Ierīkos videonovērošanas kameras un izolatoru

Lai gan daļu aizbēgušo audzēkņu izdevies atvest vai arī viņi paši atgriezušies sociālās korekcijas izglītības iestādē "Strautiņi", vēl vakar patvaļīgā prombūtnē bija astoņi audzēkņi.


 

Iestādes direktors Jurijs Jevdokimovs atklāj, ka audzēkņi bēgšanu pamato ar baumām, ka no ieslodzījuma vietas izbēdzis par seksuāliem noziegumiem sodītais bijušais "Strautiņu" audzēknis. Viņš pieļauj, ka tās ir tikai bēgļu atrunas, jo nav nekāda pamata tādām baumām. Patlaban šim audzēknim ir piespriests deviņu gadu cietumsods. Alūksnes rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis aģentūrai "Leta" atzinis, ka bēgšana no šīs iestādes ir ikdienišķa parādība. Bēgšanas rajona policijas darbiniekiem sagādā papildu darbu, jo par katru patvaļīgu skolas atstāšanas gadījumu jāsāk kriminālprocess vai meklēšanas lieta. Gada laikā sakrājas gandrīz 100 šādu lietu.

A.Gailītis uzskata, ka bēgšanas nebeigsies, kamēr nebūs ieviesti stingrāki drošības mēri.


Nesen "Strautiņos" bija ieradušies Iekšlietu ministrijas Apsardzes daļas pārstāvji, kuri pētīja, kā labāk izvietot videonovērošanas kameras skolas teritorijā.

J.Jevdokimovs informē, ka tiek gatavota tāme.

"Nākamajā gadā tiks piešķirti 72 000 latu izolatora telpu rekonstrukcijai un iekārtošanai. Tajā par pārkāpumiem uz 48 stundām varēs ievietot audzēkņus, kuri apdraud savu vai citu dzīvību. Vienlaikus tiek domāts par videonovērošanas kameru ierīkošanu," norāda direktors.

Ir paredzēts arī nodrošināt materiāli tehnisko bāzi un pasniedzējus, lai audzēkņi varētu apgūt kādu specialitāti. Taču vispirms jārūpējas par drošību, kā arī nepieļaut bēgšanu.


Laikrakstā "Alūksnes Ziņas" vairākkārt rakstīts, ka"Strautiņos" ik gadu reģistrē vairākus desmitus bēgšanas gadījumu, turklāt nereti tie paši audzēkņi bēg vairākkārt. Šo problēmu paredzēts risināt ar likumu grozījumiem, ko izstrādājusi darba grupa, kurā iekļauti arī "Strautiņu" pedagogi.


Ar augustu atsāktas sociālās korekcijas nodarbības. Līdz pusdienām audzēkņi iesaistīti darbā - palīdz sagatavot malku, uzkopt un labiekārtot teritoriju. Dienas otrajā pusē viņus ved peldēties uz Alūksnes ezeru, kur "Jaunsētās" var baudīt arī izklaides.

"Vedām audzēkņus skatīties Latvijas un Eiropas čempionātu ūdens motosportā, "Keggi - velo" balvas izcīņu, šodien ar bānīti brauc ekskursijā uz Stāmerienu," informē J.Jevdokimovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas