīs gandrīz 80 minūtes nebūtu garlaicīgas un vienveidīgas. Noteikti būs solistu uzstāšanās, skanēs arī dažnedažādi pasaules ritmi. Spēlēsim, sākot no klasiskās mūzikas līdz pat džezam," saka D.Veikšāns.

 

Viņš atklāj, ka šobrīd orķestris jau ir sācis iestudēt jaunā kompaktdiska programmu.

 

"Sākam tieši ar džezu, kas vissarežģītāk. Esam jau to spēlējuši vairākos pasākumos. Pēdējā uzstāšanās bija kultūras centrā brāļu Kokaru godināšanas pasākumā. Šajā pasākumā piedalījās arī izcilais komponists un mūziķis Mārtiņš Brauns, kurš, noklausoties mūsu priekšnesumu, veltīja atzinīgus vārdus."

 

Atzinīgu vērtējumu orķestris saņēma, pavasarī piedaloties starptautiskajā jauniešu muzikālo kolektīvu konkursā Beļģijā. Jau rakstījām, ka mūzikas skolas pūtējiem tajā izdevās izcīnīt 2.vietu.

 

"Vasarā mums tika atsūtīts detalizēts šī konkursa žūrijas komisijas vērtējums un raksturojums mūsu sniegumam. Prieks, ka mums netika izteikts neviens aizrādījums. Ieteikumus gan saņēmām, un tie mums būs ļoti noderīgi koncertējot. Tieši tas mūs arī pamudināja sākt darbu pie otrā kompaktdiska ierakstīšanas," stāsta diriģents.

 

Ja visi darbi veiksies, kā plānoti, jaunā orķestra mūzikas albuma prezentācijas koncerts varētu notikt nākamā gada 7.aprīlī Gulbenes kultūras centrā. "Tās ir pirmās Lieldienas. Priecāsimies, ja cilvēki nāks kopā pasvinēt svētkus un arī paklausīties mūsu veikumu. Domāju, ka mūzika būs ļoti skaista," saka D.Veikšāns.

 

Centīsies kuplināt dažādus konkursus

Runājot par citām iecerēm, orķestra diriģents un vadītājs norāda, ka diska ierakstīšanas izmaksas ir diezgan lielas, tādēļ no kaut kā būs arī jāatsakās.

 

"Valsts svētkos mums bija piedāvājums spēlēt Prāgā, taču atteicāmies no tā. Esam arī saņēmuši ielūgums piedalīties konkursā Bratislavā nākamā gada vasarā no 6. līdz 9.jūlijam, taču par to mēs vēl domājam. Šogad esam nolēmuši vairāk piedalīties un kuplināt konkursus tepat, Latvijā.

 

Orķestrī šobrīd ir 44 dalībnieki. D.Veikšāns piebilst, ka viņi īpaši neizjūt sastāva maiņas problēmas. "Pāris dalībnieki aiziet, bet klāt nāk atkal citi. Un interese par pūšamo instrumentu spēli ir, to pierāda arī šogad mūzikas skolā uzņemto audzēkņu vēlme spēlēt un mācīties pūšamos instrumentus," saka diriģents.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas